Saturday, June 22, 2024
Home / Uroda  / Zgromadzenie Kręgów

Zgromadzenie Kręgów

Zgromadzenie Kręgów jest odpowiedzią na przepowiednie z całego świata, że gdy wszystkie ludzkie rasy spotkają się w modlitwie, bez oceny i z miłością, świat będzie uzdrowiony.

Osoby zasiadające w Kręgu wierzą, że gdy wszystkie ludzkie rasy spotkają się w modlitwie, bez oceny i z miłością, świat będzie uzdrowiony (fot. arch. organizatora)

W ostatni weekend sierpnia, pod górą Ślężą, odbędzie się Zgromadzenie Kręgów, które jest odpowiedzią na przepowiednie z całego świata, mówiącego o tym, że gdy wszystkie ludzkie rasy spotkają się w modlitwie, bez oceny i z miłością, świat będzie uzdrowiony. O idei Zgromadzenia Kręgów w Polsce specjalnie dla „Miasta Kobiet” pisze Urszula Mikłasiewicz – Ziomek, współorganizatorka Zgromadzenia

Nowy Świat

Idea Zgromadzenia Kręgów zrodziła się w 2011 roku, wraz z pomysłem zaproszenia do Polski kilku Babć – czyli mądrych kobiet – członkiń Rady Starszyzny Wyspy Żółwiej oraz Dziadka Keya Wright z plemienia Czirokezów. W wydarzeniu brała udział polska Starszyzna,(reprezentowana m.in. przez Babcię Marię Elę Lewańską i Tannę Jakubowicz-Mount (zobacz wywiad: Tanna i Matka Ziemia) oraz uczestnicy kręgów z całej Polski, a także wszyscy ci, którym bliska była idea tego spotkania. Główną inicjatorką oraz organizatorką pierwszego zgromadzenia była Kasia Emilia Bogdan.

Starszyzna przybyła wówczas do naszego kraju, aby przekazać nam rdzenną mądrość swoich kultur oraz podzielić się przepowiednią o „Nowym Świecie”, w którym wszystkie rasy, narody, plemiona będą potrafiły żyć ze sobą w pokoju, wzajemnym szacunku i harmonii. Będzie to świat jedności, w przeciwieństwie do „Starego Świata”, który jest światem podziału – pełnym wojen oraz konfliktów.

W ośrodku w Kikowie zgromadziła się wówczas ponad setka osób, aby wspólnie medytować, słuchać w kręgach nauk Babć, uczestniczyć w ceremoniach, ale również tańczyć, śpiewać, czyli być ze sobą jak prawdziwe plemię. Wytworzyło się cudowne pole, które otworzyło ludzkie serca i zainicjowało głęboką przemianę w życiu wielu osób. Pojawiła się też naturalna potrzeba kontynuowania idei Zgromadzenia – w tym roku spotkamy się już po raz szósty.

Idea Kręgu

Od tamtej pory Zgromadzenie Kręgów skupia się na zasilaniu oraz pogłębianiu wizji „Nowego Świata” – stało się przestrzenią spotkania podobnie myślących i czujących ludzi, którzy pragną wspólnie doświadczyć bycia ze sobą w jakości serca oraz chcą budować świat oparty na ideach równości, bezwarunkowej miłości oraz wolności. Wraz z kolejnymi zgromadzeniami, dojrzewała w świadomości uczestników prosta, acz wcale niełatwa wiedza, że to nikt inny, tylko my sami budujemy ten świat. Możemy tego dokonać jedynie razem, dlatego tak ważne jest, abyśmy się gromadzili, wymieniali doświadczeniami, ideami – po prostu uczyli się nawzajem od siebie. Przestrzenią, którą ma nam pomóc w tym procesie, jest przestrzeń kręgu.

Zgodnie z wierzeniami tradycyjnych kultur przestrzeń kręgu daje nam możliwość powrotu do idei równości i wspólnoty wszystkich ludzi, ponieważ sama forma kręgu uniemożliwia stworzenie hierarchii – wszystkie miejsca są w nim równie ważne.

Każdy zasiadający w kręgu ma w nim swoje miejsce oraz pełni niepowtarzalną rolę. Krąg niesie w sobie ogromną moc transformacji, ponieważ pomaga nam się spotkać z niezintegrowanymi częściami siebie. Tutaj w sposób świadomy możemy być dla siebie lustrami, odbijającymi różne aspekty naszej osobowości. Ale przede wszystkim – spotykając się w kręgu otwieramy się na przestrzeń serca, która jest kanałem dla naszej wewnętrznej mądrości, czyli mądrości naszej Duszy.

Osoby zasiadające w Kręgu wierzą, że gdy wszystkie ludzkie rasy spotkają się w modlitwie, bez oceny i z miłością, świat będzie uzdrowiony (fot. arch. organizatora)

Osoby zasiadające w Kręgu wierzą, że gdy wszystkie ludzkie rasy spotkają się w modlitwie, bez oceny i z miłością, świat będzie uzdrowiony (fot. arch. organizatora)

Jesteśmy Kręgiem

„Jesteśmy kręgiem, który nie ma początku, ani nie ma końca” – są to słowa piosenki śpiewanej w wielu kręgach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Idea kręgu rozprzestrzenia się i co chwilę powstają kolejne. W 2011 roku w Polsce było ich dosłownie kilkanaście. Prowadzone przez polską Starszyznę – cieszyły się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem kolejnych uczestników. To idea, która raz zainicjowana, zadziałała jak kamień, który rzucony w wodę powoduje falę, która rozchodzi się coraz bardziej i bardziej.

Zgromadzenie Kręgów teraz

Samo Zgromadzenie Kręgów przeszło i nadal przechodzi nieustanną transformację. Rozwija się wraz ze zmieniającą się świadomością ludzi biorących w nim udział. Jest to naturalny proces, który pozwala z pięknej wizji przejść – krok po kroku – do budowania realnego świata wcielającego w życie idee równości, pokoju i bezwarunkowej miłości. Nie stanie się to jednak samo – tutaj potrzebna jest bardzo konkretna, wspólna praca oraz nieustanna wymiana idei. Właśnie dlatego, w tym roku głównym tematem spotkania będzie komunikacja, która jest podstawą do tworzenia zdrowych relacji i prawdziwego porozumienia ze samym sobą i z innymi. W końcu Świat, który tworzymy jest odbiciem naszego wnętrza i nas samych.

Urszula Mikłasiewicz – Ziomek

Co, gdzie, kiedy:
VI Zgromadzenie Kręgów
25-28 sierpnia 2016
Sulistrowice k. Ślęży
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/281519698850894/

Przeczytaj też bardzo osobistą relację Uli Mikłasiewicz-Ziomek z uczestnictwa w dotychczasowych Zgromadzeniach: Zgromadzenie Kręgów i co dalej 

O autorce tekstu:
ula-miklasiewiczUrszula Mikłasiewicz-Ziomek – od trzech lat współorganizuje Zgromadzenie Kręgów. Prowadzi cykliczne spotkania medytacyjne oraz warsztaty rozwoju osobistego, w swojej pracy łącząc przestrzeń ciała i emocji, jak i głębszą, duchową perspektywę. Sama mówi o sobie, że uczy się od wszystkich i wszystkiego – od przyjaciół, wrogów (czyli swojego cienia), wiatru, słońca, kamieni (których ma bardzo dużo) oraz od swojego kota. Prowadzi bloga Serce Ziemi (www.serceziemi.pl).

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / zgromadzenie-kregow
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ