Sunday, August 9, 2020
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Zawodowa kobiecość, czyli po co nam biznesowa sesja zdjęciowa

Zawodowa kobiecość, czyli po co nam biznesowa sesja zdjęciowa

Rozmowa z fotografką, Barbarą Bogacką

Czy tak jak Agata Dutkowska odważysz się wyjść z cienia? / fot. Barbara Bogacka

Mężczyzna zwróci uwagę na twoją atrakcyjność, ale jeśli chcesz wyglądać dobrze (i profesjonalnie) – zapytaj o radę inną kobietę. Terapeutkę? Nie, choć zawód fotografa nosi w sobie zalążek tej profesji. O tym, że kobiecość wcale nie musi kolidować z zawodowym profesjonalizmem rozmawiamy z ekspertką, fotografką Barbarą Bogacką, współtworzącą fotograficzny projekt Fundacji Miasto Kobiet „Kobiety Krakowa”

Czy tak jak Agata Dutkowska odważysz się wyjść z cienia? / fot. Barbara Bogacka

Dlaczego prowadząc własny biznes warto mieć profesjonalne zdjęcia?
Barbara Bogacka: Chodzi przede wszystkim o zaufanie klienta, który lubi wiedzieć z kim rozmawia. A dodatkowo to, co ładne, sprzedaje się lepiej/łatwiej. Do czego możemy użyć takich zdjęć? Przede wszystkim na strony internetowe naszego biznesu, który tak naprawdę firmujemy własną twarzą, a także na blogi, do mediów społecznościowych i informacji prasowych. W dzisiejszych czasach bez tego ani rusz!

Czasem zawodowa pewność siebie nie idzie w parze z tą dotyczącą kobiecości. Jak podczas sesji zdjęciowej udaje Ci się przekonać kobietę, że może wyglądać dobrze? Jak tworzysz obraz pewnej siebie kobiety sukcesu na zdjęciu?
Tutaj też chodzi o zaufanie. Tym razem klientki do mnie. Tłumaczę, że moje doświadczenie wskazuje na to, że potrafię zrobić dobre zdjęcie (i mam na to dowody ; ) nawet tym, które wątpią w swoją atrakcyjność. Jako idealny, zawsze podaję własny przykład – kobiety nie wierzącej w swoją urodę, a potrafiącej wyjść dobrze na zdjęciu. Trzeba nauczyć się jak dobrze zapozować i ryzyko porażki staje się znikome! A efekt końcowy to wypadkowa współpracy już pewniejszej swoich możliwości kobiety i fotografa. Szczerze? Nie przytrafiła mi się niezadowolona klientka.

Sesja zdjęciowa kojarzy się z miło spędzonym czasem, a jak jest z sesjami biznesowymi? To ciężka praca czy interesujące doświadczenie?
Sesja biznesowa różni się od innych zadaniowym nastawieniem, ale wciąż pozostaje budującym, ciekawym doświadczeniem. W jej trakcie kobieta jest w centrum uwagi, a ja realizuję swoją misję ukazania, że w każdym drzemie ogromny potencjał. To pracowity, ale miło spędzony czas!

Sądzisz, że wśród kobiet brakuje ekspertek, czy może za mało się je pokazuje? Jako fotografka częściej robisz kobietom sesje beauty, czy może tych biznesowych jest równie dużo, a my wierzymy w krzywdzący stereotyp?
Nie brakuje ekspertek, jednak kobiety nie potrafią się swoimi sukcesami chwalić! Uważam, że bez względu na płeć warto pokazać światu, w czym jest się dobrym. Fotografuję wiele aktywnych kobiet i nie widzę płciowych dysproporcji wśród klientów. Taka sesja to dobry początek, by głośno przyznać „To JA jestem w tym dobra!”. Także drogie Panie, serdecznie zapraszam na sesję!

Barbara Bogacka – fotografka, ekspertka od wydobywania kobiecego potencjału. Jej klientki ufają jej bezgranicznie, a każda opuszcza plan zdjęciowy szczęśliwa. Więcej na www.barbarabogacka.com / fot. A. Majewska

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NT PROJEKTU #KOBIETYKRAKOWA 

Więcej prac naszej rozmówczyni:

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach