Wednesday, May 29, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Top 5 – zimowe zabiegi

Top 5 – zimowe zabiegi

Są pewne zabiegi kosmetyczne, które można wykonywać tylko późną jesienią i zimą, szczególnie te z wykorzystaniem laserów. Co konkretnie możesz zrobić dla urody o tej porze roku?

Top 5 - zabiegi na zimę / fot. materiały prasowe

Top 5 - zabiegi na zimę

Są pewne zabiegi kosmetyczne, które można wykonywać tylko późną jesienią i zimą, szczególnie te z wykorzystaniem laserów. Mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB sprawia, że nie ma ryzyka przebarwień pozabiegowych. Wykorzystaj zimowe dni na profesjonalną pielęgnację w gabinetach medycyny estetycznej. Co konkretnie możesz zrobić dla urody o tej porze roku?

Trwale usunąć zbędne owłosienie

Nadmierne owłosienie jest przyczyną wielu kompleksów, dlatego depilacja laserowa cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet. Trwałe pozbycie się zbędnych włosów istotnie poprawia komfort życia. – Tradycyjne metody depilacji, jak golenie, woskowanie czy depilator są czasochłonne, problematyczne, a w przypadku dwóch ostatnich również bolesne. Zabiegi te nie dają trwałych efektów, a często prowadzą do podrażnień, mogą powodować wrastanie włosów, co sprzyja powstawaniu nieestetycznych blizn i przebarwień skóry. Depilacja laserowa jest genialnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zapomnieć o zbędnym owłosieniu na stałe – mówi mgr kosmetolog Iwona Kafel z warszawskiego Gabinetu Medycyny Estetycznej Estetimed.

Top 5 - zabiegi na zimę / fot. materiały prasowe

Top 5 – zabiegi na zimę

Depilację laserową dobrze jest rozpocząć jesienią, bo wymaga ona kilku zabiegów (3-7) rozłożonych w czasie (co 5-12 tygodni). Ponadto świeża opalenizna stanowi przeciwwskazanie do jej przeprowadzenia, a i pomiędzy zabiegami nie należy się opalać ze względu na ryzyko poparzenia.

W czasie zabiegu wiązka laserowa powoduje termiczne i bezpowrotne zniszczenie mieszków włosowych, nie uszkadzając przy tym skóry. Na skuteczność depilacji oprócz systematyczności w wykonywaniu zabiegów, wpływa kolor skóry (im jaśniejsza, tym lepsze efekty) i kolor włosa (najlepiej do depilacji laserowej nadają się włosy ciemne i mocne). Ważne są też rodzaj urządzenia i profesjonalna obsługa.  Aby skutecznie wykonać zabieg, nie wystarczy odpowiednie urządzenie. Potrzebny jest jeszcze kompetentny specjalista, który zadba o prawidłową kwalifikację pacjenta oraz dobierze optymalne parametry zabiegu – zaznacza mgr kosmetolog Iwona Kafel.

Odmłodzić twarz laserem

Cofnij zegar biologiczny nawet o kilkanaście lat. Zabieg odmładzania laserem frakcyjnym Co2 to jeden z najskuteczniejszych liftingów bez użycia skalpela. Doskonale likwiduje zmarszczki, a także poprawia napięcie i gęstość skóry.

Jak wygląda zabieg? Rozpoczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego. W trakcie naświetlania skóry laserem i kilkanaście minut po, stosowane jest chłodzenie nadmuchowe lub kontaktowe. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody w tkance i jej odparowania. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej Kliniki Zdrowia Triclinium tłumaczy, że szok termiczny wywołany laserem stymuluje odbudowę kolagenu. A nowy kolagen to zdecydowanie jędrniejsza, zagęszczona i mocno odmłodzona skóra.

Top 5 - zabiegi na zimę / fot. materiały prasowe

Top 5 – zabiegi na zimę

Zabiegi laserowe na twarz robimy jesienią i zimą ze względu na niższe promieniowanie słoneczne. Dobrze jest zacząć jak najwcześniej jesienią, bo czasem wystarcza jeden zabieg, a czasami potrzeba serii 3 spotkań. Po zabiegu twarz jest czerwona, skóra uszkodzona, występuje stan zapalny i dlatego nie można eksponować jej na słońce. Złuszczenie i gojenie się trwa kilka dni, ale efekty odmłodzenia są spektakularne.

Zlikwidować blizny i przebarwienia

Jeśli po lecie pozostały nam niechciane pamiątki w postaci przebarwień, piegów lub drobnych zmarszczek, to peelingi kwasami w szybki sposób są w stanie je usunąć. Efekty złuszczania zależą przede wszystkim od liczby warstw nałożonego roztworu oraz od czasu jego pozostania na skórze. Stosujemy inne produkty w zależności od tego, czy jest to zabieg anty-aging, zabieg na przebarwienia czy na trądzik różowaty lub blizny – mówi manager krakowskiego Vacu-Med Centrum, pani Anna Gańska. Najpopularniejszymi peelingami chemicznymi są obecnie kwasy: glikolowy, salicylowy i migdałowy. Substancje z nich zawarte przenikają w głąb skóry wpływając na przebudowę dwóch czynników podporowych w skórze – kolagenu i elastyny.

Późna jesień i zima są doskonałym czasem na peelingi kwasami, ale uwaga, należy uważać na duże mrozy. Podrażniona skóra źle je znosi. Zabieg polecany jest szczególnie osobom z płytkimi przebarwieniami lub bliznami. Do likwidacji tych głębszych konieczny jest już laser.

Top 5 - zabiegi na zimę / fot. materiały prasowe

Top 5 – zabiegi na zimę

Laserowo zamknąć naczynka

W medycynie estetycznej laser jest jedną z najskuteczniejszych metod zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy, dekolcie, rękach. Zabieg polega na zamknięciu rozszerzonego naczynka impulsem świetlnym wyemitowanym przez laser, który powoduje koagulację białka wewnątrz naczynia i jego zamknięcie. Naczynka stają się jaśniejsze, niewidoczne. Czasami naczynko robi się białe – po 2-3 tygodniach skóra w tym miejscu odzyskuje normalny kolor. Rezultat zależy od długości emitowanej przez laser fali oraz od tego, jak głęboko znajdują się zamykane naczynka. Nie jest to zabieg bezbolesny, ale za to krótki i o dużej skuteczności. Zdaniem dr Urszuli Brumer z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody do zamknięcia drobnych naczyń na twarzy wystarczą od 1 do 3 zabiegów. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale objaw ten mija w ciągu kilku godzin. Rezultat jest trwały a pacjentki zadowolone. Należy jednak zwracać uwagę na standard urządzenia którym wykonywany jest zabieg. Laser laserowi nie równy i niestety nie wszystkie wykazują się taką samą skutecznością. Zachęcam do korzystania z zabiegów na laserach innowacyjnych.

Usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej

Na koniec proponujemy zabieg kawitacji ultradźwiękowej, który co prawda można wykonywać przez cały rok, ale tylko zrobiony zimą, gwarantuje brak stresu z odsłanianiem ciała na wiosnę. Zabieg jest nieinwazyjny, ale skuteczny. Przeprowadza się go na specjalnym urządzeniu Cavi Lipo, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości do likwidacji tkanki tłuszczowej i zmniejszenia efektu pomarańczowej skórki. W następstwie w komórkach tłuszczowych zachodzi efekt kawitacji, powodujący ich uszkodzenie i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Dr Urszula Brumer z kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody mówi: Skuteczność urządzenia Cavi Lipo, którą można porównać do niektórych zabiegów liposukcji wynika z obecności jedynej w swoim rodzaju głowicy. Tylko ta głowica, opatentowana przez producenta , pozwala na wyemitowanie krzyżujących się ze sobą fal ultradźwiękowych, co pozwala na wyemitowanie wyższej energii i dotarcie do każdej komórki na obszarze objętym zabiegiem. Zabieg można wykonywać w tak zwanej monoterapii, ale można go też łączyć z podawaniem preparatów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej lub leczących cellulit.

Joanna Depa, Aneta Pondo

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Pola 13 listopada, 2015

  Mam za sobą kwas. Bolało ale efekt jest 🙂
  Po zabiegu polecono mi stosować kosmetyki Earthnicity Minerals i rzeczywiście są naprawdę dobre jako kamuflaż pozabiegowy, polecam 🙂

 • ogrodniczka 29 grudnia, 2015

  Jestem za naturalnym odmładzaniem twarzy, bez robienia sobie efektu maski jak Joker w Batmanie. Dlatego zdecydowałam się na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym w Medycynie Młodości. Zabieg robi się raz, a wystarcza na dobrych kilka miesięcy, więc suma sumarum wychodzi taniej niż regularne wizyty u kosmetyczki. Poza tym – dzięki temu że regenerujemy skórę – po jakimś czasie faktycznie wygląda się dużo młodziej i bardziej świeżo. Jak dla mnie same plusy, dlatego polecam wszystkim zainteresowanym inteligentnym odmładzaniem.

 • Alison 6 stycznia, 2016

  Byłam u doktor Brumer na pierwszym peelingu kwasowym. Mam do zrobienia jeszcze cztery, żeby uzyskać efekt wow. Cieszę się, że się na to zdecydowałam, bo już teraz widzę, że będę miała gładszą i bardziej wyrównaną cerę. Dziewczyny, jeśli jesteście zainteresowane, śpieszcie się, bo właśnie trwa tam promocja: http://drbrumer.pl/6_nowosci/119_promocje_noworoczne.html

 • Sylwia 17 stycznia, 2016

  Moim zdaniem genialnym zabiegiem jest peeling YellowPeel! Po nim przebarwienia na mojej twarzy znacznie wyblakły i nawet zmniejszyły mi się blizny potrądzikowe. Ten zabieg może zdziałać cuda 🙂 Polecam klinikę Estetiqa i dr Annę Kaliszewską 🙂

 • malina 21 stycznia, 2016

  Pola, a one też goją stany zapalne, nie chciałabym sobie infekować twarzy, ja po kwasach używałam unigelu bo ma działanie bakteriobójcze i świetnie goił podrażnienia na skórze po zabiegu u kosmetyczki.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ