Saturday, April 20, 2024
Home / Inne  / Zbuduj swój wymarzony świat z serią klocków Action Town

Zbuduj swój wymarzony świat z serią klocków Action Town

Akcja, akcja i jeszcze więcej akcji! Tymi słowami najlepiej opisać najnowszą serię klocków konstrukcyjnych marki Cobi.

Akcja, akcja i jeszcze więcej akcji! Tymi słowami najlepiej opisać najnowszą serię klocków konstrukcyjnych marki Cobi. Policja, Straż Pożarna, Pierwsza Pomoc, Roboty Budowlane oraz Farma to serie tematyczne klocków Action Town, których już same nazwy dają obraz licznych możliwości łączenia ze sobą poszczególnych zestawów i tworzenia niepowtarzalnego świata.

Buduj świat z Action Town

CobiSeria zabawek Action Town to kilkanaście zestawów klocków konstrukcyjnych, które umożliwiają stworzenie pełnego życia świata, w którym nieustannie się coś dzieje. Poszczególni bohaterowie zestawów mogą ze sobą współpracować, jak na przykład policja ze strażą pożarną i pierwszą pomocą, lub też się zwalczać, jak na przykład policja z rzezimieszkami.

Z kolei, dzięki serii Roboty Budowlane dziecko może nieprzerwanie rozbudowywać swoje miasto i poszerzać go o nowe budynki i figurki.  Dalej, na obrzeżach miasta, mogą znaleźć się zestawy z serii Farma, stanowiące ucieczkę od miejskiego zgiełku i odbywających się tam przygód. To, jak będzie wyglądał świat zbudowany z klocków Action Town zależy wyłącznie od wyobraźni i pragnień dziecka.

Wartości edukacyjne

CobiJednocześnie należy przy tym podkreślić wartości edukacyjne tej serii klocki. Jak podkreśla ekspert Cobi.pl: „Poprzez zabawę klockami Action Town, dziecko dowiaduje się, w jakim celu funkcjonuje policja, straż pożarne oraz pogotowie ratunkowe. Szczególnie, jeśli w zabawie uczestniczy rodzic, który, poprzez wykorzystanie konkretnych postaci i budynków, może zaprezentować, w jakich sytuacjach należy się z konkretnymi służbami kontaktować oraz zapoznać dziecko z numerami alarmowymi„.

Ponadto klocki mają również walory ogólnorozwojowe. Przede wszystkim rozwijają zdolności manualne, koordynację wzrokową, spostrzegawczość, a także wyobraźnie i kreatywność dziecka. Zabawa w większej grupie osób uczy również współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów. To zabawka uniwersalna, którą uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Zestawy serii Action Town

CobiObecnie dostępne są następujące zestawy klocków z serii Action Town:

– seria Roboty Budowlane: „Duża wywrotka”, „Roboty budowlane”, „Roboty drogowe”, „Spychacz” i „Wózek widłowy”,

– seria Pierwsza Pomoc: „Helikopter ratunkowy”, „Karetka pogotowia”, „Ratownicy z wybrzeża – helikopter”, „Ostry dyżur” i „Statek ratunkowy”,

– seria Policja: „Napad na bankomat”, „Pojazd policyjny ATV – Quad” i „Opancerzony pojazd policyjny”,

– seria Farma: „Szczęśliwy ogrodnik” i „Traktor”,

– seria Straż Pożarna: „Wóz brygady strażackiej” i „Strażacki quad w akcji”.

Wkrótce w sprzedaży pojawią się również kolejne zestawy:

  • seria Farma: „Dom farmerów” i „Młyn wodny”,
  • seria Policja: „Helikopter policyjny”, „Patrol policji portowej” i „Samochód policyjny”,
  • seria Straż Pożarna: „Lotniskowy wóz strażacki” i „Straż Pożarna”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ