Saturday, April 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Zmiotka i szufelka: zestaw, który ułatwi Ci wiosenne porządki!

Zmiotka i szufelka: zestaw, który ułatwi Ci wiosenne porządki!

Właściwe towarzystwo podczas sprzątania to podstawa

Zmiotka i szufelka

fot. Cottonbro Studio / Pexels

Wielkimi krokami zbliża się wiosna – sezon napawający nas optymizmem i dodający energii po długiej zimie. Nadejście cieplejszego, słonecznego okresu to doskonały moment na zadbanie o przestrzeń w swoim domu i wokół niego. Wiosenne porządki to nie tylko zaprowadzenie ładu i pozbycie się z najbliższego otoczenia zimowych atrybutów (pledów, ciepłych butów, grubych płaszczy), ale również symboliczne przygotowanie się na kolejny, wyczekiwany etap roku. Aby wielkie czyszczenie, segregowanie i porządkowanie były efektywne, należy wcześniej zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria i środki czystości. Podstawą niezbędnika do sprzątania jest zmiotka i szufelka. Czym powinny charakteryzować się te akcesoria do sprzątania, aby dobrze wypełniały swoje zadanie? Sprawdź!

 

Szufelka i zmiotka niezbędne w każdym domu

W poszukiwaniu solidnej, praktycznej zmiotki i szufelki zaglądamy do katalogu produktów marki York – producenta wysokiej jakości artykułów do sprzątania i organizacji przestrzeni. Każda zmiotka z szufelką dostępna w sklepie jest skonstruowana w taki sposób, aby usuwanie okruchów, kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych zakamarków było proste i niewymagające.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania szufelki i zmiotki? Dobra zmiotka powinna być wykonana z gęstego włosia o odpowiedniej twardości. Zbyt szorstkie, twarde włosie mogłoby niszczyć delikatne powierzchnie, a zbyt miękkie – nie będzie dokładnie zbierać okruchów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Ważny jest również kąt nabicia, który może zwiększać zasięg zmiotki, a tym samym ułatwiać sprzątanie dużych powierzchni. Zwróć uwagę na rączkę. Trzonek zmiotki musi być dobrze wyprofilowany, aby pewnie siedział w dłoni.

 

Najwygodniejsze w użytkowaniu są zmiotki z rączką pokrytą silikonem. Szufelka będzie dobrze spełniała swoją funkcję, jeśli jej krawędź będzie wykończona gumą. Dzięki niej szufelka nie będzie ślizgała się na podłodze, a zebranie zanieczyszczeń nie będzie przysparzało trudności. Ponadto pomocne będą ząbki na zewnętrznej krawędzi szufelki. Ten element znacząco ułatwia pozbycie się zabrudzeń pozostających na włosach zmiotki. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowy, długi kij pozwalający zmienić zmiotkę w praktyczną miotłę.

Ponadto klasyczny zestaw do sprzątania warto poszerzyć o zmiotkę do stołu. Niewielka, płaska szczotka będzie nieoceniona podczas sprzątania po posiłkach oraz wnętrza szafek, szaf i innych, niewielkich przestrzeni.

Zmiotka z antybakteryjnym włosiem dla alergików

Zachowanie higieny na najwyższym poziomie jest szczególnie ważne dla alergików i rodziców małych dzieci, które często bawią się na podłodze i raczkują. Uwadze osób pragnących zachować nieskazitelną czystość w domu i ograniczyć namnażanie się bakterii polecamy zmiotki i szufelki z jonami srebra i makrocząsteczkami cynku. Zmiotki z antybakteryjnym włosiem nie wzbijają kurzu w powietrze i doskonale pochłaniają wszystkie zanieczyszczenia.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kami 8 marca, 2023

    Znam zestaw, który jeszcze bardziej ułatwi porządki, roomba i braava 😀 Nie lubię się przepracowywać a one wykonują całą robotę ze mnie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ