Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Zrób to sam: kuchenna półka z deski snowboardowej

Zrób to sam: kuchenna półka z deski snowboardowej

Koniec sezonu zimowego już blisko. Jeśli masz nieużywaną deskę snowboardową możesz stworzyć bardzo oryginalną półkę kuchenną. Sprawdź, jakie to łatwe!

Koniec sezonu zimowego już blisko. Jeśli masz nieużywaną deskę snowboardową możesz stworzyć bardzo oryginalną półkę kuchenną. Sprawdź, jakie to łatwe!

Do wykonania niebanalnej półki kuchennej potrzebujesz:
– nieużywanej deski snowboardowej,
– 3,5 m liny o średnicy ok. 9 mm w wybranym kolorze,
– wiertła do metalu o średnicy 10 mm,
– 2 haków-karabinków (80 mm),
– 2 wkrętów oczkowych (10 mm) i pasujących do nich kołków rozporowych,
– 2 metalowych pierścieni o średnicy 30 mm,
– ołówka,
– szlifierki uniwersalnej Bosch PSM Primo,
– 2-biegowej akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem Bosch PSB 18 LI-2.

fot. Bosch (3)Krok 1.
Wyczyść deskę i wyszlifuj ją przy pomocy szlifierki Bosch PSM Primo. Następnie zaznacz ołówkiem na desce 4 punkty, w których znajdą się otwory na supły podtrzymujące deskę.

 

 

 

 

fot. Bosch (4)Krok 2.
Za pomocą wiertarko-wkrętarki z udarem Bosch PSB 18 LI-2 wywierć otwory w zaznaczonych na desce punktach. Jeśli Twoja deska ma metalową powłokę, nie zapomnij użyć specjalnego wiertła do metalu. Następnie wyznacz wysokość, na jakiej chcesz powiesić swoją półkę, po czym przytnij na wybraną długość dwa kawałki liny. Końce każdego kawałka przeciągnij przez dwa otwory w desce (przy jej bocznych krawędziach) i zawiąż je na supły, by równo i stabilnie podtrzymywały całą konstrukcję.

 

fot. Bosch (6)Krok 3.
Za pomocą wiertarko-wkrętarki z udarem Bosch PSB 18 LI-2 oraz wiertła do betonu wywierć otwory w ścianie, w które włożysz kołki rozporowe. Następnie zamocuj wkręty oczkowe oraz pierścienie i przypnij do nich karabinki.

 

 

 

 

fot. Bosch (7)Krok 4.
Przypnij liny z zamocowaną do nich deską do ściany. Gotowe! Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak postawić na swojej nowej półce przyprawy czy ulubione książki kucharskie.

Spodobały Ci się te pomysły? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
8 komentarzy
 • Kasia 29 maja, 2015

  Pomysł bardzo ciekawy, niewiele takich rozwiązań widziałam, narzędzia potrzebne do wykonania pewnie są w każdym domu http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/szlifierki-i-polerki/szlifierki-mimosrodowe.html

 • Bolec 18 maja, 2018

  Bardzo dobrze sprawdzają się też jutowe liny w przypadku takich półek. Ta w artykule wygląda na polipropylenową. To chyba lepiej pasuje do charakteru deski snowboardowej tak w sumie 🙂 Ale jak jest jakaś normalna deska to juta chyba byłaby lepszym rozwiązaniem.

 • Nihan 23 grudnia, 2018

  Z tymi linami wygląda to bardzo fajnie, aczkolwiek da się nieco prościej (choć znajdą się tacy, co powiedzą trudniej). Zamiast linek dać wsporniki do półek. Łatwo się je montuje, a potem tylko zamocować do ściany i półeczka jak z obrazka. U córki w pokoju mamy to tak rozwiązane, tylko że na bazie deskorolki.

 • Marco 13 kwietnia, 2019

  Ogólnie fajny pomysł – ale nie wiem czy kuchnia to najbardziej naturalne miejsce na taką półkę. Ja bym ją widział prędzej w pokoju młodzieżowym na przykład. Ale jak ktoś jest zafiksowany na punkcie sportów zimowych to pewnie bez znaczenia 🙂 Wystarczą wsporniki dwa i jest gotowa ciekawa półka.

 • Booli 5 lipca, 2019

  Zależy też jaki ma być charakter półki, a to zależy od stylistyki wnętrza. Przykładowo rustykalna kuchnia ma inne wymagania. Jak ma się tam znaleźć półka z odzysku np. z deski do krojenia starej, to wspornik kuty z ornamentami będzie lepszy niż taki prosty.

 • Paweł 22 listopada, 2019

  Bardzo ciekawie to wygląda. Można też użyć innych elementów np. desek kuchennych. Wystarczy przetrzeć papierem ściernym, opcjonalnie zabejcować i blat półki gotowy. Do tego jakieś ozdobne wsporniki i gotowe. Widziałem w paru miejscach takie rozwiązania.

 • watch child porn 15 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/zrob-to-sam-kuchenna-polka-z-deski-snowboardowej/ […]

 • yoxo77 7 kwietnia, 2020

  Generalnie rzecz biorąc zrobienie takiej półki jest mega proste. Tak jak ludzie pisali wcześniej – wspornik to dobre rozwiązanie. Wydatek śmieszny, montaż łatwy. W internecie da się takie elementy bez problemu zamówić ewentualnie kupić stacjonarnie w jakimś sklepie metalowym.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ