Saturday, June 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Związek na odległość a życie seksualne

Związek na odległość a życie seksualne

Jeszcze się tam żagiel bieli

para na torach życie seksualne

fot. Unsplash

W dzisiejszych czasach znacznie spada liczba związków, które decydują się na tradycyjną formę, polegającą na prowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowego. Coraz więcej par żyje ze sobą na odległość – nie tylko krótkofalowo, ale także przez wiele lat. Jest to skutek emigracji ekonomicznej oraz tego, że coraz częściej budujemy relacje za pomocą Internetu, dzięki któremu możemy poznać wspaniałą drugą połówkę nawet na drugim końcu świata. Jednak zanim wejdziesz w taką relację, warto się zastanowić, czy na pewno jest ona dla Ciebie – należy rozważyć jej wady oraz zalety, a także przyjrzeć się wpływowi odległości na życie seksualne

 

Wady i zalety związku na odległość

Niewątpliwą zaletą związku na odległość jest to, że miłość nie ma szansy spowszednieć. Codzienna tęsknota i rzadkie spotkania pozwalają pielęgnować żar uczucia, dzięki czemu może być ono trwalsze. Nie jesteśmy w stanie nasycić się sobą, więc partner nie nudzi się i wciąż pozostaje dla nas atrakcyjny. Należy jednak pamiętać, że tutaj również pojawiają się pułapki. Związek na odległość nie sprawdzi się u osób potrzebujących codziennej bliskości i stałości. Jeśli zależy Ci na ustatkowaniu się, część wad może przeważyć nad zaletami.

 

Jednym z najczęściej wymienianych minusów związku na odległość jest to, że bywa on trudny pod względem emocjonalnym. Często samotnie musimy sobie radzić z sytuacjami, z którymi normalnie uporałybyśmy się z pomocą partnera. Dużo trudniej też zbudować intymność i bliskość bez codziennego przebywania razem. Sporadyczne widywanie partnera może prowadzić do jego idealizowania, co jest niebezpieczne, jeśli zamierzacie w przyszłości zamieszkać razem. Nie znaczy to jednak, że każdy związek na odległość jest skazany na porażkę. Wiele osób preferuje ten model i jest w stanie pokonać przeszkody.

Wpływ związku na odległość na życie seksualne

Niewątpliwą zaletą związku na odległość jest to, że pozwala on utrzymać namiętność. Z racji tego, że na co dzień nie macie szansy się sobą w pełni nacieszyć, to chwile, gdy jesteście razem, mogą być wyjątkowo gorące i niezapomniane. Z drugiej jednak strony fakt, że spotykacie się tak rzadko, może wywierać presję, aby każdy stosunek był wyjątkowy. Dodatkowo jeśli rozłąka nie jest tymczasowa, a towarzyszy Wam od początku związku, najpewniej nie mieliście jeszcze szansy na zbudowanie odpowiedniej intymności.

 

Brak swobody i zaufania, a także nacisk mogą sprawiać, że doznania nie będą spełniały oczekiwań. Czasem gdy za bardzo nam na czymś zależy, trudniej osiągnąć oczekiwane efekty. Wiąże się to z dużym stresem, co w przypadku wielu mężczyzn może skończyć się problemami ze wzwodem i niemożnością współżycia. Zapewne wcale nie macie ochoty rezygnować z tych chwil bliskości, dlatego warto sięgnąć po odpowiednie wsparcie farmakologiczne. Dobrym rozwiązaniem może być zażycie kamagry. Jest to bezpieczny środek na potencję, którego działanie Twój partner poczuje już po upływie kilkunastu minut. Kamagra pozwoli Wam cieszyć się jakościowym współżyciem i namiętnością.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Piotrek 29 kwietnia, 2021

    Ja w sprawie portali. Poprostu fliry-klamstwa. Brudny romans-takze. Kupilem kredyty i porazka. Piekne zdjecia plus obiecanki bez pokrycia

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ