Monday, April 22, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / #zostańwdomu: 3 sposoby na rozruszanie się. Slavica Fitness Dance, Pilates i Joga online

#zostańwdomu: 3 sposoby na rozruszanie się. Slavica Fitness Dance, Pilates i Joga online

Jak poradzić sobie w tej sytuacji z nadmiarem energii czy chęcią utrzymania formy?

slavica dance

Fanom SLAVICA Fitness Dance na pomoc przyszła sama jej twórczyni Justyna Bolek / fot. materiały prasowe

W jaki sposób zakończysz kwarantannę?

A. 10 kg więcej

B. W ciąży

C. Jako alkoholik

D. Rozwód

 

O ile, nie mamy wpływu na odpowiedzi: B, C i D, to możemy zaradzić nadmiernemu zasiedzeniu się i podjadaniu zapasów. Wybrałyśmy dla was trzy formy sportu, które możecie uprawiać w domu. Bez wymówek. Nie musisz być gibką dzierlatką, żeby ruszyć się z kanapy i poćwiczyć z nami!

 

Ogólnoświatowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa, sprawiła, że miliony ludzi na świecie zamknęło się w swoich domach. Większość profilaktycznie. Zamknięte restauracje, kluby i miejsca gdzie dotychczas spędzaliśmy czas wolny, jak choćby klubu fitness…
I ci właśnie, którzy dotychczas regularnie ćwiczyli na salach fitnessowych, stanęli przed dylematem – jak poradzić sobie w tej sytuacji z nadmiarem energii czy chęcią utrzymania formy?

 

Slavica Fitness Dance

Fanom SLAVICA Fitness Dance na pomoc przyszła sama jej twórczyni Justyna Bolek, zapraszając wszystkich do ćwiczeń on line! Justyna, znana między innymi z programu „Pytanie na śniadanie” wykreowała autorski styl fitness SLAVICA – układ fitness połączony z elementami figur tańców ludowych. Jej fitness ćwiczą w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Trenują z nią także znane gwiazdy. Jedną z miłośniczek Slavicy jest dziennikarka Superstacji, Paulina Koziejowska, która zadeklarowała, że już od dzisiaj będzie trenowała on line razem z Justyną.

W poniedziałki i czwartki na profilu Instagram Justyny oraz SLAVICA, około godziny 20.00 będą odbywać się treningi na żywo.

Dostałam wiele pytań od osób przychodzących na moje zajęcia, co teraz? Każdy chciałby nadal ćwiczyć ale bez obawy o własne zdrowie czy życie. Stąd pomysł na treningi on-line. Zachowujemy regularność, będziemy spotykali się 2 razy w tygodniu i wspólnie ćwiczyli. Zamierzam także w trakcie tych sesji przekazywać swoim widzom przydatną wiedzę jak dbać o swoją formę pomiędzy treningami. Mój pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem fanów SLAVICY nie tylko w Polsce ale też w USA i Wielkiej Brytanii, bo tam tez odbywały się nasze zajęcia. Wszystkich zapraszam do ćwiczenia ze mną! Dodajmy sobie trochę dobrej energii w tym trudnym dla każdego czasie

– powiedziała Justyna Bolek.

Instruktorka zaznacza, że jeśli te treningi spotkają się z akceptacją i zainteresowaniem widzów, nie wyklucza, że będą konturowane nawet po zakończeniu narodowej kwarantanny.

Tutaj będą odbywać się zajęcia: https://www.instagram.com/justynabolek.official/

 

Pilates 

Propozycja dla tych, którzy zarówno przed jak i w trakcie izolacji, wiele godzin pracują w pozycji siedzącej. Pilates jest dobry na wszystko i prawie dla wszystkich.

Proste ćwiczenia, pomogą wam wzmocnić i rozciągnąć kręgosłup, tak aby w zdrowiu przejść przez ten nietypowy czas. Zachęcam kobiety do tego, by zmobilizowały również swoich partnerów do spędzenia wspólnego czasu na macie!

– proponuje Natalia Jękot z Inside Studio.

 

Joga

Joga na Instagramie

Tym razem propozycja dla użytkowników Instagrama. Joga z Mają, dziewczyną z lasu, odbywa się codziennie o godzinie 10.00. Na podstawie hasztagów, jakie instruktorka, zamieściła pod swoim postem możemy spodziewać się m.in.: stania na rękach czy robienia mostków. Uważasz, że joga jest nudna? TU obaliłyśmy 6 najpopularniejszych mitów o tym sporcie.

Joga na YouTubie

Boisz się, że nie możesz ćwiczyć, bo nie masz jogowych gadżetów? Nic podobnego. Joanna Jucha przekonuje, że wystarczy zastąpić akcsoria przedmiotami, które każda z nas może znaleźć w domu. Puszki po kawie albo kartony po mleku.

Staracie się ruszać czy wolicie kanapę? Jeśli znacie więcej inicjatyw, dajcie nam o nich znać w komentarzach. A może sama jesteś instruktorką i postanowiłaś zorganizować zajęcia online?

 

Zobacz też: TOP 10: Fitness na YouTube – z kim warto ćwiczyć?

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Joanna Płomienna 17 marca, 2020

    Odkąd odcięto mnie od siłowni, pomyślałam, że zacznę się rozciągać. Zaczynam od jutra ^^

  • Katarzyna Carpisa 25 marca, 2020

    Dziś wieczorkiem po zakończeniu pracy mam zamiar się troszkę pogimnastykować!

  • casino uy tín 30 marca, 2020

    nie mamy wpływu na odpowiedzi: B, C i D, to możemy zaradzić nadmiernemu zasiedzeniu się i podjadaniu zapasów.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ