Saturday, April 13, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Zderzenie Marsa z Wenus

Zderzenie Marsa z Wenus

Kobietom trudno jest męskie zachowanie. Gubimy się w ich komunikatach, a dwugodzinne milczenie wprawia nas w dezorientację. Czas to zmienić.

Najczęstszą przyczyną milczenia mężczyzn jest zmęczenie

Kobietom czasem trudno jest zrozumieć niektóre zachowania mężczyzn. Gubimy się w ich komunikatach, a dwugodzinne milczenie wprawia nas w dezorientację. Dzięki pięciu radom naszego eksperta, retoryka męskiego świata stanie się dużo jaśniejsza. 

Jak zrozumieć facetów?

Najczęstszą przyczyną milczenia mężczyzn jest zmęczenie / fot. Fotolia

1. Kobieto, daj mu odpocząć

Twój ukochany wraca z pracy, wita się z tobą i… I to koniec interakcji. Masz ochotę opowiedzieć mu o minionym dniu w pracy, ale on milczy. „Nie smakował mu obiad? Chce się ze mną rozstać? Tak… Na pewno zauważył w nocy mój cellulit na udach i nie ma ochoty ze mną rozmawiać” – myślimy. Otóż nie! Najczęstszą przyczyną milczenia mężczyzn jest zmęczenie. – Zrozumcie, że zmęczenie nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Nie jesteśmy w stanie otworzyć tego jednego kanału do rozmowy z Wami. Dajcie nam chwilę dla siebie – radzi ekspert. Zamiast zadręczania pytaniami siebie i jego daj mu godzinę, dwie na zregenerowanie sił. To, że milczy, nie znaczy, że przestał cię kochać. Mężczyźni potrafią się wyłączyć, myśleć o niczym. Uszanujcie to, a z pewnością powroty z pracy staną się łatwiejsze.

2. Nie analizuj tego, co powiedział

My kobiety mamy niesamowity dar analizowania słów mężczyzn.  Tymczasem przedstawiciele płci przeciwnej myślą bardzo prosto i tak to nam przedstawiają. Faceci nie bawią się w ukryte aluzje czy gierki. Każde słowo znaczy właśnie, to co powiedział. – Jeżeli mężczyzna zaprasza Cię na kawę, to znaczy, że Cię lubi i chce się napić z Tobą kawy. Nie zastanawiaj się, co miał na myśli. Czy więcej niż kawę? To się okaże. Ma ochotę się z Tobą spotkać i to jest najważniejsze – wyjaśnia specjalista. Zastanawiając się wciąż nad tym, o co mu chodziło, tylko się sfrustrujesz, a to z pewnością negatywnie odbije się na waszej relacji.

3. Przyjmuj jego komplementy

Przyznaj, jak reagujesz kiedy mężczyzna chwali Twoją nową sukienkę? Na słowa: „Kochanie, cudownie w niej wyglądasz. Zaraz cię zjem” zamiast podziękować i pozwolić mu ją z Ciebie zdjąć, czerwienisz się i mówisz: „Daj spokój, pogrubia mnie, poza tym jest stara”. To facetów zniechęca, a nawet, co gorsze – skłania do przyznania Ci racji. – Nie ma nic bardziej irytującego od ciągłych zaprzeczeń kobiety w odpowiedzi na nasze miłe słowa. Kochamy Was, niezależnie od tego, jak często zmieniacie fryzurę – dodaje nasz znawca męskiego świata.

4. Weź sprawy w swoje ręce

Kiedy zauważasz, że do waszego związku wkroczyła nuda i monotonia – reaguj! Nie czekaj, aż on coś zrobi. Być może jeszcze tego nie zauważył lub ma gorsze dni w pracy. Zacznij od rozmowy z partnerem. Opowiedz mu o swoich obawach i odczuciach. Razem zadecydujecie, że może czas wprowadzać jakieś zmiany. Rada eksperta brzmi: „Zaplanujcie wspólnie weekend nad jeziorem lub wypad na koncert. Zróbcie razem coś, co robicie rzadko lub wcale. Nic nie tak nie poprawia kondycji związku jak drobne przyjemności”.

5. Zaakceptuj siebie

Dopóki sama siebie nie zaakceptujesz, mężczyźni nie zaczną na ciebie patrzeć jak na milion dolarów. Możesz być w sukience od Diora, ale dopóki nie pokochasz swoich nóg czy nawet fałdki w talii, facetowi w końcu przestaniesz się podobać.  – Jeżeli kobieta jest pewna siebie i dobrze czuje się ze sobą nie obchodzi mnie to czy ma na sobie rozciągnięty sweter. Jak jest w stanie siebie pokochać to ja ją też – tłumaczy ekspert. Wbrew pozorom mężczyźni zauważają, kiedy jesteś spięta, nerwowo poprawiasz włosy i wygładzasz niepewnie spódnicę. To jak się czujesz wpływa na to, jak on Ciebie odbiera.

EWA GĄDEK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ