Wednesday, October 21, 2020
Home / Moda  / Trendy  / Zawód STYLISTA

Zawód STYLISTA

O dojrzewaniu do świata mody wśród lalek Barbie i gwiazd polskiego show-biznesu - opowiada stylista Konrad Fado.

Zawód stylista - Konrad Fado

Jak ubiera gwiazdy Konrad Fado?

Nigdy nie robię klientom przebieranek. Gwiazda musi się czuć swobodnie. Przebieranką była np. kreacja Maryli Rodowicz na Top Trendach – to był koszmar. Inne nietrafione stylizacje? Koleżanka z branży, modelka i stylistka Joanna Horodyńska, która zawsze wygląda fenomenalnie, na początku tego roku wystąpiła dwa razy na neonowo, aż kłuło w oczy. Wyglądała fatalnie.

Mówi się, że stylista nic nie robi, tylko palcem pokazuje. Nic bardziej mylnego. Wstaję o dziewiątej. Najpierw poczta i terminarz. Koło południa zaczyna się: wypożyczanie ubrań, spotkania z klientami. A wieczorami pokazy mody. Jestem freelancerem, więc mam też oczywiście mnóstwo dni wolnych.

Prowadzę blog conradofado.blogspot.com. Piszę o tym, o czym głośno w świecie mody i o imprezach, na których bywam. Jest kilka tysięcy wejść miesięcznie, więc blog idzie do przodu.

W Polsce mało kto ubiera się nowatorsko. Przełomem była Monika Brodka, która właśnie wydała płytę. Była świeża – zarówno jej muzyka, jak i to, jak zaczęła się ubierać.

Z krakowskich projektantów najbardziej cenię Joannę Hawrot, która śmiało wprowadza nowe konstrukcje. W maju miała fenomenalny pokaz najnowszej kolekcji Pozytywka. Wróżę też karierę Magdzie Waś z Imunzi, która projektuje genialne sukienki. Ubieram w nie swoje gwiazdy – są zachwycone. Dobrą marką są Zemełka&Pirowska, zresztą znane także na rynku warszawskim.

W Warszawie lubię Łukasza Jemioła. Jego ostatni pokaz w Och Teatrze, z mroczną muzyką i deszczem na wybiegu, to była magia. Jemioł tworzy rzeczy do noszenia – to jedyna taka kolekcja w naszym polskim klimacie. Świetne, nowatorskie cięcia mają Zuo Corp. I nie odstraszają cenami na wejściu. Ciekawy duet tworzą też BohoBoco.

Najlepsze pokazy w Warszawie robi Maciej Zień. Ogromny wybieg, muzyka na żywo, znakomity dobór tkanin, pięknie chodzące modelki. Od 15 lat robi to samo, ale robi to świetnie. W Krakowie nie ma dobrych pokazów. Brakuje na to pieniędzy i doświadczenia. Moim marzeniem jest zrobić w Krakowie pokaz z prawdziwego zdarzenia.

Wysłuchała Aneta Pondo

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Avatar
  Marta 29 września, 2011

  ten koloryzowany wywiad jest nieprawdziwy a stylizacje tego pana to kompilacja magazynow typu glamour i kiepska jakosc , wszytko takie niby fajne a jednak nijakie

 • Avatar
  Ala 3 października, 2011

  E tam, zobacz sobie, jak wygląda Magda Steczkowska ubierana przez tego gościa, to zmienisz zdanie

 • Avatar
  Marta 7 listopada, 2011

  Magda Steczkowska jak i inne panie są przez pana Konrada poprzebierane a nie ubrane zgodnie ze swoją osobowością i trendami , to stylista który przebiera na siłę a nie ubiera.

 • Avatar
  Ola 13 lutego, 2012

  Powiem tak-Pan Fado od dziecka interesowal sie stylizacja itp.Wiem poniewaz znamy sie i nieraz wspolnie bawilismy sie lalkami barbie;*Ten chlopak ma talent i juz!!!!!!!!!

 • Avatar
  Der 9 kwietnia, 2012

  bzdury panstwo.. znam Konrada i szczerze mówiąc, to złoty facet. Ma do tego co robi, dryg, rękę, oko i niesamowita chęć. Jest bardzo w porządku człowiekiem i ze świecą drugiego takiego szukać. Jestem przekonany, że jego stylizacja, to raczej dopasowanie ubrań i wyglądu, do człowieka, który jest ubrany, sprawienie, by się czuł dobrze, w tym w czym jest i dobrze ze sobą. Aby czuł się wyjątkowo. Nie ma w tym nic z przebierania na siłę, czy narzucania jakiejś fałszywej otoczki. On to czuje.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach