Monday, December 11, 2023
Home / Uroda  / ŚWIAT FITNESSU – KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA

ŚWIAT FITNESSU – KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA

Znudziły Ci się tradycyjne formy gimnastyki? Zobacz, co ciekawego czeka na Ciebie w świecie fitnessu!

taniec na rurze

taniec na rurze, fot. New York

Znudził Wam się pilates? Nie czujecie już energii płynącej z dance aerobiku, a poranna porcja gimnastyki i spacerek na bieżni już nie zasilają baterii na cały, pracowity dzień? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie ciekawe oferty czekają na Ciebie w fitness klubach.

 

Zumba, fot. Le Premier

Zumba

Od paru lat taniec zupełnie zdominował świat fitnessu. Roztańczyła nam się kula ziemska. Jeszcze trzy lata temu zumba była w Polsce nowością, a dzisiaj już niemal każdy klub uwzględnia ją w swojej ofercie. To chyba aktualnie najbardziej oblegane zajęcia fitness.Popularność tego rodzaju ćwiczeń stale rośnie. Być może dlatego, że ćwiczenia te nie są trudne, a za to efektywne. Opierają się na prostych krokach tanecznych, połączonych z elementami aerobiku, a wszystko to w towarzystwie energetycznych, nie pozwalających stać bezczynnie, latynoskich dźwięków.

Dzięki zumbie łączysz przyjemne z pożytecznym. Po pierwsze – spalasz tak znienawidzoną tkankę tłuszczową (w ciągu godziny można spalić podobno aż 700 kalorii!). Po drugie – rzeźbisz swoją sylwetkę i poprawiasz kondycję. A po trzecie, najważniejsze – świetnie się bawisz, zapominasz o stresie i nie przejmujesz się, że coś Ci nie wychodzi.

taniec na rurze

taniec na rurze, fot. New York

Pole dance

Kto z nas nie pamięta uwodzicielskiej Demi Moore prezentującej swoje dźwięki w filmie Striptiz albo zmysłowej Kate Moss tańczącej w teledysku „I Just Don’t Know What To Do With Myself” grupy The White Stripes? Mimo to taniec na rurze wciąż jeszcze budzi w społeczeństwie skojarzenia z nocnymi klubami i rozbierającymi się, ociekającymi seksem tancerkami. Właściciele klubów fitness starają się obalić ten stereotyp i zmienić oblicze pole dance, włączając te zajęcia w swoją ofertę. Ich celem jest, aby ludzie zaczęli postrzegać pole dance jako formę sztuki.

Taniec na rurze łączy elementy gimnastyczne, taneczne i artystyczne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wymaga bardzo dużej sprawności fizycznej. Trening taki, angażując wszystkie grupy mięśni, wzmacnia organizm i poprawia koordynację.

Podczas zajęć instruktorki pomagają uczestniczkom rozwinąć swój seksapil i uczą, jak poruszać się z gracją i uwodzicielską elegancją. Marysia, studentka z Krakowa niedawno rozstała się z partnerem, a na pole dance zapisała się, żeby wypełnić swój czas wolny i nie mysleć o rozstaniu. Taniec na rurze wyzwala kobiecość i mocno dowartościowuje, a to jest mi teraz bardzo potrzebne – mówi Marysia.

Oprócz kształtowania sylwetki, a zwłaszcza ud, pośladków i ramion, taniec na rurze dobrze wpływa także na nasz kręgosłup.

trampolina

Trening na trampolinie, fot. Bellicon

 

Trening na trampolinie


Ta forma ćwiczeń to swoisty powrót do dzieciństwa. Podskoki sprawiają wiele frajdy zarówno malusińskim, jak i dorosłym „dzieciakom”. Zaletą trampoliny jest to, że zaopatrzeć się w nią może każdy, a niewątpliwie chętniej sobie poskaczemy, niż sięgniemy po leżące w szafie, zakurzone hantelki.

W USA trampolinę wykorzystuje się nie tylko jako urządzenie rekreacyjne, ale również do profesjonalnego treningu aerobowego. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularne, ale trampolina wkroczyła juz do świata fitnessu, a w Krakowie można odwiedzić pierwszy w naszym kraju Park Trampolin.

Skoki na trampolinie, podczas których wykonuje się odpowiednie ćwiczenia, są skutecznym treningiem cardio, pozwalającym spalić nawet 250 kalorii w kwadrans! Ponadto rozwijają równowagę i koordynację ruchową, nie wspominając już o poprawie wytrzymałości mięśniowej. Zajęcia mogą też przyjąć formę tańca z instruktorem, który pokazuje kolejne ruchy.

Ale trening na trampolinie, to jak w przypadku zumby, przede wszystkim dobra zabawa dla całej rodziny, podczas której poziom endorfin wzrasta do… wysokości naszych skoków:)

Justyna Grochal


Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Fitandjump 29 października, 2015

    Zapraszamy na zajęcia w naszym wykonaniu! Duża dawka energii gwarantowana! 🙂 Poskaczcie z nami i cieszcie się piękną figurą! Pozdrawiamy, Fitandjump

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ