Monday, June 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Zorganizuj swój ogród

Zorganizuj swój ogród

Każdy ogród wymaga pracy. Warto zastanowić się jak w ogrodzie zaprowadzić porządek i harmonię?

Domek ogrodowy Terra Maxi / fot. materiał prasowy

Każdy ogród wymaga pracy. Aby spełniał swoją rolę i dostarczał nam relaksu musi być uporządkowany i zorganizowany. Narzędzia, auta i meble ogrodowe muszą znaleźć swoje miejsce. Najlepiej jeśli możemy przeznaczyć na wszystko odrębną przestrzeń. Domki na narzędzia, altany i meble ogrodowe, czy garaże i wiaty drewniane zmieniają oblicze każdego ogrodu. Warto zastanowić się czy i do naszego nie wniosłyby porządku i harmonii?

Domek narzędziowy z wiatą Lewis / fot. materiał prasowy

Domek narzędziowy z wiatą Lewis / fot. materiał prasowy

Garaże drewniane mają tę przewagę nad murowanymi, że są bardziej estetyczne i lepiej komponują się z naturalnym, żywym ogrodem. Wiaty garażowe są doskonałym rozwiązaniem dla domków sezonowych, działek a także jako dodatkowa przestrzeń garażowa. Altany świetnie sprawdzają się latem, kiedy grillujemy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi i czerpiemy największą przyjemność z posiadania ogrodu. Znakomitą propozycją dla wszystkich posiadaczy ogrodów jest domek ogrodowy Lewis. Charakteryzuje go wielofunkcyjność. Może służyć zarówno jako altana, jak i domek na narzędzia. Wykonany z materiałów najwyżej jakości stanowi estetyczny i praktyczny element ogrodowej zabudowy. Ma jeszcze jedną zaletę, którą jest dobra cena. Jest to niezwykle kusząca propozycja dla każdego, kto chce podkreślić naturalny wizerunek swojego ogrodu. Domek posiada okno i drzwi, które w zależności od wybranej opcji można zamówić przeszklone lub nie. Pomieszczenie jest przytulne, dlatego w sezonie wiosenno-letnim można je wykorzystać jako altanę.

Garaż drewniany Versus / fot. materiał prasowy

Garaż drewniany Versus / fot. materiał prasowy

Ale domek Lewis to nie jedyna propozycja w tym obszarze. Domki ogrodowe są najczęściej wykorzystywane jako składziki na narzędzia i sprzęty ogrodowe. Decydując się na zakup zyskujemy miejsce gdzie wreszcie będziemy mogli przechowywać nasz ogrodniczy niezbędnik, a z całą pewnością znajdzie się tam też miejsce na komplet opon zimowych. Estetyczne „narzędziaki” wykonane z drewna sprawdzą się znakomicie w każdym ogrodzie, bez względu na jego wielkość. Stają się też niezbędną częścią składową każdego dobrze zorganizowanego ogrodu. Dlatego warto wybrać najlepsza ofertę i najciekawsze rozwiązania które doskonale skomponują się z otaczającą je przestrzenią.

Domek ogrodowy Terra Maxi / fot. materiał prasowy

Domek ogrodowy Terra Maxi / fot. materiał prasowy

Proponowane domki ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i o różnym przeznaczeniu. Może to być praktyczny schowek na narzędzia, w którym zmieścimy nawet rower, lub większa konstrukcja, której przestrzeń można doskonale zorganizować do przechowywania wszelkich niezbędnych nam artykułów. Domki ogrodowe wykonane są z wysokiej jakości drewna, zadaszone i odporne na działania pogody. Z pewnością sprawdzą się jako przechowalnia mebli ogrodowych w sezonie zimowym, aby nie narażać ich na zniszczenie.

Praktyczny i solidny domek ogrodowy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, choć można już znaleźć dobrze wykonane schowki za mniej niż 2 tysiące złotych. Oczywiście wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb. Dostępne są również bardziej zaawansowane i rozbudowane konstrukcje łączące wiaty, miejsce na narzędzia, opał do kominka i składzik. Takie produkty są droższe, lecz łącząc w sobie kilka elementów stają się niezwykle praktyczne. Warto zatem rozważyć ich zakup jeśli myślimy o kompleksowym wyposażeniu naszego ogrodu w niezbędne i praktyczne dodatki, które stanowi zabudowa ogrodowa. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu ogrodolandia.pl.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Aleksandra Kaczanowska 1 października, 2014

    Świetny artykuł o tym, co można zrobić z ogrodem, aby przebywało się w nim przyjemniej 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ