Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Zazdrostki do kuchni – hit czy kit?

Zazdrostki do kuchni – hit czy kit?

Nie tylko chronią przed niechcianymi spojrzeniami

Zazdrostki w oknach

fot. Pixabay

Rynek tekstylny oferuje wiele rodzajów dodatków, które wykorzystywane są do wizualnego urozmaicenia konkretnych domowych wnętrz. Jednym z nich jest zazdrostka kuchenna. Niektóre osoby, uważając, że jest to niemodne już rozwiązanie, rezygnują z jego zastosowania. Jest to jednak błędne podejście, ponieważ zazdrostki dostępne są w różnych kolorach i wzorach, które dopasować można bezpośrednio do wystroju w danym pomieszczeniu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, czy warto inwestować w zazdrostki do kuchennych wnętrz? Zapraszamy!

 

Czym są zazdrostki kuchenne?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które uznawane jest za serce domu. To właśnie tam powstają posiłki, które następnie rodzina wspólnie spożywa, nierzadko dzieci odrabiają tam lekcje razem z rodzicami lub starszym rodzeństwem, z kolei wieczorami odbywają się tam spotkania towarzyskie – z najbliższymi znajomymi i przyjaciółmi. Aby wszystko to mogło przebiegać w komfortowej i przytulnej atmosferze, niezbędne jest zadbanie o obecność odpowiednich dodatków w kuchni. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest zainwestowanie w zazdrostki kuchenne, które mogą w fajny sposób urozmaicić wygląd wnętrza.

 

Zazdrostki to rodzaj firanek kuchennych, które jednak nieco odbiegają od tych klasycznych wariantów. Ich zadaniem jest zasłanianie dolnej części okna, przez co montowane są zazwyczaj w jego połowie. Jest to jednak kwestia, o której można decydować indywidualnie. Zazdrostki dostępne są bowiem w różnych wymiarach – mogą być dłuższe i krótsze, węższe i szersze – przez co dokładne miejsce ich zamontowania nie zawsze jest takie samo.

Czy zazdrostki sprawdzają się tylko w oknach kuchennych?

Zazdrostki często uważane są jako wyposażenie typowo kuchenne. Warto jednak pamiętać o tym, że można je zamontować niemal w każdym pokoju, w którym znajdują się witryny okienne. Ich montaż może nie być najlepszym pomysłem jedynie w przypadku okien balkonowych lub tarasowych. Jednak z powodzeniem można je montować w tradycyjnych, mniejszych oknach we wszystkich domowych wnętrzach. Często wybierane są one do łazienek, salonów czy sypialni – głównie po to, by urozmaicić nieco wygląd wnętrza.

Zazdrostki kuchenne – same czy w parze z firanką?

Zazdrostki kuchenne to element wystroju, który idealnie sprawdza się w pojedynkę. Oznacza to, że nie trzeba dodatkowo inwestować w inny rodzaj okiennej ozdoby, by efekt był zadowalający. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że nie można się zdecydować na połączenie zazdrostki z firanką. Jedyne, o czym warto pamiętać, to wybór nieco krótszej firanki – tak, by nie zahaczała ona o materiał zazdrostki.

Z jakich materiałów powstają?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zazdrostek kuchennych. Różnią się one między sobą przede wszystkim materiałami, z jakich są wykonane. Jednymi z najczęściej wybieranych wariantów są zazdrostki bawełniane, które – dzięki w 100% naturalnemu materiałowi – mają fajny, lekki wygląd. Sprawdzają się szczególnie w kuchniach urządzonych w stylu tradycyjnym, jednak nie ma przeciwwskazań, by wybierać je również do innych pomieszczeń.

Warto pamiętać również o tym, że zazdrostki mogą wyróżniać się innym sposobem wykończenia. W sklepie internetowym z pościelą i innymi tekstyliami dostępne są zarówno zazdrostki koronkowe, jak i szydełkowe. Oba wymienione typy charakteryzują się fajnym wyglądem, który jednocześnie sprawia, że wnętrze jest znacznie cieplejsze i przytulniejsze.

Jak montowane są zazdrostki?

Zazdrostki wieszane w są na specjalnych karniszach, które przymocowane są do ramy okiennej lub do ściany, znajdującej się po obu stronach okna. Dokładny sposób montażu uzależniony jest więc od efektu, jaki ma zostać osiągnięty w danym pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na tym, by zazdrostka wisiała nieruchomo, uchwyty od pręta karnisza powinny zostać zamocowane na ścianie. Kiedy natomiast wolimy, by materiał poruszał się wraz z otwieraniem i zamykaniem okna – właściwy rodzaj karnisza należy zamocować do ramy okiennej.

Jakie wyposażenie, oprócz zazdrostek, warto dokupić do kuchni?

Każdy, kto urządza swój nowy dom lub mieszkanie chce, by wszystkie wnętrza były ciepłe, rodzinne i przytulne. Zamontowanie zazdrostek w kuchni z pewnością się do tego przyczyni, jednak nie jest to jedyny element wyposażenia, w który warto zainwestować. Równie istotne jest posiadanie w pomieszczeniu kuchennym pasujących do wystroju całego wnętrza ściereczek, pokrowców na krzesła czy poszewek dekoracyjnych na poduszki.

 

Przytulny i ciepły klimat istotny jest jednak nie tylko w kuchni. Warto o niego zadbać również w pokoju dziecięcym, salonie czy sypialni, w której dodatkowo ważna jest wygoda osób, które w niej śpią. Aby była ona na wysokim poziomie, warto rozważyć zakup dobrej jakości kołder Paradies i poduszek tego samego producenta.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ