Tuesday, June 25, 2024
Home / Kuchnia  / Zdrowa dieta dla zabieganych – czy to możliwe?

Zdrowa dieta dla zabieganych – czy to możliwe?

Zdrowo, szybko, wygodnie, i o ileż mniej sprzątania w kuchni

dieta pudełkowa kobieta je surówkę

Dieta pudełkowa ‒ deska ratunku dla mocno zapracowanych / fot. Adobe Stock

Zdrowe odżywianie się – oto podstawowe zalecenie dla każdego, kto chce się cieszyć dobrą kondycją i samopoczuciem. Sęk w tym, że wprowadzenie zdrowej diety wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Życie w ciągłym biegu sprzyja nieregularnym godzinom posiłków oraz sięganiu po wysoko przetworzone produkty. To jednak wcale nie oznacza, że w takich warunkach nie można jeść dobrze zbilansowanych posiłków. Rozwiązaniem problemów może być dieta pudełkowa

 

Odżywiać się zdrowo, czyli jak?

Mantrę o zdrowym odżywianiu można usłyszeć zewsząd. Pytanie jednak, co to tak naprawdę oznacza? Z pomocą przychodzą np. zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia. Zgodnie z nimi należy m.in.:

 

• jeść regularnie, czyli 4-5 posiłków dziennie, co ok. 3-4 godziny,
• spożywać duże ilości warzyw i owoców – powinny one stanowić co najmniej połowę jadłospisu (pamiętając, że proporcja między warzywami a owocami powinna wynosić mniej więcej 3:1),
• sięgać po zbożowe, pełnoziarniste produkty,
• ograniczyć spożycie mięsa, zwłaszcza czerwonego, do ok. 500 g tygodniowo,
• unikać nadmiaru soli,
• unikać częstego spożywania cukru, słodyczy oraz żywności wysoko przetworzonej,
• pić co najmniej 1,5 l wody dziennie.

 

W teorii przestrzeganie tych zaleceń jest stosunkowo proste, jednak w praktyce… niekoniecznie. Kiedy spędzasz długie godziny w pracy, a także na wykonywaniu innych obowiązków, trudno naleźć czas na myślenie o diecie, a co dopiero na przygotowywanie zdrowo zbilansowanych posiłków. Dlatego wiele osób kończy, pochłaniając niezdrowe fast-foody i inną wysoko przetworzoną żywność oraz jedząc nieregularnie, na przykład jeden duży posiłek na koniec dnia. Brzmi znajomo? Jeśli tak, czas to zmienić. Z pomocą przychodzi np. dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa – prosty sposób na zdrowe odżywianie się

Dieta pudełkowa to absolutny hit ostatnich lat – i to nie tylko wśród osób odchudzających się. Po usługi firm cateringowych sięgają przede wszystkim osoby, które mają świadomość, że przez zabieganie nie są w stanie samodzielnie przygotowywać zdrowo zbilansowanych posiłków.

Usługi realizowane np. przez Nice To Fit You to proste rozwiązanie tego problemu. Dieta pudełkowa oznacza, że każdego dnia rano otrzymasz zestaw pięciu gotowych posiłków na cały dzień. Jedyne, bo będzie trzeba z nimi zrobić, to… zjeść o odpowiedniej porze. Czasem będzie też potrzebne ich podgrzanie. Jednak mimo wszystko zajmie to ułamek czasu, jaki trzeba by było poświęcić w kuchni.

Dieta pudełkowa:

jest opracowana przez specjalistów w zakresie żywienia – masz więc pewność, że każdego dnia otrzymujesz zestaw zdrowo zbilansowanych dań, które zapewnią wszystkie niezbędne organizmowi składniki,
ułatwia utrzymanie dobrej sylwetki – otrzymujesz posiłki o odpowiednio dopasowanej kaloryczności, przez co nie narażasz się na przytycie,
ułatwia utrzymanie regularności jedzenia – pudełka z kolejnymi posiłkami łatwo jest zabrać do pracy, a nawet w podróż,
jest po prostu smaczna – każdego dnia możesz odkrywać zupełnie nowe połączenia składników, a Twoje posiłki przestają być monotonne.

 

Poza tym dieta pudełkowa może Ci pozwolić zaoszczędzić czas na zakupach, a także… pieniądze. Pomyśl, ile teraz wydajesz na jedzenie na wynos i zestaw to z wydatkami na posiłki na cały dzień. Jeśli zastanawiasz się, czy taki plan odżywiania sprawdzi się u Ciebie, zacznij np. od zamówienia diety na jeden tydzień. Taki test da definitywną odpowiedź na pytanie, czy usługi cateringowe będą Twoim sposobem na zdrowe odżywianie się. Smacznego!

Źródło: materiał partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ