Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Zimowe kibicowanie z rodziną

Zimowe kibicowanie z rodziną

Założenie rodziny i dorosłość wcale nie muszą wiązać się ze zmianą preferencji dotyczących spędzania wolnego czasu.

Założenie rodziny i dorosłość wcale nie muszą wiązać się ze zmianą preferencji dotyczących spędzania wolnego czasu. Wiedzą o tym także właściciele klubów sportowych i organizatorzy imprez, którzy coraz chętniej goszczą na trybunach całe rodziny. Nie dość, że rodzinne kibicowanie jest znacznie bardziej przewidywalne niż hordy chuliganów, jakich nie brakuje na spotkaniach piłkarskich, to jeszcze kibic z rodziną jest w stanie wydać na stadionie niemałą sumę na jedzenie, pamiątki i oczywiście bilety.

ski-jump-404024_640

fot. materiał prasowy

Zima z dala od piłkarskich stadionów
Chociaż piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina na świecie, to wciąż rodzinne kibicowanie związane jest z ryzykiem. Wulgaryzmy i dziwaczne transparenty są częścią widowiska. Na szczęście burdy zdarzają się coraz rzadziej.

Śladami Małyszomanii
Sukces sportowy nawet w niszowej dyscyplinie powoduje niebywały wzrost popularności. Przykładem są skoki narciarskie, które od czasów legendarnego już Adama Małysza cieszą się ogromnym powodzeniem. Rodzinne wizyty w Wiśle czy Zakopanem połączone z oglądaniem skoków to świetny pomysł. Trzeba tylko pamiętać o ciepłym ubraniu oraz o tym, że często trudno określić czas trwania zawodów. Wspaniała atmosfera oraz widowiskowość to największe zalety.

Może hokej
Spośród zimowych dyscyplin sportowych, jakie gwarantują wysoki poziom emocji i widowiskowość. Jest także hokej. Dość proste zasady, połączenie siły z techniką oraz bliskość tafli – może się naprawdę podobać. Niestety ani polska reprezentacja, ani liga nie zapewniają wysokiego poziomu sportowego. Choć z roku na rok jest coraz lepiej.

Łyżwiarstwo szybkie
Chociaż ostatnimi czasy przybyło fanów łyżwiarstwa szybkiego, to dopóki zawody będą odbywać się na otwartych przestrzeniach, czynnikiem decydującym o wizycie na torze jest pogoda. Rodzinne kibicowanie podczas dużego mrozu może nie być najlepszym pomysłem, zwłaszcza że tory łyżwiarskie są często usytuowane na otwartych przestrzeniach.

Oby do wiosny
Zimowa pora to nie najlepszy czas na rodzinne kibicowanie. Dlatego wraz z nadejściem wiosny odżywa nie tylko przyroda, ale także większe oblężenie przeżywają stadiony czy hale sportowe. Wtedy też większą liczbę obstawiających notują zakłady bukmacherskie. A dzięki telefonom z aplikacjami internetowymi popularność zyskują zakłady live. Rodzinne kibicowanie połączone z typowaniem wyników może być pasjonujące.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ