Thursday, April 25, 2024
Home / Kultura  / Zaufaj najlepszym

Zaufaj najlepszym

Od kilku lat, wakacje z biurem podróży bywają ryzykowne. Dlatego do planowania wakacji trzeba podejść z dużą ostrożnością.

Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj, żeby korzystać tylko ze sprawdzonych biur podróży. / fot. materiał prasowy

Od kilku lat, wakacje z biurem podróży bywają ryzykowne. Dlatego do planowania wakacji trzeba podejść z dużą ostrożnością.

Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj, żeby korzystać tylko ze sprawdzonych biur podróży. / fot. materiał prasowy

Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj, żeby korzystać tylko ze sprawdzonych biur podróży. / fot. materiał prasowy

Potęga gigantów

Nie da się ukryć, że najlepszą pozycję w branży ma kilka biur podróży, które od lat funkcjonują na rynku. Wybierając ich oferty mamy w zasadzie pewność tego, że wakacje spędzimy w sprawdzonym hotelu, a nie na lotnisku. Dlatego, mimo tego, że mniejsze biura mogą kusić niższymi cenami, czasem warto dołożyć i spędzić naprawdę udany pobyt w pięknym miejscu. Sprawdzone biuro podróży jest bardziej odporne na kryzys w branży, a ponadto nawet w przypadku problemów – ma środki na to, aby pomóc wczasowiczom. Niejednokrotnie przecież zdarzały się sytuacje, kiedy to grupy wyjazdowe przyjeżdżały do hotelu, w którym okazywało się, że nie dość, że wykupione wczasy się nie odbędą, to jeszcze klientom nie zostanie zwrócona gotówka. Warto też dodać, że marka nie musi się wcale wiązać z wysoką ceną. Wiadomo, że jeśli wybierzemy ofertę w środku sezonu i zdecydujemy się na nią na trzy tygodnie przed wyjazdem cena będzie wyższa. Dlatego strony biur podróży warto odwiedzać już w zimie, kiedy to zaczynają się pokazywać propozycje na lato. Dobrą opcją jest wybór wczasów last minute, kiedy wyjątkowe okazje można znaleźć w naprawdę obniżonych cenach.

Pięknie tylko na zdjęciu

Niestety w branży turystycznej nietrudno trafić na oszustów, którzy za wszelką cenę będą się nas starali namówić do proponowanej oferty. Pokażą nam kilka pięknych zdjęć z widokiem na morze i poinformują, że w pokojach hotelowych jest klimatyzacja, a wczasy all inclusive zapewniają nam doskonałe wyżywienie przez cały pobyt. Dopiero na miejscu okazuje się, że klimatyzacja owszem jest, ale nie działa, widok na morze mamy tylko z plaży, bo hotel stoi w dość sporej od niej odległości, a all inclusive to codziennie te same potrawy, trzy razy dziennie. Biuro podróży jest głuche na reklamacje, bo przecież „o wszystkim nas informowali”, albo to my nie doczytaliśmy małego druku. To jest kolejny powód, który przemawia za tym, żeby postawić na sprawdzoną firmę. W dużych, popularnych biurach takie sytuacje się nie zdarzają, ponieważ pracownicy skrupulatnie zbierają opinie wracających z wakacji urlopowiczów. Nawet jeśli okaże się, że spotykamy jakieś niedogodności, nie jesteśmy odsyłani przez nasze biuro z kwitkiem.

Dodatkowe wycieczki

Jeśli na urlopie nie korzystamy z własnego samochodu, ani nie planujemy go pożyczać, a zamierzamy zwiedzać – pewnie zdecydujemy się na wycieczki organizowane przez biuro podróży. Zazwyczaj nie kosztują one mało, dobrze więc, aby spełniły nasze oczekiwania. I tu znowu niestety stykamy się z próbami naciągania klientów. Solidne biura podróży oferują wycieczki, które naprawdę są atrakcyjne, dobrze zorganizowane – jesteśmy pod opieką przewodnika, autokar, którym jeździmy nie wygląda jakby miał się wkrótce rozsypać. Jeśli natomiast wybierzemy wycieczkę z biurem o wątpliwej reputacji może się okazać, że na przykład słono zapłacimy za wyjazd, ale i tak okaże się nagle, że cena nie obejmowała wejść do muzeów, albo pod przykrywką „atrakcyjnych uroków lokalnych” znajdują się miejsca, w których na pewno nie chcielibyśmy się znaleźć. Z tego względu warto po raz kolejny postawić na sprawdzone biuro podróży. Największym chyba zawodem jest, kiedy okazuje się, że długo wyczekiwany urlop jest kompletną porażką, z powodu marnej organizacji wyjazdu i licznych niewygód na miejscu. W wakacjach chodzi przecież o to, żeby naprawdę wypocząć.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ