Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Zdrowie i uroda. Porady pielęgnacji dla kobiet i mężczyzn

Zdrowie i uroda. Porady pielęgnacji dla kobiet i mężczyzn

Pielęgnacja to bardzo ważny rytuał dla zdrowej, zadbanej i pięknej skóry. Jej podstawy znają nie tylko kobiety, lecz także współcześni mężczyźni. O jakich krokach codziennej pielęgnacji powinno się pamiętać? Jak zdrowo i od wewnątrz wspomagać

Pielęgnacja skóry

Dbaj o zdrowy wygląd/ fot. materiały prasowe

Pielęgnacja to bardzo ważny rytuał dla zdrowej, zadbanej i pięknej skóry. Jej podstawy znają nie tylko kobiety, lecz także współcześni mężczyźni. O jakich krokach codziennej pielęgnacji powinno się pamiętać? Jak zdrowo i od wewnątrz wspomagać codzienny rytuał?

 

Zastanawiasz się, ile czynności powinieneś wykonać, by twoja codzienna pielęgnacja była efektywna? Prawidłowa odpowiedź brzmi: tyle, ile potrzebuje twoja skóra. W trosce o zdrowie i piękny wygląd cery obserwuj ją i odpowiednio reaguj na każde pojawiające się zmiany. Odżywiaj skórę z zewnątrz, ale nie zapominaj też o pielęgnacji od wewnątrz – odżywiaj się zdrowo. Tylko takie działania mogą ci zagwarantować doskonały i młody wygląd, ponieważ zdrowie i uroda idą w parze. Odpowiednia pielęgnacja to inwestycja na przyszłość, dlatego postaraj się, by była jak najlepsza.

Zasady codziennej pielęgnacji

Zacznij od oczyszczania. To podstawa prawidłowej pielęgnacji i obowiązkowe działanie przed przejściem do dalszych etapów. Raz na jakiś czas sięgaj po dogłębne oczyszczanie za pomocą przeznaczonych do tego urządzeń. Następny krok to tonizowanie – z pozoru nieważna czynność, którą bagatelizuje wiele osób. Nie zapominaj o niej, a bardzo szybko zobaczysz efekty. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nigdy nie powinni zapominać o nawilżaniu oraz o odżywianiu. Dopiero na koniec sięgaj po kremy odpowiednio dopasowane do potrzeb skóry. Rytuał pielęgnacyjny wspieraj nowoczesnymi urządzeniami, które możesz kupić w sklepach ze sprzętem AGD i RTV. Używaj ich regularnie, a na długo zapomnisz o niedoskonałościach i zmarszczkach.

Zdrowe wsparcie od wewnątrz

Żaden, nawet najdroższy i najbardziej doskonały pod względem receptury krem nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli zapomnisz o wsparciu skóry od wewnątrz. Prawidłowa dieta to podstawa nie tylko zdrowia, lecz także wyglądu skóry. O czym musisz pamiętać? Zadbaj, by w twojej codziennej diecie znalazły się warzywa, owoce, ryby i kasze. Jedz jak najwięcej produktów surowych. Wypijaj minimum 2 litry wody dziennie, szczególnie jeśli należysz do grona kawoszy. Zrezygnuj z gotowych, kupowanych w sklepie soków na rzecz tych przygotowanych samodzielnie. Nawadnianie oraz bomba witaminowa z pożywienia to klucz to napiętej i jędrnej skóry. Nie zapominaj o odpoczynku. Sen działa na skórę niczym magiczny, odmładzający eliksir. Zrezygnuj lub ogranicz do minimum używki. Unikaj też żywności wysoko przetworzonej i gotowe.

 

źródło: materiały Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ