Saturday, July 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Zatrzymaj czas z ceramidami ‒ nowa era pielęgnacji skóry

Zatrzymaj czas z ceramidami ‒ nowa era pielęgnacji skóry

Skuteczniejsza regeneracja i super nawilżenie

Ceramidy

fot. Anastasiya Gepp / Pexels

Ceramidy, czyli naturalne lipidy kluczowe dla bariery ochronnej skóry, zdobywają popularność w branży kosmetycznej, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom nawilżającym i regeneracyjnym. Stają się one nieodzownym składnikiem nowoczesnych produktów pielęgnacyjnych. Mogą zapewnić skórze młodzieńczy blask i zdrowie, stanowiąc prawdziwy eliksir młodości w świecie kosmetyków

 

Ceramidy działają jak cement międzykomórkowy, tworząc barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi oraz utratą wody. W skórze jest kilkanaście rodzajów ceramidów, co czyni je skutecznymi w ochronie skóry. Codzienne zabiegi, zwłaszcza intensywne mycie, mogą je uszkadzać i osłabiać naturalną barierę skóry.

Poziom ceramidów w skórze spada z wiekiem. Dodatkowo, stres, promieniowanie UV oraz zmiany temperatury przyczyniają się do pogorszenia kondycji skóry. U kobiet proces ten może być szczególnie przyspieszony w okresie menopauzy z powodu zaburzeń hormonalnych.

Ceramidy i ich funkcje

• Utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry
Pomagają zatrzymywać wilgoć w skórze, zapobiegając jej przesuszeniu, a tym samym utrzymując jej odpowiednie nawilżenie.

• Tworzenie bariery ochronnej
Budują tarczę, która chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np: promieniowanie UV, mróz, wiatr oraz nagłe zmiany temperatury.

• Utrzymanie elastyczności naskórka
Wspierają elastyczność warstwy rogowej naskórka, co pomaga skórze zachować jej jędrność i sprężystość.

• Przeciwdziałanie nadmiernemu złuszczaniu się
Regulują proces złuszczania martwych komórek naskórka, co zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się oraz powstawaniu suchych i szorstkich plam.

• Spowolnienie oznak starzenia
Dzięki ceramidom skóra jest lepiej chroniona przed utratą wilgoci i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, co spowalnia pojawianie się pierwszych oznak starzenia, takich jak zmarszczki i utrata jędrności.

Niedobór ceramidów w skórze

Jednym z głównych objawów niedoboru ceramidów jest przesuszenie skóry. Może być ono spowodowane zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi czynnikami, takimi jak:

 

 Środowisko zawodowe – ekspozycja na substancje alergizujące, drażniące lub toksyczne.
•  Klimatyzacja – częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.
•  Codzienna pielęgnacja – zbyt częste kąpiele, wysoka temperatura wody oraz stosowanie silnie odtłuszczających mydeł i detergentów.
•  Czynniki jatrogenne – skutki uboczne leków i procedur medycznych.
•  Niedobory żywieniowe – brak odpowiednich składników odżywczych w diecie.

 

Niedobór ceramidów może prowadzić do uczucia podrażnienia, pieczenia oraz szorstkości i ściągnięcia skóry po umyciu. Skóra staje się bardziej nadwrażliwa i zaczerwieniona, często występują charakterystyczne rumieńce, zwłaszcza przy zmianach temperatury, wietrze oraz zanieczyszczeniach środowiska. Niedobór ich przyspiesza proces starzenia się skóry, powodując powstawanie zmarszczek, utratę jędrności i elastyczności.

Ceramidy w kosmetykach

Ceramidy, jako kluczowy składnik wielu wysokiej jakości kosmetyków, odgrywają istotną rolę w kompleksowej regeneracji skóry. Dzięki ich odpowiednim proporcjom w preparatach, ceramidy skutecznie odbudowują naturalną barierę ochronną naskórka oraz zapobiegają utracie wody. W rezultacie, skóra twarzy staje się bardziej promienna, miękka w dotyku oraz znacząco poprawia się jej elastyczność. Takie działanie ceramidów sprawia, że są one nieocenionym elementem w pielęgnacji skóry, zapewniając jej zdrowy i młodzieńczy wygląd.

Ceramidy – dla kogo?

Preparaty pielęgnacyjne zawierające ceramidy są dedykowane przede wszystkim osobom zmagającym się z przesuszoną skórą, pozbawioną jędrności oraz wymagającą kompleksowego odżywienia. Szczególnie korzystne są one dla skóry wrażliwej, skłonnej do łuszczenia się i swędzenia. Ceramidy są również kluczowe dla skóry dojrzałej, która z wiekiem traci elastyczność i staje się bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy chłodne powietrze.

Ceramidy w pielęgnacji – poznaj TOP 4!

 

1. Ceramidy – kompleksowa regeneracja – Krem na dzień SPF 30

fot. materiał Partnera

Ten intensywnie nawilżający krem zapobiega starzeniu skóry i chroni przed promieniami UV. Kompleks ceramidów wzmacnia barierę wodno-lipidową, chroniąc skórę przed wiatrem, mrozem i zmianami temperatury. Krem poprawia elastyczność skóry, nadając jej młodszy wygląd oraz wspomagając wnikanie innych składników aktywnych.

CENA: 69,99 zł

 

2. Ceramidy – naprawa struktury skóry – Krem na noc

fot. materiał Partnera

Krem na noc przywracający skórze kondycję po ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ceramidy wbudowują się w strukturę skóry, przyspieszając jej rewitalizację i wzmacniając barierę ochronną. Hydranov™ nawilża najgłębsze warstwy skóry, poprawiając jej jędrność, gładkość i ogólny wygląd.
CENA: 69,99 zł

3. Ceramidy – booster odbudowujący strukturę skóry

fot. materiał Partnera

Wielozadaniowe serum bogate w składniki aktywne, idealne dla wymagającej regeneracji skóry. Nie tylko chroni, ale również doskonale pielęgnuje cerę oraz współpracuje z pozostałymi produktami z linii Ceramidy. Zadaniem naszego boostera jest wzmocnienie oraz „doładowanie” powierzchni skóry, a ściślej mówiąc – jej warstwy rogowej tworzącej barierę ochronną.

Dodatkowo potęguje on intensywniejsze działanie Kremu na dzień SPF 30, Kremu na noc oraz Kremu pod oczy. Rewelacyjnie sprawdzi się solo lub pod makijaż. W jego składzie znajdują się ceramidy, które stymulują produkcję kolagenu – wypełniając luki międzykomórkowe, dzięki czemu zapobiegają utracie wody, a także redukują zmarszczki.
CENA: 54,99 zł

 

4. Ceramidy – redukcja zmarszczek – Krem pod oczy 

fot. materiał Partnera

Zaawansowany krem pod oczy, który zmniejsza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Ceramidy stymulują produkcję kolagenu, wygładzają i regenerują skórę. Krem intensywnie nawilża, redukując suchość skóry, poprawiając jej napięcie i elastyczność, tym samym wyrównując koloryt i łagodząc podrażnienia.
CENA: 39,99 zł

 

Wszystkie produkty dostępne są w stacjonarnie w Drogeriach Hebe, jak i na stronie internetowej:
HEBE – AVA Laboratorium – Linia Ceramidy

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ