Friday, July 19, 2024
Home / Uroda  / Zumba – Hit sezonu

Zumba – Hit sezonu

Rzeźbisz sylwetkę jak podczas intensywnego aerobiku, a bawisz się jak podczas znakomitej imprezy. Zumba, czyli energetyczne połączenie fitnessu i tańca podbija świat.

Rzeźbisz sylwetkę jak podczas intensywnego aerobiku, a bawisz się jak podczas znakomitej imprezy. Zumba, czyli energetyczne połączenie fitnessu i tańca podbija świat.
Zumba to fuzja form aerobikowych i tanecznych, zainspirowana muzyką latynoamerykańską. Tyle z nudnych definicji. Bo co jak co, ale zumba nudna nie jest na pewno. To znakomita zabawa i wzajemne zarażanie się dobrą energią. Coś specjalnie dla kobiet, które chcą spalić trochę kalorii, ale tradycyjne formy fitnessu uważają za monotonne i zbyt skomplikowane.
Podczas innych zajęć bezustannie myślimy o wysiłku fizycznym. Z zumbą jest zupełnie inaczej: skupiamy się na zabawie, a sylwetkę rzeźbimy przy okazji, trochę mimo woli – tłumaczy Anna Ciochoń, instruktorka i entuzjastka zumby.

W Le Premier, ekskluzywnym krakowskim spa, prowadzona przez nią zumba jest prawdziwym hitem. – Pasja instruktora udziela się całej grupie, więc zajęcia są tu zastrzykiem energii i humoru. Ruchy nie są skomplikowane, zatem poradzi sobie każdy – twierdzi. Dlatego w Le Premier pojawiają się na nich i matki z córkami, i emerytki, i mężczyźni. I jeszcze jedno: mimo że to taneczna forma fitnessu, jest do opanowania nawet przez osoby, które nie grzeszą poczuciem rytmu. Nawet jeśli zdecyduje się na nie ktoś, komu na ucho nadepnął słoń, wyjdzie zadowolony i uśmiechnięty – obiecuje instruktorka. Może zamiast narzekać na długą zimę, poruszajmy się zatem w rytm słonecznej muzyki?

Maria Mazurek

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ