Thursday, June 13, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Znak zodiaku: Rak – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Znak zodiaku: Rak – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Wrażliwiec o złej opinii cichego barbarzyńcy. Jaki naprawdę jest Rak

Znak zodiaku Rak, Grafika kobieta Rak.

Rak znak zodiaku. Jaki jest w relacjach z innymi? Do kogo pasuje najbardziej?/il.Adobe Stock

Znak zodiaku Rak nie cieszy się zbyt pochlebnymi opiniami wśród użytkowniczek forów internetowych. Przypisywane mu cechy charakterystyczne, chociaż należą do tych pozytywnych, paradoksalnie mogą powodować wiele trudności w życiu i w relacjach. Wrażliwość, empatia i opiekuńczość – to atrybuty, które określają ten wodny znak. Najlepiej dogada się z innymi znakami tego samego żywiołu

 

Jedną z ciekawszych osobowości jest znak zodiaku Rak. Symbol, jaki przypisany jest temu zodiakowi doskonale oddaje jego cechy charakterystyczne. Rak należy do osób wyjątkowych i niczym skorupiak, któremu zawdzięcza nazwę, pojawia się w równie ciekawych, co on miejscach. Potrzebuje przestrzeni, w której może się schronić. Swój wewnętrzny świat chowa za grubym pancerzem.

 

Niezbyt przyjemne doświadczenia z Rakiem miała Monika:

— Nic tak dobrze nie oddaje symboliki cech tego znaku, jak właśnie Rak. To nieszkodliwe zwierzę jak tylko poczuje zagrożenie wyciąga w obronie swoje szczypce. Tak samo jest z zodiakalnym Rakiem. Gdy tylko go urazisz, odzywa się jego nadwrażliwość i potrafi wbić mocną szpilę

Rak (znak zodiaku) – od kiedy do kiedy? Data i miesiąc

Znak zodiaku Rak: od kiedy do kiedy?

Rak to czwarty z kolei znak zodiaku. Jest znakiem kardynalnym, co oznacza, że wraz z jego nadejściem następuje przesilenie i zmienia się pora roku. Kiedy konkretnie rozpoczyna się Rak (znak zodiaku)? Miesiąc Raka to głównie lipiec. Jego panowanie zaczyna się jednak już pod koniec czerwca, wraz z początkiem astronomicznego lata. Jest to moment, kiedy Słońce znajduje się w tym konkretnym sektorze nieba.

Rak znak zodiaku – data

Ustalenie rozpoczęcia panowania Raka nie jest oczywiste. Przesilenie letnie występuje pomiędzy 21-22 czerwca, a w latach przestępnych 20-21 czerwca. W różnych źródłach możemy zobaczyć daty w obrębie tego okresu. Na stronach internetowych zazwyczaj spotyka się termin od 21.07-22.07, a w książkach 22.06-22.07. Wszystkie osoby urodzone w tym przedziale czasowym są związane z tą astrologiczną konstelacją.

 

Może cię zainteresuje:

Co wyczytamy z gwiazd? Tego nie dowiesz się z horoskopu

Rak znak zodiaku – daty urodzenia 3 typów tego zodiaku

Dekanaty związane kiedyś z obliczem planet, obecnie postrzega się w inny sposób.

 

„We współczesnej astrologii dekanatami rządzą nie planety, lecz znaki zodiaku należące do tego samego żywiołu”

– czytamy w książce „Reguły astrologii tradycyjnej”.

 

W przypadku Raka wygląda to tak:

 

  • Dekanat 1: 22.06-01.07 – osoby urodzone w tym czasie wykazują najwięcej cech typowych dla Raka. To wrażliwcy o bujnej wyobraźni, żyjący w swoim świecie. Poza tym mają skłonności do tworzenia dramatów i łatwo ulegają wpływom innych.

 

  • Dekanat 2: 02.07-12.07 – te daty bliskie są cechom Skorpiona. Ostrożność, upór i pamiętliwość wybijają się spośród innych cech. Te osoby są mądre, intuicyjne i zapobiegliwe, często konserwatyści.

 

  • Dekanat 3: 13.07-22.07 – ci, którzy urodzili się w 3 dekanacie z charakteru przypominają Ryby. Są łagodni i romantyczni, zdolni do poświęceń. Raczej domatorzy, ale bardzo sympatyczni i gościnni.

Rak (znak zodiaku) – charakterystyka i ciekawostki

Jaki jest znak zodiaku Rak? Charakterystyka Raka jest trudna do określenia. Z jednej strony przypisuje mu się wiele pozytywnych cech, jednak na forach czytamy mało pochlebne rzeczy.

 

— Znam tylko jednego faceta Raka. Ciepły, troskliwy, romantyczny, ale ogólnie zamyka cię w złotej klatce, a potem chce kontrolować. To taki typ, co by ci nieba uchylił, ale musisz grać jak on zagra. Sama jestem Rakiem i wiem, że Raki mają dosyć ciężkie charakterki. Trzeba mieć do nich cierpliwość.

– pisze jedna z użytkowniczek kafeteria.pl.

 

Dyskutująca para. Kobieta coś mówi i wywołuje niezadowolenie mężczyzny.

Rak jest wybitnie wrażliwy (nawet wobec tego, co nie zostało wypowiedziane) i szybko reaguje niepewnością/zdj.Canva

Rak (znak zodiaku) – charakterystyka

Rak to osobowość bardzo zmienna. Uznawany jest za najbardziej wrażliwy i empatyczny znak w całym zodiaku. Jednak pomimo swojej dobroduszności potrafi być równie nieobliczalny i mściwy. Charakteryzuje go wysoka emocjonalność. Jeżeli nie jest świadom swoich emocji ma tendencję do wyolbrzymiania i bywa impulsywny. Zdolny jest mocno zranić innych.

Pozytywne i negatywne cechy charakteru Raka

Osoby spod znaku Raka znane są z empatii, troskliwości i intuicji. Są to jednostki bardzo związane z rodziną, pełne zrozumienia i gotowe pomóc innym w każdej sytuacji. Raki są opiekuńcze i ciepłe, dlatego uważa się ich za świetnych rodziców. Dom traktują jako swoją ostoję i kryjówkę. Mają głęboką potrzebę tworzenia swojej przestrzeni – miejsca, gdzie każdy czuje się dobrze i bezpiecznie.

– Mój chłopak jest Rakiem. Jest sentymentalny, troskliwy i opiekuńczy. Bardzo związany z rodziną, przywiązany do domu, do miejsca. Ceni historię i tradycję. Niby jest poukładany, ale na ostatnią chwilę podejmuje decyzje. Zazwyczaj raczej działa, niż gada. Czuję się przy nim bezpiecznie, jest przedsiębiorczy i pracowity. Wygłupia się, rozśmiesza mnie, chociaż w towarzystwie raczej bywa cichy, nieśmiały i wycofany. Nie idzie za tłumem, ma swoje zdanie i poglądy. Ma zasady, jednak czasem dla mnie je nagina. Nie jest narcyzem – to na pewno

– pisze użytkowniczka forum netkobiety.pl.

 

Raki są również bardzo kreatywne i artystycznie uzdolnione. Często zajmuje ich malarstwo, muzyka czy kino.

 

Rakom może być ciężko znaleźć prawdziwych przyjaciół. Mało jest osób, wśród których czują się dobrze. Do ludzi podchodzą skrajnie – albo kogoś lubią, albo nie. W strachu przed zranieniem zamykają się w „swojej skorupie”. Dopóki nie zaufają w pełni drugiej osobie będą się dystansować i nie ujawnią swojej prawdziwej twarzy.

 

Osoby spod znaku Raka obawiają się ośmieszenia i źle reagują na krytykę, dlatego w nieznanym towarzystwie są raczej zamknięte w sobie i nie ujawniają swoich emocji. Bywają humorzaste, a ich nastrój łatwo może ulec zmianie. Zwłaszcza, gdy coś idzie nie po ich myśli.

 

— Klaudia jest osobą bardzo uczuciową i wrażliwą. Kocha sztukę – pisze wiersze, gra na basie i śpiewa. Nie można się jej jednak sprzeciwić. Gdy coś nie jest tak jak ona chce, to wpada w złość i wybucha awantura. Kiedy się uspokoi, przychodzi refleksja, że może to była nadmierna reakcja emocjonalna. Takie sytuacje mają miejsce tylko pośród bliskich, przy obcych jest bardzo zdystansowana.

– mówi Gosia o swojej przyjaciółce.

Rak znak zodiaku – ciekawostki

Istnieje pewna legenda. Na niebie są dwie bramy pomiędzy światem ludzkim, a mistycznym. Jedna w miejscu Koziorożca, druga w miejscu Raka. Poprzez te bramy przychodzą do nas w postaci Raków i Koziorożców nauczyciele. Jak w każdej legendzie jest w tym ziarnko prawdy. Osoby spod tych znaków lubią nauczać innych i wyznaczać im tory, którymi powinni kroczyć.

 

 

 

Raki należą do osób pamiętliwych. Jeżeli urazisz wrażliwego Raka długo będzie skrywał emocje i przeżywał je w środku.

 

 

Mężczyzna lub kobieta spod znaku Raka – jacy są?

Istnieją pewne cechy charakterystyczne dla obu płci spod znaku Raka. Oboje są osobami wrażliwymi o artystycznych duszach.

Znak zodiaku Rak – kobieta

Kobiety Raki uznawane są za łagodne, ciche i skromne. To doskonałe partnerki i matki. Dom i rodzinę stawiają na pierwszym miejscu. Bywają nadopiekuńcze. Wykazują silną intuicję i zdolność do nawiązywania głębokich emocjonalnych więzi.

 

Na łamach forum gazata.pl czytamy wypowiedź pani Rak:

– Zawsze stawiam potrzeby moich bliskich ponad swoimi własnymi. Dla mnie to naturalne, by dbać o innych. Kiedy ktoś potrzebuje wsparcia emocjonalnego, zawsze jestem gotowa wysłuchać i dać dobrą radę. Moja intuicja nigdy mnie nie zawodzi. Potrafię przewidzieć, jak się ktoś czuje, jeszcze zanim o tym usłyszę.

 

Panie spod znaku Raka są cierpliwe i zdolne do wielu wyrzeczeń. Poświęcają się dla osób, które darzą uczuciem. Mając partnerkę spod znaku Raka warto wykazać inicjatywę i pomóc jej w codziennych obowiązkach, bo ona sama z siebie nie poprosi o wsparcie.

 

Kobietę Rak bardzo łatwo zranić. Zamknie się wtedy w sobie i będzie udawać, że wszystko jest w porządku. Przyjmie przeprosiny, ale jako istota bardzo pamiętliwa, z pewnością nie zapomni zadanych jej ran i w sprzyjających okolicznościach je wypomni.

 

Zobacz też:

Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

Znak zodiaku Rak – mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Raka jest osobą wrażliwą i emocjonalną. Swoją delikatność chowa za twardym pancerzem, przez który niełatwo się przebić. Jeżeli kogoś pokocha, to tylko osobę godną zaufania, czyli taką, która zaakceptuje jego sposób bycia i pozwoli mu żyć tak, jak on chce. Pan Rak jest bardzo uparty i musi stawiać na swoim. Denerwuje się, gdy coś idzie nie po jego myśli.

 

W relacjach Raki są często wyjątkowo opiekuńczy i lojalni. Uważani są za dobrych partnerów. Mają romantyczne dusze i jak już kochają, to z uporem i bez opamiętania.

 

Na forach internetowych kobiety wypowiadają się o panach Rakach zarówno negatywnie, jak i pozytywnie.

– Byłam z Rakiem wiele lat. Kilka razy mnie zranił i to dość mocno. Jako para mieliśmy wiele złych dni, tych dobrych też. Mimo to, że nie jesteśmy razem, wiem, że jest wartościową osobą. Może nie umie sobie poradzić z problemami i za mało docenia siebie, dlatego potrzebuje wsparcia z otoczenia. Czy egoista? Pewnie w jakimś stopniu tak. W końcu rozdzieliła nas zdrada i późniejszy brak zaufania. Wiem jedno – jak trafi na odpowiednią osobę to da z siebie wszystko

– pisze jedna z użytkowniczek forum.

Rak (znak zodiaku) a miłość i kompatybilność. Do kogo pasuje?

Para zakochanych. Mężczyzna i kobieta nad wodą

Jednym ze znaków, którymi rządzą uczucia jest Rak. Jaki znak zodiaku pasuje do tego wrażliwca?/zdj.Canva

Rak znak zodiaku miłość

Raki są dobrze rozpoznawalnym znakiem zodiaku w kontekście miłości i relacji. Są osobami, które dążą do trwałych i głębokich związków. Często trudno jest im znaleźć odpowiedniego partnera. Ich silna emocjonalność i drażliwość może za bardzo irytować potencjalnego kandydata/kandydatkę na męża/żonę. Poza tym bardzo przywiązują się do ludzi i miejsc, dlatego ciężko im jest pozostawić rodziców i wyfrunąć z rodzinnego gniazda.

 

W poszukiwaniu miłości Raki są bardzo ostrożne. Przeraźliwie boją się zranienia, co sprawia, że mają problem z zaangażowaniem się. Musi minąć trochę czasu, by Rak zaufał drugiej osobie. Gdy będzie już jej pewny obdarzy ją miłością i wsparciem.

 

Rak w związku potrzebuje wsparcia i zrozumienia. Jeżeli go nie uzyska, będzie nieszczęśliwy. Kiedy czuje się nieakceptowany i niekochany jest bardzo nerwowy i zagubiony. U partnera szuka stabilności i pewności siebie, których jemu brakuje.

Rak znak zodiaku – kompatybilność bliźniacza

Nikt tak dobrze nie zrozumie emocjonalności Raka, jak drugi Rak. I chociaż związek ten może być pełen wyrozumiałości i wsparcia, to z drugiej strony nadmierna uczuciowość obojga raczych partnerów może doprowadzić do rozpadu relacji. Kluczem do sukcesu jest praca z emocjami i umiejętność panowania nad nimi.

Rak znak zodiaku – dopasowanie żywiołów

Wodne Raki doskonale współgrają też z innymi znakami zodiaku spod tego samego żywiołu. Dogadają się ze Skorpionem i Rybami. To najbezpieczniejsze z połączeń dla wrażliwego Raka. Woda jest delikatna, płynna, zmienna. Przynosi ze sobą głębię i wprowadza w świat uczuć.

 

– Mój mąż jest Rakiem. Odpowiedzialnym, lojalnym. Czuję się przy nim absolutnie bezpieczna, bo myśli o rzeczach, które mnie wydają się zbyt przyziemne, żeby zaprzątać sobie nimi głowę. Jednocześnie jest bardzo wrażliwy, ale stara się tego nie pokazywać, obudowuje to swoją skorupą niezniszczalności. Łatwo go urazić i obrazić, ale mnie też, więc w tym aspekcie wypracowaliśmy model porozumiewania się w takich chwilach. Uważam to połączenie Raka i Skorpiona jako bardzo udane

– Mówi Anna spod znaku Skorpiona

 

Pozostałe znaki zodiaku, z którymi Rak może się dogadać to znaki żywiołu Ziemi – Koziorożec, Byk, czy Panna. Ziemia pod wpływem Wody odżywa. Kieruje nią wyznaczając jej właściwy tor. Ziemia + Woda razem mogą stworzyć coś pięknego, rozbudzić ziarno, z którego powstanie plon. W tym związku z pewnością potrzeba równowagi – zbyt wiele Wody w połączeniu z Ziemią spowoduje powstanie błota.

Rak i Baran – dopasowanie w łóżku, związek

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i baran.

Rak i Baran – związek bez przyszłości/il.Canva

Rak i Baran – dopasowanie

Rak i Baran to osoby bardzo różne pod względem charakterów, co może prowadzić do interesującej dynamiki w związku lub do ciągłych kłótni. Między nimi jest małe zrozumienie i stworzenie trwałej relacji jest niemałym wyzwaniem. Relacja ta to prawdziwa próba cierpliwości.

 

Raki są pełne empatii i troskliwości, podczas gdy Barany wykazują pewność siebie i siłę. Dla udanego związku konieczna jest komunikacja i wzajemne zrozumienie.

 

Oboje mogą na sobie polegać, darzą się wsparciem i pomagają sobie w trudnych chwilach, jednak różnice w temperamentach mogą okazać się zbyt duże. Rak jest skrytym wrażliwcem, a Baran to pewny siebie przywódca. Te charakterystyczne cechy zodiaku mogą przeszkadzać im u partnera.

Jaki jest seks Raka i Barana?

Baran i Rak w łóżku mogą się dogadać pod warunkiem, że będą pracować nad dobrą komunikacją i dostrzegą swoje nieco odmienne potrzeby. Łączy ich duża zmysłowość, pasja i pożądanie, które odpowiednio pokierowane przyniosą obojgu wiele przyjemności.

Ryby i Rak – dopasowanie w łóżku, związek

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i ryby.

Rak i Ryby – dopasowanie żywiołów/il.Canva

Rak i Ryby – dopasowanie

Oba znaki są pod władaniem żywiołu Wody. Mają podobne temperamenty i patrzenie na świat. Porozumienie znajdują z wielką lekkością, jednak długoterminowość ich związku zależy od tego jak sobie radzą ze swoim światem wewnętrznym.

 

Ryby często nie potrafią opanować swoich emocji, co może skutkować łatwym wpadaniem w nałogi. Raki z kolei mogą być kapryśne i chimeryczne. Oboje są nadwrażliwi, więc muszą bardzo uważać, by siebie nawzajem nie zranić.

Ryby i Rak – związek podobnych osobowości

Ryby i Rak tworzą związek oparty na emocjach i intuicji. Są to bardzo wrażliwe i duchowe znaki, co może prowadzić do głębokiego zrozumienia między nimi. Oboje to urodzeni artyści i marzyciele o bujnej wyobraźni. Razem mogą stworzyć związek niczym z romantycznej opowieści.

 

Rak i Ryby komunikują się poprzez emocje. Są do siebie tak podobni, że już przy pierwszym spotkaniu między nimi może mocno zaiskrzyć. Często ta dwójka zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia.

 

Seks jest dla nich bardzo ważny, a sypialnia jest miejscem, w którym mogą okazać partnerowi uczucia, jakie do niego żywią. W sferze intymnej potrzebują bezpieczeństwa i akceptacji, wtedy oddają się erotycznej pasji. Oboje są empatyczni i dbają o swoje potrzeby. Sprawia to, że Rak i Ryby w łóżku tworzą wyjątkową więź opartą na zrozumieniu i delikatności.

Waga i Rak – dopasowanie w łóżku, związku

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i waga.

Rak i Waga nie radzą sobie w sytuacjach konfliktowych/il.Canva

Waga i Rak – dopasowanie zodiaku

Związek tej pary może być niezwykle burzliwy. Rozchwiany emocjonalnie Rak potrzebuje stabilizacji, której raczej nie znajdzie w tej relacji. Waga często miewa zmienne nastroje i bywa niezdecydowana. Mało pewny siebie Rak może czuć się wtedy zagubiony.

 

Wspólna tendencja do zmienności sprawia, że często popadają w skrajności i ich relacja zalicza nagłe wzloty i upadki. Potrafią w krótkiej chwili przejść od ekstremalnej kłótni do namiętnej miłości. Ma to jeden plus – Waga i Rak w łóżku dostarczają sobie wtedy prawdziwych rozkoszy.

Rak i Waga: związek

Rak i Waga miłość i związek postrzegają inaczej. Chociaż oboje pragną harmonijnej relacji, to nie bardzo wiedzą jak mieliby się za to zabrać. Poznawanie się tej dwójki może być dość nieudolne. Waga zadaje mnóstwo pytań, by dogłębnie poznać partnera, a nieufny Rak nie chce się przed nią od razu otwierać.

Rak i Wodnik w łóżku, dopasowanie

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i wodnik.

Rak i Wodnik w związku raczej nie znajdą zrozumienia/il.Canva

Wodnik i Rak: miłość, związek, seks

Rak w związku szuka intymności, której w pożyciu z Wodnikiem ewidentnie brakuje. Chce być oczkiem w głowie partnera, podczas gdy ten lubi mieć zażyłe relacje z wieloma osobami.

 

Miłość i związek są dla Raka czymś niezwykle ważnym. Jeżeli nie doczeka się spełnienia w sferze uczuć prawdopodobnie będzie nieszczęśliwy do końca życia. Wodnik jest niezależny i najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Miłość nie jest dla niego pierwszorzędna – woli doświadczać i skupić się na innych rzeczach, dlatego związek małżeński zawiera dosyć późno.

 

Wodnik jest odzwierciedleniem rozsądku i spokoju, czego brakuje Rakowi. Jest w stanie uspokoić najbardziej targające emocje – może równoważyć zmienność Raka.

 

Jeżeli chcą stworzyć relację muszą złagodzić swój charakter. Oboje są bardzo uparci, co może rodzić wiele konfliktów.

 

Rak i Wodnik w łóżku odkryją, że jednak coś ich łączy. Oboje kochają seks i eksperymenty. Wodnik ma bogatą fantazję erotyczną, a Rak jest delikatny i zmysłowy.

Wodnik i Rak – dopasowanie

Rak i Wodnik to naprawdę trudny związek. To totalnie różne typy charakteru idące przez świat innymi drogami.

 

Tym co łączy oba te znaki jest zamiłowanie do rozwoju i nauki nowych rzeczy. Mają sobie nawzajem wiele do zaoferowania. Jeżeli podejmą próbę pracy nad sobą i budowy tej relacji, mogą stworzyć niezwykły związek, z którego wyniosą wiele korzyści.

Rak i Strzelec w łóżku, dopasowanie

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i strzelec.

Strzelec i Rak miłość widzą z zupełnie innej perspektywy/il.Canva

Strzelec i Rak związek

Rak i Strzelec to słabe zodiakalne połączenie. Tej dwójce niezwykle ciężko się porozumieć. Mają inne charaktery i podejścia do życia. W relacji nie potrafią osiągnąć harmonii i nie są szczęśliwi.

 

Strzelec jest bezpośredni i do bólu szczery, co może zranić delikatnego Raka. Z natury jest łagodny i nie chce nikogo ranić, podobnie jak Rak. Kiedy między nimi nagromadzi się zbyt wiele negatywnych emocji i przeżyć, któreś z nich w końcu nie wytrzyma i ucieknie.

 

Zupełnie inne oczekiwania od życia mają Rak i Strzelec. Dopasowanie tej dwójki to niefortunny wypadek losu.

 

Rak i Strzelec w łóżku doznają eksplozji płomiennych uczuć. Ich seksualna przygodna prawdopodobnie rozpocznie się nagle, co w efekcie wystraszy Raka, który wycofa się zanim relacja miałaby szansę się jakoś rozwinąć.

 

Rak w relacjach jest nieśmiały i nieufny, podczas gdy Strzelec od razu przechodzi do działania i zaczyna budowanie relacji i związku.

 

Rak i Lew – czy pasują do siebie?

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i lew.

Raki i Lwy to para, w której emocje spotykają się z pewnością siebie/il.Canva

Rak i Lew – dopasowanie planetarne

Rak i Lew to nieprzychylne połączenie. Znajdują się pod wpływem dwóch przeciwstawnych sobie ciał niebieskich: Księżyca i Słońca. Dokładnie tak jak one, reprezentują noc i dzień – Rak i Lew przedstawiają dwa różne charaktery.

Rak i Lew – związek zodiakalny

Rak i Lew to dwie skrajności. Leżą obok siebie na kole zodiaku, co stanowi nieprzychylne połączenie w relacjach. Położone obok siebie znaki odznaczają się przeciwieństwem charakterystycznych dla znaku cech. Czasem różnice te mogą być nie do pogodzenia. Pozytywem relacji tej dwójki jest to, że mogą się nawzajem wiele od siebie nauczyć.

 

Raczyca Natalia jest zrezygnowana i ma już dość związku z Lwem:

– Totalna bieda. Non stop się kłócimy. Oboje mamy silne charaktery i żadne nie chce ustąpić. Kłótnie potrafią trwać po pięć godzin, aż zmęczeni zasypiamy bez konsensusu. Jeszcze mi się nigdy taki facet nie trafił, żebym się co tydzień zastanawiała czy powinnam z nim być.
Rak i Lew – czy pasują do siebie w seksie?

 

Jacy są w sypialni Lew i Rak? Miłość traktują jak pole walki – oboje rywalizują o dominację nad partnerem. Pomimo tego Lew i Rak w łóżku potrafią się dogadać i czerpać przyjemność z seksu. Muszą pamiętać o potrzebach zarówno swoich, jak i partnera. Lew lubi słuchać w sypialni komplementów i wyrazów podziwu. Ciepły i przytulny Rak mu to zapewni, pod warunkiem, że Lew okaże mu nieco więcej delikatności i czułości.

 

Przeczytaj koniecznie:

Znak zodiaku: Lew – charakterystyka, związki

Rak i Koziorożec – przyciąganie, w łóżku, miłość

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i koziorożec.

Koziorożec i Rak w łóżku czują silną chemię. Ich seks jest pełen pasji i pożądania/il.Canva

Rak i Koziorożec – dopasowanie

Rak i Koziorożec to znaki, które położone są na kole zodiakalnym naprzeciw siebie. W astrologii znaki naprzeciwległe nazywa się lustrzanymi. Dlatego połączenie to uważane jest za spotkanie dwóch przeciwstawnych charakterów, jakie mają Rak i Koziorożec. Przyciąganie tej dwójki przypomina ciągnące do siebie dwa bieguny magnesów. Wynika to z różnic, które mogą prowadzić do wzajemnego wzbogacania się.

Rak i Koziorożec – miłość i relacja

Rak i Koziorożec to para, w której spotykają się siła i delikatność. Stabilność i cierpliwość Koziorożca stanowią dobrą podstawę do zbudowania relacji z rozchwianym emocjonalnie Rakiem. Koziorożec jest praktyczny i zdyscyplinowany, co podoba się Rakowi. Ten nadzwyczaj wrażliwy skorupiak wnosi do relacji emocjonalną głębię, która pomaga Koziorożcowi zrozumieć samego siebie. Stabilizacja i zrozumienie emocji to temat, z którym muszą poradzić sobie Rak i Koziorożec. Związek stanie się wtedy pełen harmonii i przetrwa najgłośniejsze burze.

 

Ta dwójka ma problem z panowaniem nad swoim wewnętrznym chaosem. Mają tendencję do rozpamiętywania przeszłości i obwiniania się. Oboje nie radzą sobie z emocjami, tylko w zupełnie inny sposób. Rak często nie panuje nad natłokiem wzbierających uczuć, a Koziorożec swoich nie rozumie.

Rak i Skorpion – w łóżku, dopasowanie

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i skorpion.

Rak i Skorpion – związek dwóch pokrewnych dusz/il.Canva

Rak i Skorpion – dopasowanie

Rak i Skorpion to para, w której kluczowa jest intensywność emocji. Oboje są dumni i zaborczy. Mają obsesję na punkcie kontroli. Miłość i szczerość w związku są dla nich bardzo ważne, dlatego konieczna jest otwarta komunikacja i wzajemne zaufanie. Prawdziwym problemem w tej relacji będzie zazdrość, która może doprowadzić do paranoi na punkcie partnera i do rozpadu związku.

Rak i Skorpion – miłość i seks

Ta para to spotkanie pokrewnych osobowości. Mają ze sobą tak dużo wspólnego, że rozumieją się niemal bez słów. Obydwa znaki są pełne pasji i tajemniczości, co buduje między nimi głęboką więź intymną i emocjonalną.

 

Skorpion i Rak w łóżku odnajdą wspólny język. To osobowości mocno uczuciowe i pragnące bliskości. Ich wrodzona intuicja sprawia, że seks jest zmysłowym i pełnym namiętności przeżyciem.

Rak i Rak – w łóżku, związek

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i rak.

Rak i Rak w łóżku to seksualne marzenie. Raki uwielbiają wyrażać uczucia w pieszczotach/il.Canva

Rak i Rak – związek partnerski

Rak i Rak to spotkanie dwóch emocjonalnych dusz. Są kochający, wrażliwi i pełni troski. Dzięki temu, że czują i myślą podobnie – stworzą związek oparty na głębokim zrozumieniu. Przeszkodą w tej relacji jest ich delikatny i burzliwy świat emocjonalny. Raki muszą wypracować umiejętność radzenia sobie z nadmiarem uczuć i panować nad sobą w burzliwych sytuacjach.

 

Na temat pana Raka wypowiedziała się Kasia:

– Ja też jestem Raczkiem. Dokładnie zgadzam się z opisem: wahania nastroju, 2 kroki do przodu, krok w tył, niezdecydowanie itd. Ale ja go tak dobrze rozumiem, bo sama taka jestem. Oboje boimy się zranienia i żadne z nas nie chce się przyznać do tego, co czujemy, a tak naprawdę tęsknimy za sobą. Życie Raków nie jest łatwe. Taka nasza skomplikowana natura.

Rak i Bliźnięta – w łóżku, związek

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i bliźnięta.

Rak jest emocjonalny, a Bliźnięta kierują się intelektem/il.Canva

Rak i Bliźnięta: dopasowanie w miłości

Rak i Bliźnięta miłość postrzegają w sposób odmienny. Chociaż oboje pragną spędzić życie u boku bratniej duszy, to może być im ciężko się dogadać. Rak bardzo się przywiązuje i trudno mu odpuścić relację. Bliźnięta to lekkoduch, który pragnie bliskości ukochanej osoby równie mocno, jednak nie zniesie zniewolenia i kontroli, do której zdolny jest zazdrosny Rak.

Rak i Bliźnięta – związek

Rak i Bliźnięta to para pełna dynamiki. Ich relacja ciągle krąży pomiędzy rozwojem, a upadkiem. Mają zupełnie inne podejście do życia. Jeżeli uda im się stworzyć związek, będzie on oparty na różnorodności i ciągłym szukaniu równowagi pomiędzy sobą, a potrzebami partnera.

 

Sypialnia tych dwojga jest miejscem, gdzie spotykają się wyobraźnia, pasja i zmysłowość. Rak i Bliźnięta w łóżku dopełniają się doskonale. Bliźnięta wzbudzają pożądanie, a Rak uczy je delikatności i wyrażania uczuć poprzez dotyk.

Rak i Byk – dopasowanie, w łóżku

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i byk.

Rak i Byk – dopasowanie podobnych spojrzeń na świat/il.Canva

Byk i Rak – dopasowanie

Tą dwójkę łączy wiele cech. Oboje są tradycjonalistami, chcą założyć rodzinę, która jest dla nich bardzo ważna. Pragną wieść spokojne i harmonijne życie u boku ukochanego partnera. Są oddani i lojalni. Między nimi istnieje wspaniałe porozumienie będące podstawą do stworzenia trwałego związku.

Czy Byk i Rak stworzą związek skazany na sukces?

Ich związek może być harmonijny i trwały pod warunkiem, że oboje bardziej otworzą się na partnera. Szczera rozmowa i zrozumienie pomogą im zbudować stabilną relację opartą na zaufaniu.
Muszą uważać na mocny upór – charakterystyczną cechę Byka. W przeciwieństwie do równie upartego Raka, nie jest on skłonny do kompromisów. Racza nadwrażliwość i rozpamiętywanie mogą irytować Byka. Pomimo, że jest on bardzo cierpliwy, zamykanie się w sobie i nadmiar fochów Raka mogą go bardzo zrazić.

 

Byk i Rak w łóżku tworzą niesamowite połączenie. Sypialnia jest dla nich miejscem do wyrażania uczuć do partnera. Rak zadba o potrzeby Byka, który wniesie do ich intymnego świata dużo żaru i namiętności.

Rak i Panna – dopasowanie jako para

Grafika przedstawiająca symbole znaków zodiaku rak i panna.

Związek Raka i Panny może być zarówno szczęśliwy, jak i toksyczny/il.Canva

Panna i Rak – związek

Rak i Panna jako para mogą znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia, jednak nie jest to łatwe zadanie. Pannie zdarza się zbyt mocno wejść w rolę organizatorki. Może na siłę chcieć zaprowadzić porządek w życiu Raka, którego zrazi zbyt nachalne wtrącanie się. Urażona odtrąceniem Panna poczuje się niepotrzebna i niekochana.

Rak i Panna – dopasowanie

Z drugiej strony Rak i Panna świetnie się uzupełniają. Stabilna Panna może pomóc w unormowaniu rozchwianego emocjonalnie Raka, który odwdzięczy się jej miłością i oddaniem. By stworzyć udaną relację muszą pracować nad przytemperowaniem swoich charakterystycznych cech.

 

Sprawdź koniecznie:

Chiński zodiak – jakie są znaki? Co mogą o tobie mówić?

 

Kiedy tych dwoje się dogada i zaakceptuje swoje wady ich związek będzie pełen wsparcia i zrozumienia. W tym związku ważna jest stabilność i bezpieczeństwo. Oboje muszą czuć się ważni i akceptowani. Mocne wahania nastrojów Raka mogą wyprowadzić racjonalną i unikającą dramatów Pannę z równowagi. Przesiąknięta nadmiarem wrażeń Panna szybko zacznie wycofywać się z niepewnej relacji, a nieznoszący odtrącenia Rak śmiertelnie się obrazi i może się mścić.

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ