Saturday, July 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Zlewozmywak jednokomorowy ‒ idealny do małej kuchni

Zlewozmywak jednokomorowy ‒ idealny do małej kuchni

Nieodzowny towarzysz kuchennych rewolucji w małym M

Zlewozmywak granitowy

fot. R_Yosha / Adobe Stock

Zlewozmywaki jednokomorowe najczęściej montuje się w kuchniach o małej kubaturze. Zakładane są także w sytuacji, gdy w kuchni znajduje się zmywarka i wtedy dwie komory są po prostu zbędne

 

Zlewozmywaki występują w wielu atrakcyjnych kolorach oraz zrobione są na bazie różnych materiałów. Mogą być duże i głębokie lub wręcz przeciwnie o minimalistycznych rozmiarach. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni zlewozmywak dopasuj go do rozmiarów, designu i kolorystyki kuchni. Oprócz tego musi być praktyczny, zaspakajający wymagania domowników.

Wygoda i piękno w jednym

Wygodna strefa zmywania pomoże Ci w codziennej organizacji kuchennych obowiązków. Jaki zlewozmywak wybrać, aby nie zawieść? Jeśli korzystasz ze zmywarki lub mieszkasz w pojedynkę, zlew jednokomorowy to świetne rozwiązanie. Zajmuje mało miejsca, ale równocześnie może być głęboki, mieszczący wiele naczyń. Posłuży do szybkiego opłukania kuchennych przedmiotów, dłoni, napełnienia czajnika czy dzbanka z wodą. Dodatkowo możesz dobrać potrzebne akcesoria dodatkowe, takie jak: dozownik na płyn do mycia naczyń, ociekacz, deskę do krojenia czy koszyk na sztućce.

 

Pamiętaj o dopasowaniu zlewu do stylistyki kuchni, aby nie tworzyć niepotrzebnych kontrastów aranżacyjnych. Niezwykle ważny jest kolor, który korespondując z wnętrzem kuchennym, tworzy odpowiedni klimat. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, jasny zlew będzie niezwykle atrakcyjnym dla oka elementem wystroju. Natomiast współgranie kolorów ciemnych (ciemny zlew, ciemna kuchnia) i białych również ma sens, bo tworzy minimalistyczny, modny akcent.

Wybierz granit ‒ elegancki, trwały, odporny zna zarysowania

Obok chętnie kupowanych zlewozmywaków stalowych i ceramicznych ważne miejsce zajmują te wykonane z granitu: http://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/jednokomorowe/”. Tak naprawdę jest to trwała mieszanka żywicy akrylowej, piasku kwarcowego i barwników. Zlewozmywaki granitowe wyróżniają się wysokim stopniem trwałości na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i substancje chemiczne.

 

Oprócz czynników czysto technicznych kompozyt mineralny wyróżnia się wyjątkową elegancją. Mocno podbija estetykę kuchni i ciekawie ją dookreśla aranżacyjnie. Pasuje do różnych wnętrz, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Patrząc na granitowy zlewozmywak, odnosi się wrażenie, że jest masywny i solidny. Co więcej, łatwo utrzymać go w czystości, bo do pielęgnacji wystarczy jedynie delikatna ściereczka i woda lub łagodny detergent.

 

Zlewozmywak wybiera się na lata. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny model, porównaj jego cechy ze swoimi oczekiwaniami. Zastanów się, na jakich właściwościach Ci zależy, a później zastanów się nad designem produktu. Zawsze możesz skontaktować się z pracownikami sklepu internetowego, aby pomogli wybrać Ci jak najlepsze rozwiązanie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ