Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Zwolnienie lekarskie – jak otrzymać je przez internet?

Zwolnienie lekarskie – jak otrzymać je przez internet?

Jak wygląda otrzymanie zwolnienia podczas e-wizyty?

Konsultacja lekarska online

Konsultacja lekarska online / fot. Canva

Choroba zazwyczaj wiąże się z czasową niezdolnością do pracy. Aby usprawiedliwić swoją nieobecność, konieczne jest zwolnienie lekarskie. O ile w przypadku tradycyjnych wizyt lekarskich otrzymanie go nie budzi większych wątpliwości, o tyle inaczej jest z wizytami online. Czy możliwe jest otrzymanie zwolnienia przez internet?

 

Zwolnienie lekarskie jest dokumentem istotnym z dwóch powodów. Po pierwsze, jest konieczne, aby usprawiedliwić naszą nieobecność w pracy. Po drugie, to właśnie na jego podstawie jesteśmy uprawnieni do świadczenia pieniężnego z ubezpieczenia społecznego. Aktualnie bardzo popularne stały się wizyty lekarskie przez internet, które mają wiele zalet. Wciąż jednak nie wszyscy są do nich przekonani, głównie ze względu na możliwość otrzymania L4. Wyjaśniamy zatem, czy podczas wizyty online możliwe jest wystawienie zwolnienia lekarskiego.

Zobacz też:

Kalendarz badań profilaktycznych

Konsultacja lekarska online – jak przebiega?

Telemedycyna to bardzo komfortowa alternatywa dla tradycyjnych wizyt lekarskich. Oferuje ją coraz więcej placówek opieki medycznej. Diagnozowanie i leczenie na odległość wiąże się z wieloma korzyściami, przede wszystkim dla samych pacjentów. Podczas takiej wizyty można również bez problemu otrzymać zwolnienie lekarskie online. E-wizyta polecana jest dla pacjentów, którzy mają osłabioną odporność i chcą tym samym uniknąć przebywania w zatłoczonych placówkach medycznych. Świetnie sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących na choroby przewlekle. Monitorowanie stanu zdrowia pacjenta jest w przypadku wizyt online znacznie łatwiejsze. Podczas takiej konsultacji można bez problemu skonsultować wyniki, otrzymać skierowanie na badania czy też zwolnienie lekarskie, jeśli jest niezbędne. Wszystko w zaciszu własnego domu, bez dojazdów i długiego oczekiwania w kolejce do gabinetu lekarskiego. Zależy Ci na szybkim kontakcie z lekarzem? Dostępność wizyt online jest znacznie większa niż tych stacjonarnych. Umów się na e-wizytę i poznaj jej korzyści.

Jak wygląda otrzymanie zwolnienia podczas e-wizyty?

Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, decydując się na wizytę online, jest to, iż jest ona pełnowartościową wizytą lekarską. Jeśli tylko w trakcie konsultacji lekarz stwierdzi konieczność L4, dokument ten będzie mógł wystawić w wersji elektronicznej. E-zwolnienia z powodzeniem zastąpiły tradycyjne dokumenty w formie papierowej. Dzięki temu są one bezpośrednio wysyłane do zakładu pracy. Brak konieczności osobistego dostarczania wspomnianego dokumentu jest dużym ułatwieniem. Wystawione już zwolnienie lekarskie online można sprawdzić na platformie udostępnionej przez ZUS. Połączenie wizyty lekarskiej przez internet z możliwością otrzymania L4 to rozwiązanie, które pozwala uzyskać szybką pomoc bez opuszczania miejsca zamieszkania. Zapewnia niebywały komfort oraz bezpieczeństwo osobom, które obawiają się kontaktu z innymi chorymi. Umawiając się na wizytę online, nie musisz martwić się o jakość otrzymanej opieki medycznej.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ