Friday, June 21, 2024
Home / Uroda  / Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe!

Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe!

Nie musisz rezygnować w lecie z butów na wysokim obcasie. Wystarczy tylko odpowiednio zadbać o stopy.

Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe!

Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe! / fot. fotolia

Latem chętnie chodzimy w lekkich tenisówkach, przewiewnych sandałach czy delikatnych balerinkach. Nie każda z nas może sobie jednak pozwolić na taką swobodę. Pamiętajmy, że konieczność chodzenia na co dzień w butach na wysokim obcasie nie musi oznaczać rezygnacji ze zdrowych stóp.

Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe!

Zdrowe stopy w butach na obcasie? To możliwe! / fot. fotolia

Bolesne odciski

Kiedy chodzimy często w butach na nieco wyższym obcasie, niektóre części naszej stopy są w naprawdę dużym stopniu obciążone. Stały ucisk, ocieranie czy wrzynanie się zbyt ciasnych krawędzi obuwia mogą stać się przyczyną powstawania bolesnych otarć, a także utrudniających chodzenie odcisków. Dlatego warto wybrać do pracy buty jak najwyższej jakości, stworzone z naturalnych materiałów. Muszą być on miękkie, wygodne i idealnie dopasowane rozmiarem, warto też skorzystać ze specjalnych wkładek ortopedycznych. Jeśli nie zdołamy zapobiec powstaniu odcisku, sięgnijmy po ułatwiające bezbolesne chodzenie maści zmiękczające czy specjalne plastry na odciski np. marki Scholl. W ten sposób zmniejszymy ucisk na bolące miejsce i będziemy czuć się komfortowo nawet w butach na wyższym obcasie.

Nieestetyczne halluksy

Halluksy, czyli paluchy koślawe, to poważny problem dla kobiet noszących na co dzień wysokie obcasy. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie i utrudniają zakładanie eleganckiego obuwia, to często towarzyszy im stan zapalny, związany niestety z dolegliwościami bólowymi. Rzeczywiście, nie można zaprzeczyć, że chodzenie w butach na wysokim obcasie znacznie zwiększa ryzyko powstawania halluksów – stopa musi wówczas borykać się z dużymi, a do tego nierównomiernie rozłożonymi obciążeniami. Dlatego zawsze warto wybrać choć trochę niższy model obuwia. Pamiętajmy jednak, że równie ważne jest odpowiednie dopasowanie butów. Powinny być one miękkie, wygodne, nigdy za ciasne. Zwróćmy uwagę na noski – te wąskie zwiększają ryzyko deformacji stopy.

Nieprzyjemna grzybica

Latem, nawet gdy temperatury są bardzo wysokie, do biura nie wypada przychodzić z gołymi nogami. Często więc zmuszone jesteśmy przez cały dzień być w przylegających do ciała rajstopach i dość zakrytym obuwiu. Nic dziwnego, że noga poci się i puchnie, szczególnie gdy sporo czasu spędzamy będąc w ruchu. Tymczasem wilgoć i ciepło to doskonałe warunki do rozwoju grzybicy stóp – częstej, lecz bardzo dokuczliwej choroby, powodującej ból oraz powstawanie zmian na skórze, a także paznokciach. Warto więc wybierać obuwie oraz rajstopy z możliwie przewiewnych, naturalnych materiałów. Sięgnijmy po dezodoranty, talk czy kremy do stóp, które pozwolą zachować suchą oraz świeżą skórę na dłużej.

Biurowy dress code nie zawsze jest dla nas przyjazny. Jednak prawdziwa kobieta sukcesu poradzi sobie w każdej sytuacji – wystarczy korzystać z odpowiednich środków pielęgnacyjnych oraz wybierać wygodne, wysokiej jakości obuwie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ