Thursday, June 13, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Zbawienne mezokoktajle

Zbawienne mezokoktajle

Wiosna w pełni! To odpowiedni czas, by zadbać o naszą skórę, która po zimie wymaga specjalnej pielęgnacji, nawilżenia i odmłodzenia. Wiosenną odnowę warto zacząć od mezoterapii.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Za „pięć minut” wiosna. To odpowiedni czas, by zadbać o naszą skórę, która po zimie wymaga specjalnej pielęgnacji, nawilżenia i odmłodzenia. Wiosenną odnowę warto zacząć od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. 

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

 

Idealnym zabiegiem przywracającym młody wygląd i blask twojej skórze jest mezoterapia igłowa. O jej zaletach przekonuje specjalista Instytutu Zdrowia i Urody SUPRA ESTETICA w Warszawie – lekarz medycyny estetycznej dr Mariusz Kaczorowski. 

Ten sposób aplikowania odpowiednio dobranych składników ma wielką przewagę nad innymi metodami, w których preparaty stosowane są na zewnątrz, gdyż pozwala zadziałać aktywnym czynnikom w tych obszarach skóry, w których są najbardziej pożądane. W efekcie dochodzi do pobudzenia funkcji fibroblastów, poprawy mikrokrążenia, odżywienia i nawodnienia tkanki podskórnej.

 

dr Mariusz Kaczorowski - lekarz medycyny estetycznej

dr Mariusz Kaczorowski - lekarz medycyny estetycznej

Do mezoterapii stosuje się odżywcze „koktajle” witaminowo-mineralne, podawane w postaci iniekcji śródskórnych. Lekarz sam komponuje składniki lub dobiera do potrzeb twojej skóry gotowy preparat. W składzie aplikowanych substancji o działaniu rewitalizującym mogą się znaleźć: kwas hialuronowy, aminokwasy, glicerol, witaminy, minerały czy wyciągi roślinne.

Na uwagę zasługuje preparat Rich firmy Croma, zawierający kwas hialuronowy i glicerol („Perła Dermatologii 2010”), po zastosowaniu którego widoczne efekty przynosi już pierwszy zabieg. Mezoterapii poddaje się najczęściej skórę twarzy, szyi, dekoltu, a także wierzch dłoni. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Iniekcje wykonuje się strzykawką zakończoną mikroigłą. Podany przez gęste nakłucia „mezokoktail” wchłania się stopniowo, pozostawiając na skórze grudki (znikają do trzech dni). Dla pełnego komfortu pacjenta lekarz może znieczulić powierzchnię skóry, stosując np. krem Emla – wówczas mezoterapia będzie całkowicie bezbolesna.

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej wykonaj mikrodermabrazję (np. diamentową) lub peeling. Na tak przygotowanej skórze efekty mezoterapii będą jeszcze lepiej widoczne. Na kilka dni przed mezoterapią unikaj też przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryny, etopiryny itp.) z wyjątkiem sytuacji, gdy zalecił je lekarz. Jeżeli masz skłonność do powstawania siniaków i pękających naczynek, przez tydzień przed zabiegiem przyjmuj rutinoscorbin lub cerutin albo stosuj krem zawierający witaminę K (np. Auriderm XO).

Po cyklu zabiegów mikrodermabrazji twoja skóra będzie wyraźnie odmłodzona, zwiększy się jej elastyczność i nawilżenie, redukcji ulegną drobne zmarszczki. A jeśli zastosujesz zabiegi przypominające, poprawa kondycji skóry będzie się utrzymywała przez długi czas.

 

Instytut Zdrowia i Urody SUPRA ESTETICA, ul. Łucka 18 lokal 11, 00-845 Warszawa, tel. 22 487 99 37, więcej informacji na stronach:

info@supraestetica.pl, www.supraestetica.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ