Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Zostań turystką we własnym mieście

Zostań turystką we własnym mieście

Zmień perspektywę! Są w Krakowie miejsca, które Ci w tym pomogą

Widok na Tatry i Wawel tylko z tarasu widokowego Sheraton / fot. Grzegorz Ziemiański

Kochamy podróże za to, że pozwalają nam odkrywać nowe miejsca, nieznanych ludzi, nowe smaki. A gdyby tak zostać turystą we własnym mieście? Zobacz Kraków z innej perspektywy i doświadcz go wszystkimi zmysłami

Zostań turystką we własnym mieście! / fot. materiały prasowe

Zostań turystką we własnym mieście! / fot. materiały prasowe

Czy wiesz, że hotel Sheraton Grand Krakow (ul. Powiśle 7) ma jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych w mieście? Aby zobaczyć, jak Kraków tętni życiem lub kładzie się do snu, nie trzeba być gościem hotelu (choć jeśli sama masz gości, to warto ich zaprosić właśnie tutaj, bo niedawno wszystkie pokoje odnowiono i jakbyś nie wiedziała, są jednymi z największych w mieście). Wystarczy wyjechać ogólnodostępną windą na 5. piętro, skąd roztacza się rozległa panorama Krakowa, z majestatycznym Wawelem w tle. Przy dobrej widoczności, popijając aromatyczną kawę, sącząc drinka czy delektując się lekką przekąską, można też wypatrzyć Tatry. Jest to miejsce chętnie wybierane na wywiady czy sesje zdjęciowe, ale przede wszystkim na śniadanie, lunch, wieczór z przyjaciółmi, romantyczną kolację, spotkanie firmowe czy piątkowe sushi.

Dear sushi lovers, we’ve got good news for you! Every Friday, from 6 PM to 10 PM you can explore our new Sushi Offer. Delicious sushi sets will be waiting for you on our Roof Top Terrace! Best food and a nice place to relax – what more do we need on Friday evening? #sushi #delicioussushi #sushirolls #sushisets #sushioffer #newoffer #comeandjoin #friday #fridayevening #rooftopterrace #sheratongrandkrakow

Post udostępniony przez Sheraton Grand Krakow (@sheratongrandkrakow)

Jeśli natomiast chcesz odkryć polskie i śródziemnomorskie smaki w nowoczesnym wydaniu, koniecznie udaj się do Oliwki, czyli restauracji The Olive – laureatki tegorocznej edycji festiwalu Fine Dining Week, wyróżnionej także za najlepsze festiwalowe menu i najbardziej udany debiut.

Lobby & The Olive Restaurant w Sheraton Grand Krakow / fot. materiały prasowe

Lobby & The Olive Restaurant w Sheraton Grand Krakow / fot. materiały prasowe

Jeśli trafisz tutaj w pierwszą niedzielę miesiąca, to może skorzystasz z rodzinnej oferty Brunch 360° – leniwą porą spróbujesz potraw inspirowanych kuchniami z różnych zakątków świata, domowego wina, posłuchasz muzyki na żywo, a dzieciaki rozerwą się w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw ze smakołykami. Za wyrafinowane menu odpowiada szef kuchni Jacek Filipczyk, który czuwa także nad pozostałymi restauracjami krakowskiego Sheratona: SomePlace Else (która łączy sportowe emocje z kuchnią międzynarodową, z domieszką Tex-Mex, pysznymi domowymi burgerami i najlepszymi stekami) oraz Tarasu Widokowego & Lounge Baru.

Widok na Tatry i Wawel tylko z tarasu widokowego Sheraton / fot. Grzegorz Ziemiański

Widok na Tatry i Wawel tylko z tarasu widokowego Sheraton / fot. Grzegorz Ziemiański

Szaleństwo sobotniej nocy rozpoczniesz w Qube Vodka Bar & Cafe. Po upojeniu się… widokami i zaspokojeniu głodu, warto się zrelaksować w zacisznym (ogólnodostępnym) Sheraton Fitness z basenem i saunami oraz pokojem zabiegowym. Możesz się też umówić na trening personalny, a to wszystko z dala od zgiełku i tłumu, jaki bywa w dużych centrach fitness. Przed wyprawą w miasto dobrze jest się jeszcze oddać relaksującemu masażowi lub innemu zabiegowi regeneracyjnemu. Przecież jesteś turystką we własnym mieście, możesz wszystko!

Good morning from #sheratongrandkrakow

Post udostępniony przez Sheraton Grand Krakow (@sheratongrandkrakow)

Ola Przegorzalska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ