Sunday, July 21, 2024
Home / POLECAMY  / Żony, modelki, kochanki, czyli kobiety Silvio Berlusconiego

Żony, modelki, kochanki, czyli kobiety Silvio Berlusconiego

Były włoski premier Silvio Berlusconiego znany był ze skandali oraz romansów, szczególnie z dużo młodszymi kobietami

Silvio Berlusconi i Veronica Lario

Silvio Berlusconi i Veronica Lario / fot. Wikipedia

Silvio Berlusconi był jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci włoskiego życia politycznego i biznesowego. Jego biografia to gotowy scenariusz filmu hollywoodzkiego, a może nawet serialu z liczbą sezonów dorównującą słynnej „Modzie na Sukces”. Zmarł 12 czerwca 2023

Premier, biznesmen, playboy

Był premierem czarującym swoim uśmiechem polityków na salonach całego świata, biznesmenem stojącym na czele legendarnego klubu piłkarskiego AC Milan, potentatem medialnym, bon vivantem ponad wszystko ceniącym dobrą zabawę i niekończące się imprezy na luksusowych jachtach oraz playboyem przez lata otaczającym się tłumami przepięknych kobiet. Modelki, aktorki, kobiety biznesu i polityki – Berlusconi wiedział jak uwodzić i robił to z powodzeniem.

Przez lata jego burzliwe romanse nie schodziły z pierwszych stron włoskich gazet. Do legendy przeszły organizowane przez byłego premiera Włoch imprezy o nazwie bunga-bunga, kiedy to na luksusowe jachty  zapraszane były top modelki, a tak naprawdę tzw. escort girls.  

Imprezy były oczywiście suto zakrapiane najdroższymi alkoholami i nie mogły się obejść bez olbrzymiej ilości narkotyków. Berlusconi lubił jednak uchodzić w oczach opinii publicznej za „wiernego” męża oddanego swoim zakochanym w nim do szaleństwa żonom. Kim były jego wybranki?  

Zobacz też:
„Moja żona się starzeje”. Kiedy kobieta przestaje być obiektem seksualnym?

Marta Fascin – nieoficjalna żona

Żonaty był trzykrotnie. Dwa razy oficjalnie i raz symbolicznie. Ze swoją ostatnią wybranką – 33 letnią polityczką partii Forza Italia, Martą Fasciną –  w 2022 roku wziął udział w uroczystości, którą opisał dziennikarzom jako „święto miłości”. Koszt imprezy ? 400 tysięcy euro! Wszystko wyglądało jak na prawdziwym ślubie: panna młoda ubrana była w białą suknię, był olbrzymi tort weselny, setki gości, w tym między innymi obecny wicepremier Włoch Matteo Salvini, z którym Berlusconi się przyjaźnił.
Jednak nie był to oficjalny ślub. Podobno wybranka Berlusconiego była z tego powodu mocno niepocieszona. Tym bardziej, że włożyła dużo energii, żeby w ogóle poznać jednego z najbardziej znanych włoskich polityków w historii tego kraju.

Uwagę Berlusconiego przykuła, kiedy kilka lat wcześniej wysyłała do niego… listy. Pisała w nich, jak bardzo go podziwia i jak bardzo były premier Włoch ją fascynuję. W końcu Berlusconi zaprosił 53 lata młodszą od niego kobietę na randkę do swojej luksusowej willi w Mediolanie i tak się zaczął ich gorący romans.

Fascynacja młodej polityczki Berlusconim była tak wielka, że podobno wytatuowała sobie jego inicjały. Jednak do oficjalnego ślubu nigdy nie doszło. Gdyby Fascina została żoną Silvia, musiałby dzisiaj stanąć do walki o  jego warty 5 milionów euro majątek, z jego pięciorgiem dzieci i dwiema byłymi żonami. 

Do dwóch razy sztuka, Carla Elvira Dall’Oglio i Veronica Lario

Pierwszą żonę, Carlę Elvirę Dall’Oglio poślubił w 1965 roku. Miał z nią dwójkę dzieci – córkę Marinę i syna Piera Silvio. Rozwiedli się w 1985 roku. Carla słynie we Włoszech z tego, że nigdy  nie udziela mediom żadnych informacji i plotek na temat swojego małżeństwo z Berlusconim.

A miałaby o czym opowiadać, bo jeszcze w trakcie trwania małżeństwa Silvio zaczął romansować z aktorką Veronicą Lario.

Pobrali się w 1990 roku, Berlusconi miał z nią trójkę dzieci: córki Barbarę i Eleonorę, oraz syna Luigiego. Dzieci Silvio starają się unikać rozgłosu i światła reflektorów, oprócz Mariny, która jest jedną z najbardziej wpływowych osób we włoskich mediach. Natomiast nie ulega wątpliwości, że każde z nich będzie chciało przejąć jak największą część majątku po słynnym ojcu. Media we Włoszech gorączkowo spekulują, któremu z nich to się uda.

Z Veronicą Berlusconi rozwiódł się w 2012 roku. Mówi się, że po rozwodzie była aktorka miała otrzymywać milion euro miesięcznie.

Zanim w życiu Berlusconiego pojawiła się Marta Fascina, spotykał się z 49 lat od niego młodszą prezenterką telewizyjną Francescą Pascale. Tak wyglądały oficjalne związki Silvia Berlusconiego, natomiast ile w między czasie było romansów i skandali dowiemy się z serialu lub filmu, który z pewnością powstanie. 

 

Leszek Żukowski

absolwent aktorstwa na łódzkiej filmówce i dziennikarstwa na UW. Jego dwie największe pasje to kino i literatura, głównie sztuki Szekspira, których kolejne tłumaczenia kolekcjonuje. Pasjonat sportów walki. Jako dziennikarz pisał min. do dwutygodnika „Viva”, „Wysokich Obcasów”, dla portalu „Newoncesport”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ