Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Zdrowe zęby i piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki – nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Zdrowe zęby i piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki – nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Zabłysnąć można i w ten sposób

licówki

fot. Shutterstock

Nie podobają Ci się Twoje zęby? Nie lubisz się uśmiechać? Zakrywasz usta dłońmi, aby ukryć swoje kompleksy? Nie musisz tego robić! Nowoczesne, bezpieczne zabiegi stomatologii estetycznej oraz implantologii pozwolą Ci uzyskać piękny, olśniewający i zdrowy uśmiech, o którym marzysz. Do metamorfozy Twoich zębów może wystarczyć tylko jeden dzień. Sprawdź, na jakie zabiegi warto się zdecydować, by odzyskać pewność siebie i… w końcu szczerze się uśmiechnąć!

 

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Celem zabiegów stomatologii estetycznej jest przywrócenie lub nadanie zębom odpowiedniego wyglądu, który spełni oczekiwania pacjenta i zbliży jego uśmiech do ideału. W zależności od problemów, z jakimi boryka się konkretna osoba, a także efektu, jaki chce uzyskać, przeprowadza się m.in. wybielanie zębów, rekonstruowanie braków uzębienia z wykorzystaniem implantów i mostów prostetycznych, a także zakładanie licówek porcelanowych lub kompozytowych.

 

Decydując się na metamorfozę uśmiechu, postaw na sprawdzoną i zaufaną klinikę, w której wykonasz wszystkie zabiegi, jakich potrzebują Twoje zęby i skonsultujesz się ze specjalistami wielu gałęzi stomatologii. Nie wiesz, gdzie znaleźć takie miejsce? Zajrzyj do Wójcik Dental Clinic, zlokalizowanego w samym centrum Warszawy.

Wybielanie zębów – sposób na śnieżnobiały uśmiech

Zbyt ciemny kolor zębów to jeden z najczęstszych problemów estetycznych, z jakimi mierzą się pacjenci stomatologów estetycznych. Nic dziwnego! Codzienne zwyczaje, które praktykuje większość ludzi, sprzyjają powstawaniu przebarwień. Zalicza się do nich chociażby picie herbaty i kawy, palenie papierosów czy spożywanie czerwonego wina. Za żółknięcie i ciemnienie zębów mogą odpowiadać również określone leki – przede wszystkim z grupy antybiotyków.

 

Aby uzyskać estetyczny odcień zębów, w pierwszej kolejności u pacjentów przeprowadza się zabieg higienizacji. W jego trakcie usuwane są osady i powierzchowne przebarwienia szkliwa oraz kamień nazębny.

Jeżeli efekt higienizacji nie satysfakcjonuje pacjenta lub przyczyną nieestetycznego uśmiechu jest naturalny, żółty kolor zębów – stomatolog może zaproponować zabieg wybielania. W gabinetach stomatologii estetycznej oferuje się szereg metod, dzięki którym można uzyskać wymarzony efekt – w tym wybielanie na fotelu, czyli zabieg przeprowadzany podczas jednej wizyty w klinice.

Idealny uśmiech dzięki licówkom

Kiedy warto zdecydować się na licówki? Weź pod uwagę to rozwiązanie, jeżeli Twój problem związany jest z:

 

• przebarwieniami, które nie mogą zostać usunięte dzięki zabiegom wybielania;
• mechanicznymi uszkodzeniami zębów – złamaniem lub ukruszeniem;
• nieestetycznymi wypełnieniami;
• diastemą;
• nieestetycznym kształtem zębów;
• niewielką wadą zgryzu.

 

Licówki to cienkie nakładki, które mocuje się do przedniej (czyli licowej, stąd nazwa tego rozwiązania) strony zębów. Przy ich pomocy można uzyskać idealny – równy, biały, pozbawiony przebarwień – uśmiech. Co ważne, nowoczesna stomatologia estetyczna umożliwia założenie licówek przy minimalnej ingerencji w naturalną strukturę zębów pacjenta, które nie są szlifowane podczas zabiegu. W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się kilka rodzajów licówek, m.in. kompozytowe, ceramiczne i porcelanowe. O wyborze odpowiedniego materiału decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem i uwzględnieniu takich kwestii, jak cena, trwałość czy wytrzymałość.

Implanty w miejsce brakujących zębów

Utrata zęba to poważny problem, którego skutkiem może być przemieszczanie się pozostałych zębów w łuku, a nawet niekorzystna zmiana w rysach twarzy pacjenta. Aby nie dopuścić do przykrych konsekwencji, a przy tym poprawić estetykę swojego uśmiechu, warto jak najszybciej zdecydować się na uzupełnienie brakującego uzębienia. Najpopularniejsze rozwiązania w tym zakresie to:

 

Most protetyczny – proteza, która opiera się na naturalnych zębach pacjenta lub implantach. Na moście umieszczane są korony, które wypełniają lukę pomiędzy zębami. Przy pomocy tego rozwiązania możliwe jest uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów.
Implant zębowy – sztuczny korzeń, w formie tytanowej śruby, który umieszcza się w miejscu utraconego zęba. Do implantu mocuje się koronę, która doskonale imituje naturalne uzębienie.

 

Czy warto korzystać z zabiegów stomatologii estetycznej? Zdecydowanie tak! Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka, zapewniająca dobre samopoczucie, pewność siebie i otwartość w kontaktach towarzyskich. Zwłaszcza teraz, gdy estetyczne i zdrowe zęby możesz uzyskać nawet podczas jednej wizyty w zaufanej klinice.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ