Saturday, June 22, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Znak zodiaku: Koziorożec – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Znak zodiaku: Koziorożec – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Koziorożec – wrażliwy twardziel

Znak zodiaku Koziorożec

Znak zodiaku Koziorożec – symbol wytrwałości i ciężkiej pracy/ il. Canva

Koziorożec sprawia wrażenie sztywniaka i zrzędliwego nudziarza. Powierzchownie to zamknięty w sobie i uparty konserwatysta, a w rzeczywistości jest niezwykle wrażliwy. Uchodzi za zodiakalnego twardziela, ale w jego wnętrzu tyka prawdziwa emocjonalna bomba. Koziorożec znak zodiaku – jaki jest i czy trudno z nim wytrzymać? Z kim stworzy relacje, a kogo przepędzi? Sprawdź

Koziorożec (znak zodiaku) – od kiedy do kiedy? Data i miesiąc

Kiedy przypada Koziorożec znak zodiaku? Data umowna według legendarnej amerykańskiej astrolog Evangeline Smith Adams to okres między 23 grudnia, a 21 stycznia. Dokładne daty znaków zodiaku są ruchome i ulegają zmianie w zależności od czasu urodzenia (roku i godziny) i zwane są datami granicznymi.

Znak zodiaku Koziorożec – od kiedy do kiedy?

Koziorożec znak zodiaku – miesiąc: grudzień-styczeń

 

Koziorożec znak zodiaku – daty graniczne: 22 grudnia – 19 stycznia, 21 grudnia – 22 stycznia, 23 grudnia – 21 stycznia

 

Koziorożec (znak zodiaku) – charakterystyka i ciekawostki

Koziorożec znak zodiaku: charakterystyka – wady i zalety

Wady: materializm, skąpstwo, powaga, surowość, niedostępność i zamknięcie w sobie, apodyktyczność, despotyzm, autorytarność, chłód emocjonalny, nieprzejednanie, nadmierna ambicja, konserwatyzm

 

Zalety: wytrwałość w dążeniu do celu, pracowitość, wytrzymałość, sumienność, zorganizowanie, tradycjonalizm, odpowiedzialność, punktualność, cierpliwość, zrównoważenie, oszczędność, konkretność

Jaki jest znak zodiaku Koziorożec? Charakterystyka i cechy charakteru Koziorożca

Koziorożec to najpoważniejszy znak w całym zodiaku. Uchodzi za sztywniaka, gdyż do wszystkiego w życiu podchodzi konkretnie i z pełną powagą. Emocje trzyma na wodzy i nie pozwala sobie na chwile wzruszeń ani okazywanie słabości. Koziorożec, pomimo że na co dzień otoczony jest chłodną skorupą, w rzeczywistości jest osobą życzliwą, kontaktową, o wrażliwym sercu. Zamyka się w sobie i skrywa swoje emocje pod grubym pancerzem. Chociaż nigdy oficjalnie się do tego nie przyzna, jest wrażliwy i uczuciowy. Odkrycie przed światem swojej delikatności uważa za wielką słabość. Woli być uznawany za odzwierciedlenie siły i chce być postrzegany jako osoba, która doskonale radzi sobie w życiu.

 

Ela spod znaku Skorpiona mówi, że jej mąż Koziorożec skrywa pod płaszczykiem dystansu bardzo głębokie emocje.

 

„W rzeczywistości jest uczuciowy i wrażliwy. O swoich emocjach raczej nie opowiada, a bardziej je okazuje. Jest niezwykle czuły, całuje mnie po rękach, przytula. Na początku naszego związku mnie to dziwiło, bo wydawał się nieufny i utrzymywał dystans. W „tych sprawach” – rewelacja. Spełnia wszelkie moje zachcianki i szalone pomysły. O seksie rozmawiamy, jakby to był temat, jak każdy inny. Bez skrępowania opowiadamy sobie nasze fantazje, a potem wcielamy je w życie”.

 

Osoby spod znaku Koziorożca są stałe i przewidywalne. Nie lubią zmian i mocno przywiązują się do swoich zwyczajów. Zwykle mają ściśle określony zespół przekonań zgodnie, z którym żyją. Przekonanie Koziorożca do braku słuszności jego poglądów jest praktycznie awykonalne. Ciężko go skłonić do zmiany zdania, a kompromis przychodzi mu z trudem. Głęboko wierzy w swoją rację i nieomylność i zwykle nawet nie chce wysłuchać zdania innych.

 

Koziorożce wyznaczają swoje cele już we wczesnym etapie życia i zwykle mierzą wysoko. Wygórowana ambicja nie pozwala im odpuścić nawet na chwilę, dlatego większość swojego życia poświęcają pracy i spełnianiu swoich życiowych, najczęściej zawodowych celów. Pracują wytrwale, aż osiągną upragnioną pozycję społeczną, poświęcając zdrowie i relacje z rodziną. Ciągłe skupienie na pieniądzach i karierze dystansuje Koziorożca od własnych emocji i oddala go od bliskich.

Koziorożec znak zodiaku – ciekawostki

Opiekunem Koziorożca jest Saturn. To planeta, która jest symbolem czasu i śmierci, oznacza mrok i ponurość. Często wpływy planetarnego władcy widać w cechach Koziorożca, tak jakby brakowało mu ciepła i emocji.

 

Koziorożca przedstawia się pod postacią morskiej kozy – kozy z rybim ogonem.  Symbol ten doskonale oddaje ich naturę. Część kozia reprezentuje ich determinację, siłę i wyrzymałość. Inspiruje do szybkiego podnoszenia się po porażkach i pokonywania wyzwań. Rybi ogon oznacza ich głęboki i często ukryty świat emocjonalny.

 

 

Koziorożec dziecinnieje wraz z wiekiem. Mówi się, że rodzi się jako starzec, a umiera jako dziecko. Już od najmłodszych lat jest zdyscyplinowany, spokojny i dosyć poważny, jak na swój wiek. Dopiero z czasem uczy się odpuszczać i staje się bardziej wyluzowany i skory do zabawy. Poza tym Koziorożce długo zachowują młody wygląd, a nawet wyglądają coraz lepiej wraz z wiekiem. Są jednym z najdłużej żyjących znaków w całym zodiaku.

Mężczyzna lub kobieta spod znaku koziorożca – jacy są?

Znak zodiaku Koziorożec – kobieta

Pani Koziorożec jest ambitna i pracowita. Większość swojego życia poświęca karierze, a jej życiowy zawód jest często wymagający i odpowiedzialny. Do życia i związków podchodzi poważnie. Jest wierna i stała w uczuciach i tego samego wymaga od partnera, zdrady nie wybaczy. W rodzinie to ona jest strażnikiem ogniska domowego, potrafi stworzyć przytulny i spokojny dom.

Znak zodiaku Koziorożec – mężczyzna

Pan Koziorożec w życiu prywatnym ceni porządek i organizację. Pragnie wieść dostatnie życie i stworzyć stabilny związek. W relacjach jest dość chłodny i z trudem przychodzi mu okazywanie uczuć. Przy bliższym poznaniu bardziej się otwiera, jednak nie jest to wylewny typ. Przez swoją ambicję w pracy zużywa dużo energii, dlatego w domu oczekuje spokoju. To jego ostoja i miejsce na odpoczynek i regenerację.

Koziorożec (znak zodiaku) a miłość i kompatybilność. Do kogo pasuje?

Jak zachowuje się zakochany Koziorożec (znak zodiaku)? Miłość traktuje jak biznes na całe życie. Podchodzi do niej pragmatycznie i zależy mu na trwałych relacjach. To konserwatywny tradycjonalista. Małżeństwo i stabilna rodzina jest jedną z najważniejszych rzeczy w jego życiu. Trzymając się tego kurczowo, może nie mieć szansy na prawdziwą miłość. Jeżeli w związku pojawią się dzieci, a Koziorożec nie będzie się w nim spełniał, prawdopodobnie, kosztem siebie, nie zrezygnuje z małżeństwa.

Surowy i chłodny Koziorożec. Jaki znak zodiaku pasuje do tego rozważnego racjonalisty?

W relacjach Koziorożec jest ostrożny i zachowuje dystans. Z jednej strony boi się zawodu i zranienia, a z drugiej ma bardzo konkretne kryteria dotyczące przyszłego małżonka/małżonki. Wysoce ceni sobie pozycję społeczną, która jest decydująca przy wyborze partnera życiowego/partnerki życiowej. Koziorożcom imponują wpływy, bogactwo i sława, dlatego miłości poszukują wśród ludzi ambitnych, o znaczących stopniach naukowych lub wysoko postawionych. Same wysoko mierzą i mają ambitne cele, które przynoszą im pieniądze, więc nie wykluczone, że miłość znajdą w pracy.

 

Koziorożec dopasowanie znajdzie wśród innych znaków żywiołu Ziemi. Najlepsze połączenie uzyska z Bykiem, Panną i innym Koziorożcem. Ich zbliżone temperamenty i podejście do życia dadzą duże zrozumienie w związku, co będzie fundamentem do stworzenia trwałych relacji. Dobrym partnerem dla Koziorożca może być również osoba spod znaku Ryb, Raka lub Skorpiona – razem będą się świetnie uzupełniać.

 

Koziorożec prawdopodobnie nie zbuduje związku z Baranem, Strzelcem i Bliźniętami. To relacje, które będą wymagały od obojga wiele pracy, cierpliwości i wyrzeczeń.

Koziorożec znak zodiaku: kompatybilność z innymi znakami

Największe szanse na powodzenie: Byk, Panna, Koziorożec, Ryby, Rak,
Doskonała para: Skorpion
To może się udać: Lew, Wodnik
Kompletny niewypał: Waga, Bliźnięta, Baran, Strzelec

Koziorożec i Baran – dopasowanie w łóżku, związek

koziorożec i baran znaki zodiaku

Koziorożec i Baran mają małe szanse na stworzenie trwałego związku/il. Canva

 

Koziorożec i Baran to przeciwstawne charaktery. Mają odrębne temperamenty, poglądy i podejście do życia, dlatego szanse na stworzenie jakiejkolwiek trwałej relacji są nikłe. Jedyne co ich łączy to wzajemny szacunek, a to za mało, by znaleźć szczęście w miłości.

Koziorożec i Baran: dopasowanie

Koziorożec i Baran prawdopodobnie nie będą umieli się porozumieć. Oboje walczą o dominację nad partnerem i nie zamierzają ustąpić. Odmienne charaktery przyniosą im wiele problemów w życiu codziennym. Aktywny i impulsywny Baran kocha towarzystwo, dobrą zabawę i niespodzianki. Trudno mu zrozumieć zdyscyplinowanego Koziorożca, który musi mieć wszystko zaplanowane. Koziorożec ceni sobie porządek, a chaos, jaki panuje w życiu Barana, będzie dla niego męczący. Woli skupić się na karierze, niż dotrzymywać kroku Baranowi w jego szalonych przedsięwzięciach.

 

Do kogo pasuje Baran?

Znak zodiaku: Baran – cechy, miłość, dopasowanie

 

Przyjaźń tej dwójki nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli nie znajdą wspólnej pasji, stracą zainteresowanie sobą i relacja się rozpadnie. Poza tym Koziorożec musiałby popracować nad swoją niepohamowaną chęcią krytyki, która może Barana mocno urazić. Koziorożec i Baran dogadają się na tle zawodowym. Oboje są ambitni i chcą pokazać, na co ich stać. Kiedy połączą swoje siły, tworząc wspólny projekt, mogą osiągnąć sukces.

Koziorożec i Baran – związek intymny

Baran i Koziorożec w łóżku znajdą chwile rozkoszy. Oboje chcą udowodnić partnerowi, jak dobrzy są w tym, co robią i nie odpuszczą, dopóki go nie zadowolą. Chłodny i zamknięty w sobie Koziorożec w sypialni odkrywa swoje nowe oblicze. Staje się zmysłowy i namiętny, co podoba się ekspresyjnemu Baranowi.

Ryby i Koziorożec – dopasowanie w łóżku, związek

koziorożec i ryby znaki zodiaku

Ryby i Koziorożec tworzą relację opartą na podziale ról/ il. Canva

Ryby i Koziorożec – miłość

Ryby i Koziorożec mają szansę przeżyć razem prawdziwą miłość. Ich związek jest głęboki, emocjonalny i stanowi źródło szczęścia. Darzą się wzajemnym zaufaniem i mogą na sobie polegać, a ich silne cechy przewodnie są równoważone przez partnera. Oboje od początku szukają trwałych relacji, a nie przelotnego romansu. W związkach i w życiu dążą do zachowania równowagi, co są w stanie sobie wzajemnie zapewnić.

 

Relacja Ryb i Koziorożca jest schematyczna i opiera się na przyjmowaniu konkretnych ról. Zazwyczaj to Koziorożec dba o finanse i zapewnia rodzinie byt na odpowiednim poziomie. Ryby skupiają się wtedy na dzieciach i stworzeniu ciepłego i przytulnego domu.

Koziorożec i Ryby – dopasowanie i kompatybilność

Parą, której przeciwieństwa idealnie ze sobą współgrają, są Ryby i Koziorożec. Związek tej dwójki to połączenie osoby nieco oderwanej od rzeczywistości z kimś mocno osadzonym w realiach. Ryby to marzycielska dusza i odzwierciedlenie emocji. Stanowczy i rozważny Koziorożec będzie doskonale tonował te cechy i sprowadzał partnera/partnerkę na ziemię. Sam z tego związku wyciągnie cenną lekcję na temat emocji i dostrzeże wartość świata wewnętrznego.

 

Koziorożec i Ryby w łóżku dogadają się doskonale. Ryby dzięki swojej delikatności ośmielą Koziorożca do odkrycia zupełnie nowych sfer przyjemności. Ich seks będzie pełen namiętności i romantycznych uniesień.

Koziorożec i Rak – dopasowanie w łóżku, związku

koziorożec i rak znaki zodiaku

Koziorożec i Rak przyciągają się niczym dwa przeciwne bieguny/ il. Canva

 

Chociaż Rak i Koziorożec miłość mają na innym poziomie w hierarchii życiowej, to mogą być udaną parą. Te znaki zodiaku ostrożnie podchodzą do zawierania głębszych znajomości i pod tym względem dobrali się doskonale. Oboje początkowo są bardzo nieufni i ich relacje rozwijają się powoli. Dzięki temu mają gwarancję, że uda im się poznać i zdążą się polubić.

Rak i Koziorożec: związek i relacje

Rak i Koziorożec to para, która może stworzyć trwałą relację opartą na przeciwieństwie charakterów. Ich różne temperamenty się uzupełniają i poznając inny punkt widzenia, mają szansę wzajemnie się od siebie uczyć. Problem może stanowić ich świat wewnętrzny. Oboje mają trudności ze zrozumieniem swoich emocji, ale jeżeli się z tym uporają, stworzą udany związek.

Koziorożec i Rak – dopasowanie intymne

Koziorożec i Rak w łóżku mogą przeżyć chwile rozkoszy. Istnieje między nimi silna erotyczna chemia, która przyciąga ich do siebie niczym dwa przeciwne bieguny. Rak poprzez pieszczoty ma szansę wyrazić swoje uczucia, a Koziorożec nie spocznie, dopóki nie zadowoli partnera/partnerki.

Koziorożec i Wodnik w łóżku, dopasowanie

koziorożec i wodnik znaki zodiaku

Wodnik i Koziorożec – miłość, która może nie przetrwać próby czasu/ il. Canva

 

Para, w której panuje zdrowy rozsądek i logika to Koziorożec i Wodnik. W związku tej dwójki chodzi bardziej o jakiś ukryty cel niż gorące uczucia. Emocje zdecydowanie nie są ich mocną stroną, dlatego relacja wydaje się chłodna i bardziej przypomina biznes niż miłość.

 

Sprawdź koniecznie:

Znak zodiaku: Wodnik – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Wodnik i Koziorożec – dopasowanie

Wodnik i Koziorożec mają skrajnie różne spojrzenie na wiele spraw, przez co stworzenie trwałej relacji może im się nie udać. Związek ten ma szansę tylko w przypadku, gdy oboje chcą pracować nad relacją i uczyć się od siebie nawzajem. To doskonała okazja na rozwój osobisty i odkrycie pozytywu płynącego z wynikających różnic.

Relacja Koziorożca i Wodnika

Koziorożec i Wodnik to słabo dobrana para i chociaż początek ich relacji wygląda interesująco, to ciężko tutaj o porozumienie. Koziorożec poszukuje stabilnego partnera, a Wodnik to postać pełna niespodzianek. Jest nieprzewidywalny i ciągle ma mnóstwo pomysłów. Dla uporządkowanego, żyjącego według planu Koziorożca ten związek przypomina chaos i może czuć się nim przytłoczony.

 

Koziorożec i Wodnik w łóżku odzwierciedlają zainteresowanie partnerem i poczucie z nim silnej więzi. Dla obojga seks nie jest najważniejszym elementem relacji i jeżeli już do niego dojdzie, to prawdopodobnie będzie on zainicjowany z uwagi na fascynację drugą osobą niż z pobudek czysto fizycznych.

Koziorożec i Lew – czy pasują do siebie?

koziorożec i lew znaki zodiaku

Lew kocha sercem, Koziorożec rozumem/ il.Canva

 

Dwie silne osobowości to Koziorożec i Lew. Związek tej pary to wybuchowa mieszanka. Oboje chcą postawić na swoim i walka o dominację jest nieunikniona. Nic dziwnego, że ta relacja nie należy do najprostszych i wymaga od obojga wielu kompromisów.

Koziorożec i Lew – dopasowanie

Koziorożec i Lew nie nadają na tych samych falach. Mają różne temperamenty i podejście do życia, dlatego ciężko im się wzajemnie zrozumieć. Raczej się wzajemnie irytują, niż emanują miłością. Beztroski, radosny i energiczny Lew będzie niezrozumiany przez poukładanego i poważnego Koziorożca.

Jaką parą są Koziorożec i Lew? Czy pasują do siebie w związku?

Lew i Koziorożec miłość postrzegają zupełnie inaczej. Koziorożec w miłości jest pragmatyczny i podchodzi do niej jak do biznesu na całe życie. Dla niego najważniejsza jest kariera, dlatego w jego relacjach może zabraknąć emocjonalnego zaangażowania. Lew, który spotka odpowiednią osobę, jest oddanym partnerem, w związku oczekuje eksplozji namiętności i gorących uczuć, czego prawdopodobnie nie da mu Koziorożec, który jest dość chłodny w obejściu.

 

Lew i Koziorożec w łóżku mają całkiem różne potrzeby, dlatego może być im ciężko się porozumieć na tej płaszczyźnie. Jeżeli dojdzie do zbliżenia, prawdopodobnie żadne z nich nie będzie miało chęci na powtórkę.

 

Lew w związkach i w miłości

Znak zodiaku: Lew – charakterystyka, związki

Koziorożec i Strzelec – przyciąganie, w łóżku, miłość

koziorożec i strzelec znaki zodiaku

Koziorożec i Strzelec – miłość, która nie przetrwa próby czasu/ il. Canva

Koziorożec i Strzelec – dopasowanie w miłości

Niekompatybilność – to określenie doskonale obrazuje para Koziorożec i Strzelec. Związek tych dwojga nie ma szans na powodzenie. To osoby z dwóch różnych planet. Spontaniczny i optymistyczny Strzelec jest przeciwieństwem spokojnego i rozważnego Koziorożca. Oboje nadają na zupełnie innych falach i nie potrafią dojść między sobą do porozumienia. Dla jednego zachowanie drugiego jest dziwaczne lub irytujące.

Koziorożec i Strzelec – przyciąganie i dopasowanie w relacjach

Najsłabszym połączeniem zodiakalnym są Koziorożec i Strzelec. Spotkanie tej dwójki to niefortunny przypadek losu. Osoby spod tych znaków są tak różne, że ciężko im się zrozumieć w podstawowych sprawach. Koziorożec i Strzelec prawdopodobnie nie zbudują szczęśliwego związku, ale mogą za to zostać świetnymi przyjaciółmi. W tym wypadku ich różnice będą atutem i będą się wzajemnie uzupełniać. Strzelec zaraża optymizmem i radością życia, dzięki czemu Koziorożec może się przy nim wyluzować i nauczyć większej otwartości. Z kolei Strzelcowi przyda się inne spojrzenie na świat, które nieco złagodzi jego szaleńczą i impulsywną naturę.

 

Różnica temperamentów sprawia, że Koziorożec i Strzelec w łóżku nie będą umieli się porozumieć. Strzelec marzy o spontanicznym seksie pełnym eksperymentów i gorących uniesień. Spokojny i rozważny Koziorożec raczej nie będzie umiał mu tego zapewnić.

Koziorożec i Skorpion – w łóżku, dopasowanie

koziorożec i skorpion znaki zodiaku

Koziorożec i Skorpion relacje opierają na lojalności/ il. Canva

Jaki związek stworzą Koziorożec i Skorpion? Dopasowanie w relacjach

Dobrana para przyjaciół to Koziorożec i Skorpion. Związek opierają na lojalności i nie wybaczają zdrad. Oboje szukają przyjaciół oddanych, na których zawsze mogą liczyć, dlatego są dla siebie stworzeni.

 

Skorpion i Koziorożec potrafią ze sobą współpracować, dlatego świetnie dogadają się na poziomie zawodowym. Doskonale się rozumieją, są ambitni i dążą do osiągania sukcesów, w których będą się wzajemnie wspierać. W pracy oboje skupiają się na konkretnych zadaniach i realizacji celów, co czyni ich niezwykle skutecznymi.

Koziorożec i Skorpion – miłość i relacja intymna

Koziorożec i Skorpion to związek z perspektywą rozwoju, gdyż ich charaktery świetnie ze sobą współgrają. Problemem na drodze do szczęśliwej i trwałej relacji jest obustronna chęć dominacji i sprawowania kontroli. Oboje będą musieli nad tym popracować i znaleźć kompromis.

 

Koziorożec i Skorpion w łóżku osiągną sukces. Chociaż ich temperamenty są różne, ich zbliżenia będą namiętne i satysfakcjonujące. Sypialnia może być dla nich furtką do innych obszarów związku.

Koziorożec i Waga – w łóżku, związek

koziorożec i waga znaki zodiaku

Koziorożec i Waga to para, której związek raczej nie przetrwa próby czasu/ il. Canva

Koziorożec i Waga – dopasowanie

Koziorożec i Waga nie stanowią dobrego połączenia. Ich różne charaktery i podejście do życia są dla obojga męczące. W sobie nawzajem widzą jedynie wady i nie mają problemu, by wypominać je partnerowi.

Koziorożec i Waga – związek i relacje

Połączenie Koziorożca i Wagi to relacja osób o odmiennym spojrzeniu na świat. Konflikt pomiędzy tą dwójką jest nieunikniony. Oboje mają swoje zasady, według których żyją i będą zaciekle bronili swojego zdania. Zgrzyty nastąpią również w kwestiach finansowych – Koziorożec lubi oszczędzać pieniądze, a Waga je wydawać. W tym połączeniu nie ma wzajemnego zrozumienia ani satysfakcji, dlatego ten związek raczej nie wróży szczęśliwej przyszłości.

 

Również w sypialni ta para nie znajdzie porozumienia. Koziorożec i Waga w łóżku mają różne potrzeby. Waga pragnie bliskości i czułości, podczas gdy chłodny Koziorożec ma problem z okazywaniem uczuć.

 

Przeczytaj koniecznie

Znak zodiaku: Waga – charakterystyka. Jaki jest i do kogo pasuje?

Koziorożec i Bliźnięta – w łóżku, związek

koziorożec i bliźnięta znaki zodiaku

Związek Koziorożca i Bliźniąt mógłby być udany/ il. Canva

 

Szczęśliwy związek – czy stworzą go Koziorożec i Bliźnięta? Miłość jest na innym poziom w ich życiowej hierarchii. Koziorożec na piedestał wynosi karierę, jednak głęboko marzy o stałym partnerze i założeniu rodziny. Dla Bliźniąt miłość jest niezbędna do szczęścia. Szukają bratniej duszy aż do skutku. Drogi tej dwójki mają szansę się skrzyżować, jednak prawdopodobnie, gdy się spotkają, nie zwrócą na siebie uwagi.

Koziorożec i Bliźnięta – dopasowanie

Koziorożec i Bliźnięta nie są dobrze dobraną parą. Ich odmienne cechy mogłyby być dla obojga inspiracją do rozwoju i odkrycia innego spojrzenia na świat, jednak przeważnie tylko wzajemnie się irytują.

 

Ich relacja zazwyczaj nie ma nawet szans dobrze się rozwinąć. Od samego początku oboje nie widzą w sobie ciekawych obiektów do lokowania uczuć. Dla zabawnych i wesołych Bliźniąt Koziorożec jest zbyt poważny i nudny. Widzą w nim zrzędliwego malkontenta, a Koziorożec postrzega je jako szalone i niezrównoważone.

Koziorożec i Bliźnięta – związek intymny

Koziorożec i Bliźnięta w łóżku również nie znajdą porozumienia. Początkowe zafascynowanie odmiennością partnera może zaprowadzić ich na miłosne spotkanie w alkowie. Kiedy emocje opadną, oboje odkryją, że nie widzą w sobie nawzajem nic, co może pociągać.

Koziorożec i Byk – dopasowanie, w łóżku

koziorożec i byk znaki zodiaku

Byk i Koziorożec – dopasowanie pokrewnych osobowości/ il. Canva

 

Koziorożec i Byk mają podobne spojrzenie na świat. To tradycjonaliści, którzy chcą zbudować trwały związek. Cenią sobie konserwatywne wartości i na ogół są lojalnymi i wiernymi partnerami.

 

Kozica Lidia twierdzi, że nie ma lepszego i wierniejszego partnera niż Byk. „Byk kocha na zabój, do grobowej deski, jest niesamowicie wytrwały w uczuciach. Rozpieszcza, dba, nosi na rękach” – mówi.

„Z moim Bykiem doskonale się rozumiemy. Mamy takie same poglądy i podejście do wielu spraw. Doceniam jego cierpliwość i spokój, których mi czasem brakuje i to, że potrafi znieść moje głupawe pomysły i przy tym mnie nie ocenia. Oboje dobrze radzimy sobie w życiu i gdy jesteśmy razem niestraszne nam żadne problemy. Zawodowo również doskonale się uzupełniamy. Pracujemy w jednej firmie i potrafimy współpracować przy wspólnych projektach. Uważam, że nie ma drugiej tak sumiennej osoby, jak mój Byk”.

Koziorożec i Byk – dopasowanie żywiołów

Bykiem i Koziorożcem włada żywioł Ziemi. Dzięki temu mają podobne temperamenty i doskonale się rozumieją. To najbardziej racjonalne znaki zodiaku. W życiu dążą do zachowania stabilizacji i harmonii, a do napotkanych problemów podchodzą ze spokojem i rozwagą. Z uwagi na zbliżone cele życiowe Koziorożec i Byk mają duże szanse na stworzenie udanej i trwałej relacji.

Byk i Koziorożec: związek i miłość

Związek Koziorożca i Byka rozwija się powoli, a jego fundamenty zbudowane są na przyjaźni, zrozumieniu i zaufaniu. Ta relacja stanowi dobrą podstawę, by stworzyć coś solidnego, co przyniesie obojgu szczęście i spełnienie.

 

Dobrym seksualnym połączeniem są Byk i Koziorożec. W łóżku jest między nimi magiczna chemia, która wytwarza mocne seksualne wibracje. Oboje lubią długą grę wstępną i powoli dążą do osiągnięcia ostatecznej rozkoszy.

Koziorożec i Panna – dopasowanie jako para

koziorożec i panna znaki zodiaku

Związek Koziorożca i Panny może być dla obojga bardzo satysfakcjonujący/ il. Canva

 

Koziorożec i Panna tworzą związek bazujący na rozsądku. Oba znaki są bardzo racjonalne, dlatego trudno tutaj o romantyzm i burzę uczuć. Relację budują w oparciu o realizm, dzięki czemu ich związek ma szansę na powodzenie.

Koziorożec i Panna – dopasowanie

Koziorożec i Panna to para dobrana wprost idealnie. Dogadają się nie tylko w małżeństwie, ale również na tle zawodowym. Oboje mierzą wysoko i marzą o osiąganiu sukcesów i wielkiej karierze. Kiedy ich biznesowe drogi skrzyżują się, z pewnością będzie to spotkanie, które zapewni im awans i rozwój zawodowy. Prawdziwą zaletą tej relacji jest to, że opiera się na głębokiej przyjaźni i zrozumieniu. Partnerzy są wobec siebie lojalni i zawsze mogą na sobie polegać. Będąc w związku, nie szukają przygód i pozostają sobie wierni.

Panna i Koziorożec – związek

Związek Koziorożca i Panny przypomina bardziej kontrakt biznesowy niż dwójkę zakochanych w sobie osób. Oboje kierują się w życiu rozumem, a nie uczuciami, przez co relacja ta sprawia wrażenie bardziej praktycznej niż romantycznej. Partnerom zdaje się to jednak nie przeszkadzać. Wiedzą czego oczekują w związku, doskonale rozumieją swoje potrzeby i mają podobne życiowe cele.

 

Koziorożec i Panna jako para mierzą się również z wyzwaniami. Oboje trzymają emocje na wodzy, przez co ich relacja może okazać się zbyt sztywna i oschła. Ciemną stroną tego związku są również materializm Koziorożca i nadmierny krytycyzm Panny. Z czasem mogą zacząć doprowadzać się do szału.

Koziorożec i Koziorożec – przyciąganie, w łóżku, miłość

koziorożec i koziorożec znaki zodiaku

Koziorożec i Koziorożec – przyciąganie podobnych charakterów/ il. Canva

 

Koziorożec i Koziorożec miłość spychają na dalszy plan. Ewidentnie nie jest to dla nich najważniejsza wartość w życiu. Jednak kiedy się w sobie zakochają i stworzą związek, będą w niego zaangażowani niczym we wspólny życiowy projekt. Wspólna praca Koziorożców da im satysfakcjonującą, sprawnie funkcjonującą relację i poukładane życie.

Koziorożec i Koziorożec – dopasowanie bliźniaczych charakterów

Koziorożec i Koziorożec to para, którą wiele łączy. Mają wspólne cele, do których wytrwale dążą, a kiedy działają razem, nic nie jest w stanie ich powstrzymać. Z drugiej strony podobieństwa te mogą zaburzać ich więź i relację. Oboje zbytnio skupiają się na karierze i pieniądzach, zamiast zająć się sobą nawzajem. Sprawia to, że mogą się od siebie oddalać emocjonalnie i ich związek stanie się bardziej formalny niż uczuciowy.

Koziorożec i Koziorożec – związek intymny

Koziorożec i Koziorożec w łóżku dogadają się doskonale, ale ich seks może być dosyć nudny. Oboje ostrożnie podchodzą do relacji i wiedzą czego mogą spodziewać się po partnerze. Nie mają też wygórowanych oczekiwań. Intymne zbliżenia pary Koziorożców będą satysfakcjonujące, ale raczej nie przyniosą im fali namiętności niczym z erotycznych romansów.

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ