Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Złote przeboje wczesnego PRL-u

Złote przeboje wczesnego PRL-u

XXIV edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto zainauguruje koncert największych przebojów z okresu wczesnego PRL-u.

XXIV edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto zainauguruje koncert największych przebojów z okresu wczesnego PRL-u. Festiwalowa Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Małgorzaty Kaniowskiej wykona dobrze znane wszystkim piosenki: „Pójdę na Stare Miasto”, „Jak przygoda to tylko w Warszawie”, „Nie wierzę piosence”, „Trzej przyjaciele z boiska”, „Pierwszy siwy włos”, „Czerwony autobus”.

viva-ilcanto r

fot. materiał prasowy

Siłą muzyki z okresu PRL-u jest jej autentyczność. Piosenki były piękne, łatwo wpadały w ucho i miały bardzo ładne, wzruszające do dziś teksty. W czasach kiedy promowano pieśni masowe, ich tematyka była bardzo ograniczona. Muzyka przełamywała stereotypy, polityczne, kulturowe i obyczajowe bariery, dając początek nowej generacji i nowym czasom. Nie sprzyjało to pisaniu piosenek bez przesłania ideologicznego. No i cóż z tego – pamiętamy je do dziś.

W programie tego niezwykłego koncertu znajdą się piosenki Władysława Szpilmana, Jerzego Haralda, Marka Sarta, Zygmunta Wiehlera, Tadeusza Sygietyńskiego i innych kompozytorów.
Wykonawcy: FESTIWALOWA ORKIESTRA ROZRYWKOWA pod dyrekcją MAŁGORZATY KANIOWSKIEJ
soliści: Sabina Olbrich-Szafraniec, Ireneusz Miczka, Robert Szpręgiel
oraz Joanna Lubańska, Anna Szawińska, Maria Zuber, Dariusz Panek, Szymon Staniszewski

Magdalena Jackowska – prowadzenie

Kiedy: 30 września 2015 r., godz. 18.00

Gdzie: Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Czas trwania koncertu: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)

Cena biletu: 40 zł

Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku.
Rezerwacji biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ