Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Odpoczynek przy książce

Odpoczynek przy książce

Książka to zawsze trafiony podarunek. Każdej z mam należy się jak najwięcej chwil relaksu, nie tylko w dniu ich święta. A nikomu nie trzeba też przypominać, że najlepiej odpoczywa się przy książce.

26 maja to dzień pełen emocji, przemyśleń i przede wszystkim miłości. Czas spędzony z mamą, długie rozmowy pełne wyznań i wspomnień, to obowiązkowy prezent na Dzień Matki. Nie zapomnijmy też o książce – w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że to zawsze trafiony podarunek. W tym dniu sprawdzą się wartościowe pozycje o tematyce kobiecej, które skłonią do refleksji i przede wszystkim odprężą. W końcu każdej z mam należy się jak najwięcej chwil relaksu, nie tylko w dniu ich święta. A nikomu nie trzeba też przypominać, że najlepiej odpoczywa się przy książce.

Jeśli ktoś jest w twoim sercu, nigdy tak naprawdę nie odchodzi. I może do ciebie wrócić, nawet w mało prawdopodobnych sytuacjach (fragm. książki Jeszcze jeden dzień)

Czar spotkania z zaświatów

Zdjęcie 1 z 4

Mitch Albom wie, jak poruszyć serca, nie tylko kobiece, pisząc sentymentalnie, ale bez sensacyjnej taniochy. Prosto, ale jakże dosadnie i wzruszająco przedstawia opowieść, dzięki której dociera do nas, że matka jest dla nas jeszcze ważniejszą osobą, niż do tej pory nam się wydawało. Warto przeczytać historię głównego bohatera książki "Jeszcze jeden dzień" choćby tylko po to, by wyraźnie sobie uzmysłowić, że w rozgardiaszu codziennych spraw zapominamy o tym, co ma na nas największy wpływ i co rzeczywiście powinno nas w życiu najbardziej obchodzić. Uwierzcie jednak, że to nie wszystkie walory powieści. Chick to mężczyzna w średnim wieku. Nie czuje się spełniony, ba, twierdzi, że jest człowiekiem przegranym – jego małżeństwo nie przetrwało, stracił kontakt z córką, która nie zaprosiła go nawet na własny ślub, ma problemy z nadużywaniem alkoholu i próby samobójcze za sobą. Nic dziwnego zatem, że przychodzą mu do głowy myśli sugerujące, iż jego życie nie ma najmniejszego sensu. Wybiera najprostszy sposób pozbycia się trosk – samobójstwo. Przedtem jednak chce odwiedzić dom rodzinny, w którym natrafia na zmarłą przed ośmioma laty mamę. Mimo poczucia iluzji ulega czarowi spotkania i spędza z nią cały dzień. Te kilkanaście godzin wystarcza, by uzmysłowić sobie największe życiowe oczywistości.

[Not a valid template]

Wydawnictwo: Znak Literanova

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ