Wednesday, May 29, 2024
Home / Kuchnia  / Zdrowa dieta biurowa

Zdrowa dieta biurowa

Dieta biurowa to skuteczny sposób na odchudzanie dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia.

fot. materiał prasowy

Dieta biurowa to skuteczny sposób na odchudzanie dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia. Odpowiednio zbilansowane posiłki oraz ograniczenie ilości spożywanych kalorii powoduje, że stosując ten sposób na odchudzanie możemy strącić nawet 3 kilogramy w ciągu tygodnia.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Zasady diety biurowej

Dieta biurowa nie jest trudna, jednak wymaga systematyczności. Główną zasadą tej terapii odchudzającej jest spożywanie 3 posiłków dziennie, które łącznie nie będą dostarczały na więcej niż 1200 kcal.

Kolejną zasada diety biurowej jest rezygnacja ze słodyczy, tuczących przekąsek i innych wysokokalorycznych dań na rzecz zdrowych i jak najbardziej naturalnych produktów.

Produkty dozwolone w diecie biurowej

Podczas stosowania diety biurowej nie ograniczają nas rygorystyczne zakazy odnośnie układania jadłospisu, spożywać możemy m.in.:

– Pieczywo pełnoziarniste

– Karze i brązowy ryż

– Chude mięso (drób, cielęcinę, królika)

– Wysokiej jakości chude wędliny

– Warzywa i owoce w każdej postaci

– Chudy nabiał

– Oleje roślinne

– Jajka

– Ryby

Ciekawe przepisy na zdrowe dania znajdziesz na stronie Jedzmy-Zdrowo

Dieta biurowa wymaga od nas wypijania minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej. Możemy także pić kawę i herbatę bez cukru, herbatę zieloną i czerwoną, napary ziołowe oraz herbatki owocowe.

Musimy pamiętać także o spożywaniu dużej ilości błonnika pokarmowego, który znajdziemy m.in. w produktach pełnoziarnistych – pieczywo, kasze, nasionach lnu czy świeżych warzywach i owocach.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Produkty zakazane w diecie biurowej

Stosując dietę biurową musimy zrezygnować ze spożywania tłustych mięs, zawiesistych sosów, Fast foodów, chipsów, słodyczy i wyrobów cukierniczych, białego pieczywa i produktów z białej mąki, tłuszczu zwierzęcego, wysoko przetworzonej żywności, alkoholu oraz napojów gazowanych i soków innych, niż naturalne.

Stosując dietę biurową musimy tak ułożyć nasz plan dnia, aby spożywać posiłki w miarę regularnie, co pozwoli zapobiegać nagłemu atakowi głodu. Koniecznie musimy codziennie zjeść pełnowartościowe śniadanie składające się np. z pełnoziarnistej kanapki, która może być np z chleba na zakwasie według tradycyjnego przepisu jedzmy-zdrowo.pl/przepis-na-zdrowy-chleb do tego z chudy twaróg ze świeżymi warzywami lub owsianki na chudym mleku z dodatkiem świeżych owoców.

Obiad powinniśmy zjeść po pracy i unikać stołowania się w restauracjach. Może on być najbardziej treściwym posiłkiem składającym się np. z drobiowych pulpetów, kaszy gryczanej i sałatki ze świeżych warzyw. Kolacja przewiduje lekkostrawny posiłek np. jogurt z musli, owoce czy lekką zupę warzywną bez wywaru mięsnego i śmietany.

Ile schudniemy na diecie biurowej?

Stosując jadłospis nieprzekraczający 1200 kcal na dobę oraz ćwicząc minimum 3 razy w tygodniu możemy schudnąć ok. 3 kg na tydzień, jednak jest to uzależnione od naszej przemiany materii oraz wagi wyjściowej i osobistych skłonności.

Dieta biurowa ze względu na bogaty jadłospis zabezpiecza nas przed efektem jojo i pozwala ograniczyć możliwość występowania niedoborów składników odżywczych w naszym menu, co sprawia, że jest uważana przez dietetyków za jedną z bezpieczniejszych kuracji odchudzających.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ