Saturday, November 2, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Żel do mycia twarzy przeciw twardej wodzie.

Żel do mycia twarzy przeciw twardej wodzie.

Chroń swoją skórę przed szkodliwymi czynnikami na każdym etapie pielęgnacji!

twarda woda żel vichy

Twarda woda jest szczególnie niebezpieczna dla osób z wrażliwą skórą / fot. materiały prasowe

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to nasza skóra jest każdego dnia narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Należą do nich nie tylko trudne warunki pogodowe, zanieczyszczenia środowiska czy niewłaściwe dobrane kosmetyki do pielęgnacji, ale też twarda woda, która płynie z większości kranów w Polsce. Twarda woda, która odpowiedzialna jest za problem osiadania się kamienia w czajniku, nie pozostaje niestety bez wpływu na kondycję skóry naszej twarzy. Kto w szczególności powinien jej unikać? I czy codzienne oczyszczanie twarzy wodą może zastąpić jakikolwiek żel do mycia twarzy? Podpowiadamy, jak na co dzień chronić swoją skórę przed szkodliwym działaniem twardej wody!

twarda woda żel vichy

Twarda woda jest szczególnie niebezpieczna dla osób z wrażliwą skórą / fot. materiały prasowe

Twarda woda – jak wpływa na naszą skórę?

Twarda woda bardzo niekorzystnie wpływa na każdy rodzaj cery, jednak szczególnie źle współpracuje ona ze skórą wrażliwą, naczynkową, alergiczną i atopową, jak również tłustą i trądzikową. Twarda woda z kranu powoduje, że rozszerzają się naczynia włosowate, a to z kolei prowadzi do powstawania rumienia, podkreślenia widoczności popękanych naczynek oraz pojawienia się uczucia ściągnięcia i pieczenia na policzkach. Twarda woda sprawia dodatkowo, że skóra ma skłonności do przesuszania i łuszczenia, a zawarte w niej sole magnezowe i wapniowe powodują, że podrażnione gruczoły łojowe zaczynają produkować większą ilość łoju. Przez to skóra błyszczy się i przetłuszcza, a także jest bardziej podatna na występowanie zmian trądzikowych oraz różnego rodzaju niedoskonałości.

Mycie twarzy mydłem – równie szkodliwe jak twarda woda!

Twarda woda może wyrządzić skórze twarzy jeszcze większą szkodę w połączeniu z mydłem. Taki zestaw może wywołać zniszczenie tłuszczowej bariery ochronnej naskórka, która stanie się przesuszona, a dodatkowo podrażniona. Mydło może też wywołać duże problemy na skórze tłustej ze skłonnością do trądziku – początkowo może ją nieznacznie wysuszyć, ale po pewnym czasie gruczoły łojowe zaczną produkować jeszcze większą ilość sebum. Oczyszczanie skóry powinno odbywać się jednak nie tylko bez pomocy zwykłego mydła, ale też wszelkich preparatów, które posiadają mydło w swoim składzie.

Dobry żel do mycia zamiast twardej wody

Najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry byłoby oczywiście gdybyśmy całkowicie zrezygnowali ze stosowania twardej wody z kranu na rzecz np. filtrowanej. Niestety w większości przypadków jest to ciężkie zadanie do wykonania, bowiem założenie specjalnej instalacji filtrującej wodę wiąże się z poważnymi kosztami. To, co jednak możemy zrobić dla naszej skóry, to dobierać takie kosmetyki do oczyszczania, które zniwelują niekorzystny wpływ twardej wody na kondycję naszej skóry. Przy skórze trądzikowej czy wrażliwej najlepiej wyposażyć się w dobry żel oczyszczający do twarzy, który będzie posiadał kwaśne lub obojętne pH oraz właściwości łagodzące i wzmacniające naskórek przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Delikatny żel do mycia twarzy Vichy

Ciekawą propozycję żelu oczyszczającego dla osób zmagających się na co dzień z problemami skóry wrażliwej i trądzikowej oraz niekorzystnym wpływem twardej wody, przygotowała marka Vichy. W jej ofercie znajdziemy delikatny żel do mycia twarzy Vichy Pureté Thermale, który dogłębnie oczyści skórę z zanieczyszczeń, a dodatkowo ograniczy dyskomfort spowodowany wpływem twardej wody na skórę. Produkt został wzbogacony nawilżającą gliceryną oraz ekstraktem z Moringi, który chroni skórę przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, że żel oczyszczający do twarzy posiada w swoim składzie wodę termalną z Vichy, która doskonale łagodzi podrażnienia i wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ