Saturday, April 20, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Zestaw pędzli do makijażu – jak wybrać najlepszy?

Zestaw pędzli do makijażu – jak wybrać najlepszy?

Uprawianie sztuki wymaga doskonałych narzędzi

pedzle do makijażu miasto kobiet portal dla kobiet

fot. materiały prasowe

Żeby wykonać atrakcyjny makijaż, potrzeba nie tylko dobrych jakościowo kosmetyków, ale również pędzli. To za ich pomocą aplikuje się na twarz, szyję oraz dekolt wybrane produkty. Muszą więc odznaczać się określonymi parametrami. Jak więc wybrać odpowiedni zestaw pędzli do makijażu?

 

Zestaw pędzli do makijażu – rodzaje włosia

Na rynku nie brakuje atrakcyjnych akcesoriów to tworzenia makijażu. Jednymi z nich są pędzle, które, jak zostało wspomniane, służą do nakładania kosmetyków na twarz, szyję i dekolt. Wykonany za ich pomocą make-up jest ładniejszy i trwalszy. Co więcej, jego stworzenie zajmuje mniej czasu. Nic więc dziwnego, że profesjonalny zestaw pędzli do makijażu to element, w który wyposażona jest niejedna damska kosmetyczka. Jak jednak wybrać odpowiedni komplet? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, z jakiego włosia zostały wykonane pędzle do makijażu. Na rynku znaleźć można warianty z włosia naturalnego oraz z włosia syntetycznego. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w przypadku nakładania i blendowania (rozcierania) produktów sypkich. Mają bowiem porowatą strukturę, która absorbuje kosmetyki i z łatwością przenosi je na skórę. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane włosie:

  • sobola
  • kucyka,
  • kozy,
  • wiewiórki.

Z kolei pędzle do makijażu, wykonane z włosia syntetycznego, nie mają porowatej struktury. Dlatego dobrze sprawdzają się podczas aplikowania kosmetyków o kremowej konsystencji, nie absorbują bowiem dużych ilości produktu. Co więcej, są łatwe w czyszczeniu i nie uczulają, podczas gdy pędzle z włosia naturalnego wymagają szczególnej pielęgnacji i mogą wywoływać u niektórych osób niepożądane reakcje alergiczne.

makijaż pędzle miasto kobiet portal dla kobiet

fot. materiały prasowe

Włosie naturalne czy syntetyczne – które pędzle do makijażu wybrać?

To, na jaki zestaw pędzli do makijażu się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i preferencji, a także dostępnego budżetu. Produkty z włosia syntetycznego są z reguły tańsze od wariantów naturalnych. Te drugie jednak wykonane są z trwałych materiałów, przez co stanowią inwestycję na lata. Zwłaszcza produkty uznanych marek to kosmetyczne perełki, które koniecznie warto wypróbować.

Na korzyść zestawów pędzli z włosia syntetycznego przemawia ich ekonomiczność. Nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o niższą cenę, ale i o fakt, że absorbują mniejsze ilości kosmetyków. W efekcie sprawiają, że produkty wolniej się zużywają. Włosie syntetyczne jest również trwałe i odporne na odkształcenia. Co ciekawe, technologia jego produkcji jest obecnie tak zaawansowana, że w niektórych przypadkach wręcz trudno je odróżnić od włosia naturalnego.

Zestaw pędzli do makijażu – z jakich elementów powinien się składać?

Zestawy pędzli do makijażu mogą się składać z wielu elementów. Najczęściej wyposażone są one w pędzle do nakładania nie tylko cieni do powiek, ale również sypkich i kremowych podkładów, pudrów, korektorów, bronzerów, różów oraz rozświetlaczy. Dzięki tak skompletowanemu zestawowi wykonanie atrakcyjnego makijażu nie będzie stanowiło problemu.

Na rynku nie brakuje również niewielkich kompletów. Zestawy pędzli do oczu najczęściej zawierają wyłącznie akcesoria, pozwalające na aplikację produktów na powieki. To rozwiązania, które pozwalają wykonać profesjonalny make-up oka. Można nimi nakładać nie tylko cienie sypkie, ale również kremowe, a także korektory i bazy pod kosmetyki. Nic więc dziwnego, że panie chętnie sięgają także po mini zestawy pędzli do makijażu.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ