Saturday, May 25, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Panowie wspierają Kraków Business Run

Panowie wspierają Kraków Business Run

Do Kraków Business Run pozostał zaledwie miesiąc. Związani z Krakowem sportowcy, w geście poparcia przekazują sobie pałeczkę sztafety.

Leszek Kuzaj / fot. materiał prasowy

Na miesiąc przed startem charytatywnego biegu Kraków Business Run zdrowa, sportowa rywalizacja nabiera rumieńców. Przedstawiciele krakowskich firm zacięcie walczą o Żółtą Koszulkę Lidera, towarzyszącej biegowi akcji „Pomagam Bardziej”, a związani z miastem sportowcy w geście poparcia przekazują sobie pałeczkę sztafety.

Leszek Kuzaj  / fot. materiał prasowy

Leszek Kuzaj / fot. materiał prasowy

Były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt – Jerzy Dudek, czterokrotny rajdowy Mistrz Polski – Leszek Kuzaj oraz utalentowany kierowca wyścigowy – Maciej Steinhof kibicują uczestnikom Kraków Business Run i zachęcają do włączenia się w akcję „Pomagam Bardziej”. Na dowód poparcia przesłali organizatorom sztafety zdjęcia, na których trzymają pałeczki z logotypem biegu.

Zacięta rywalizacja o koszulkę duetu Paprocki & Brzozowski

Jednocześnie toczy się rywalizacja o zaprojektowaną przez Paprockiego i Brzozowskiego koszulkę lidera akcji „Pomagam Bardziej”. Pierwszy z trzech etapów bezkonkurencyjnie wygrały drużyny składające się z pracowników firmy Leach & Lang Property Consultants. Zajęli oni jednocześnie pierwsze i drugie miejsce. Trzecia na podium stanęła ekipa Ocado Polska Sp. z o.o.

Jerzy Dudek / fot. materiał prasowy

Jerzy Dudek / fot. materiał prasowy

Do udziału w biegu zachęciłam wszystkich ja. Słyszałam o Kraków Business Run już wcześniej, a ponieważ sama zaczęłam w tym sezonie biegać bardziej „na poważnie” podzieliłam się pomysłem z szefem i współpracownikami. Od razu złapali biegowego bakcyla. Co więcej, okazało się, że jedna drużyna to mało i musimy wystawić dwie! – mówi Daria Bielicka, Leach & Lang Property Consultants. – Ponieważ większość z nas to początkujący biegacze, nie widzieliśmy szans na zwycięstwo w samym biegu, postanowiliśmy więc zwyciężyć w innej kategorii. I nam się udało! Jak widać – każdy może czerpać z biegu przyjemność, a przy okazji ruszyć się i żyć zdrowiej – do czego gorąco zachęcamy – dodaje.

Lidera drugiego etapu poznamy już 14 sierpnia. Żółte koszulki projektu duetu Paprocki & Brzozowski założy drużyna, która zbierze najwięcej pieniędzy w ramach towarzyszącej Kraków Business Run akcji „Pomagam Bardziej”. Środki te, tak samo jak wszystkie wpływy z opłat startowych, zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Co ważne, „pomóc bardziej” może każdy, niezależnie od uczestnictwa w wyścigu. Wystarczy wejść na stronę Kraków Business Run i wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem wybranej drużyny.

Maciej Steinhof / fot. materiał prasowy

Maciej Steinhof / fot. materiał prasowy

Jeśli środki zebrane w ramach towarzyszącej Kraków Business Run akcji „Pomagam Bardziej” przewyższą potrzeby Daniela – naszego beneficjenta w Krakowie, wyłonimy kolejnego, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do włączenia się w naszą akcję – mówi Beata Sowa z Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Kraków Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, którym w tym roku odbędzie się 14 września. Jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, opiekującej się osobami po amputacjach.

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla ośmiu podopiecznych Fundacji. W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje w: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pierwszej kolejności pomoc zostanie skierowana dla Daniela, Piotra, Jakuba, Grzegorza, Tomka i Łukasza. Jeśli zebrana kwota przekroczy potrzeby, Fundacja wskaże kolejnych beneficjantów.

Rejestracja oraz akcja Pomagam Bardziej trwają na: www.polandbusinessrun.pl oraz dedykowanych stronach biegów w każdym z miast.

Organizatorzy Kraków Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft, Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Strona www: www.krakowbusinessrun.pl

Profil Facebook: www.facebook.com/KrakowBusinessRun

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ