Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / Znamy zwycięzców plebiscytu na najlepszą książkę dla dzieci

Znamy zwycięzców plebiscytu na najlepszą książkę dla dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. Zobacz zobacz zwycięzców plebiscytu na najlepszą książkę dla dzieci.

To już koniec. Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. W ogólnopolskim głosowaniu Czytelnicy zadecydowali, że Najlepszą polską książką dla dzieci 2014 jest „Licho i inni” Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego. Zwycięzców konkursu poznaliśmy w sobotę na finałowej gali we wrocławskim Starym Ratuszu.

literatura dla dzieci

fot. materiał prasowy

W tegorocznym plebiscycie oddano blisko dziesięć tysięcy głosów i trudno się dziwić. Nominowane książki były znakomite. „Licho i inni” to polskie legendy opowiedziane na nowo: nowocześnie, dowcipnie i poetycko. Zwycięska para autorów: Agnieszka Taborska i ilustrator Lech Majewski z rąk gościa specjalnego festiwalu Józefa Wilkonia odebrali dyplom. Dyplom nie byle jaki, bo z grafiką wykonaną ręką mistrza Wilkonia. Prócz tego Prezydent Miasta Wrocławia ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

1

fot. materiał prasowy

Ale rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Książką dla Dzieci 2014, choć to bezdyskusyjny gwóźdź programu, nie było jedyną atrakcją sobotniej gali w Starym Ratuszu. Ta odbyła się pod znakiem Terry’ego Pratchetta, a na małych i trochę starszych gości wieczoru czekało wiele niespodzianek pratchettowskich z ducha. Krótko mówiąc: było magicznie i bardzo słodko od samego progu. Krasnolud witał gości, zastęp komicznych postaci stał na straży dobrej zabawy, a czarodziej częstował magiczną mikstura, po wypiciu której super moce były w zasięgu ręki. Nikt kto się przebrał nie wyszedł z pustymi rękami.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ