Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Żywienie pupila latem – o czym trzeba pamiętać?

Żywienie pupila latem – o czym trzeba pamiętać?

Spraw, by futrzasty domownik poczuł się dobrze

karmienie kota, kot, karma, pupil

Zadbaj o zdrowie swojego pupila / fot. materiały prasowe

Żywienie pupila latem – kilka cennych informacji / fot. materiały prasowe

 

Wakacje to czas wysokich temperatur i ostrego słońca, które wpływa na stan i samopoczucie każdego zwierzaka. Aby futrzasty domownik mógł czuć się w tym okresie jak najlepiej, trzeba zadbać o jego codzienną dietę. Dobrej jakości karma oraz inne smakołyki wpłyną nie tylko na kondycję czy stan sierści, ale również jego zdrowie. Jak ochronić ulubieńca przed upałami i słońcem?

 

Odpowiednia karma

 

Zwierzę, podobnie jak człowiek, jest narażone na działanie letniego słońca. Wysokie temperatury mogą doprowadzić do przegrzania, a czasem także udaru, który jest groźny dla życia pupila. Warto zadbać w tym okresie o naturalną barierę ochronną czworonoga, jaką jest sierść. Nie tylko czesanie i regularne podcinanie pozwoli zachować ją w dobrym stanie, ale niezbędna będzie też wysokiej jakości karma. Można ją zakupić w dobrych sklepach zoologicznych takich jak https://www.naszezoo.pl/pl/c/Karma-dla-psa/158. Dobrana odpowiednio do rasy i wieku futrzaka, zapewni mu energię niezbędną podczas lata. Aktywność i ruch na świeżym powietrzu sprawia, że nasz kompan wymagać będzie większej ilości pożywienia niż zazwyczaj. Szczególnie ważne jest to na wakacyjnych wyjazdach w góry – codzienne wędrówki po szlakach wzmagają apetyt, więc pupil będzie potrzebował więcej jedzenia.

 

Odpowiednie nawodnienie

 

Bez względu na to, czy wakacje spędza się w bloku w mieście, czy nad morzem lub w górach, nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Temperatury sprawiają, że zwierzęta szybciej pozbywają się z organizmu płynów, a zatem wymagają stałego dostępu do świeżej wody. Wybierając się na spacer czy podróżując w różne zakątki kraju, trzeba pamiętać o butelce wody i misce, by futrzak mógł swobodnie się napić. Jeżeli pupil dodatkowo dużo się rusza, wędruje z opiekunem po szlakach, czy po prostu jest aktywny, tym bardziej trzeba mieć pod kontrolą ilość spożywanych przez niego płynów. Niestety, zwierzę nie będzie wiedzieć, ile wody musi wypić, by nie doprowadzić do odwodnienia, dlatego to po stronie opiekuna leży obowiązek regularnego wymieniania wody w ciągu dnia i uzupełniania w razie ewentualnych braków.

 

Regularne porcje

 

W diecie najważniejsza jest regularność. Posiłki podawane zawsze o tej samej porze wpływają pozytywnie na działanie układu trawiennego, dlatego opiekun futrzaka musi zadbać o to, by jego podopieczny jadł zawsze o stałych porach. Z powodu wysokich temperatur pupil nie zawsze będzie miał ochotę na duże porcje jedzenia, dlatego powinno dostosować się je do indywidualnego zapotrzebowania i nie zmuszać go do jedzenia, kiedy ewidentnie nie ma na to ochoty.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ