Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Zastosowanie mozaiki kamiennej w urządzaniu mieszkania

Zastosowanie mozaiki kamiennej w urządzaniu mieszkania

Sposób na naturalnie wyglądające wnętrza? Mozaiki - dowiedz się o nich więcej

fot. materiały prasowe

Mozaiki kamienne mają szerokie zastosowanie w urządzaniu wnętrz. Są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych kompozycjach inspirowanych skandynawskim minimalizmem i fascynacją naturą, a dzięki odpowiedniej aranżacji bardzo często okazują się prawdziwym hitem i najbardziej efektowną ozdobą mieszkania

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Mozaiki kamienne to nic innego jak okładziny wykorzystywane do zdobienia podłóg oraz ścian, wykonane z naturalnego kamienia o różnych kolorach, kształtach i strukturach. Wśród najwyżej cenionych surowców znajduje się onyx, marmur, piaskowiec, andezyt oraz otoczaki, których zastosowanie nadaje każdemu wnętrzu elegancki wygląd. Różnego rodzaju mozaiki kamienne można znaleźć w sklepie www.industone.pl, specjalizującym się w wysokiej jakości produktach do dekoracji wnętrz.

Mozaiki kamienne w kuchni

Mozaika na siatce / fot. materiały prasowe

Mozaika na siatce / fot. materiały prasowe

W kuchni doskonale sprawdzają się klasyczne mozaiki paskowe, wykonane z dobrej jakości marmuru, andezytu lub piaskowca. Mozaika tego typu może być zastosowana do dekoracji ścianki o nietypowej powierzchni, a dzięki impregnacji jest łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu może być stosowana także w kuchni. Kamienne paski w odcieniu naturalnego piaskowca, beżu lub szarości doskonale sprawdzają się w minimalistycznych kompozycjach, które ze względu na elegancki i nie rozpraszający uwagi design są chętnie stosowane w kuchniach oraz jadalniach. Dzięki dużej wytrzymałości mozaika paskowa może być także stosowana na zewnątrz budynków, np. jako element dekoracyjny na werandzie lub tarasie.

Mozaiki kamienne w łazience

Otoczaki / fot. materiały prasowe

Otoczaki / fot. materiały prasowe

Jeżeli chcesz, aby Twoja łazienka zyskała niepowtarzalny charakter, zastosuj w niej kamienną mozaikę z otoczaków w różnych odcieniach. Kamienie o nieregularnych kształtach, różniące się między sobą wielkością i odcieniem, doskonale sprawdzą się na ścianie nad wanną, jako element posadzki lub jako dekoracja otaczająca duże lustro. Otoczaki to kamień, który naturalnie kojarzy się z wodą, dzięki czemu w naturalny i niewymuszony sposób komponuje się z wystrojem każdej łazienki, wprowadzając element natury i relaksu. Mozaiki z otoczaków są chętnie wykorzystywane przez profesjonalne gabinety SPA, które już dawno doceniły ten naturalny i piękny surowiec.

 

Kamienne dekoracje w Twoim salonie

Mozaika onyx podświetlona / fot. materiały prasowe

Mozaika onyx podświetlona / fot. materiały prasowe

Nic tak nie podkreśla kameralnego i przytulnego charakteru salonu, jak kominek obłożony mozaiką z łamanego kamienia o nieregularnych krawędziach. Naturalny onyx lub piaskowiec przybiera ciekawe kształty, a przypominający bursztyn odcień przepięknie komponuje się z ciepłym blaskiem ognia z kominka. Mozaika kamienna w salonie, czy to ułożona przy kominku, czy to zastosowana do wykonania ścianek dekoracyjnych, nadaje pomieszczeniu naturalny, a zarazem designerski charakter, który zachwyci gości i domowników. Warto zdecydować się na kamień dobrej jakości, który podkreśli luksusowy charakter wystroju wnętrza.

 

Mozaika w sypialni

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Jeżeli zależy Ci na komfortowym wypoczynku, zastosuj naturalną mozaikę kamienną w sypialni. Dekoracyjne ścianka wyłożona otoczakami lub asymetrycznymi kawałkami piaskowca połączonego z marmurem nada sypialni minimalistyczny i relaksujący charakter, niezwykle ważny w pomieszczeniach służących do odpoczynku. Zastosowanie w pełni naturalnego surowca, jakim jest kamień, to efektowne nawiązanie do natury i sposób na niepowtarzalny wystrój.

 

Zastosowanie mozaiki kamiennej do dekoracji wnętrza do prosty i efektowny sposób na to, aby nadać mu modny wygląd wpisujący się w nowoczesne trendy aranżacyjne. Zastosowanie naturalnych kamieni dobrej jakości sprawia, że taka dekoracja będzie uniwersalna i bez trudu będzie można wykorzystać ją także w sytuacji, kiedy konieczna będzie zmiana wystroju wnętrza. Mozaika kamienna to stylowa inwestycja na długie lata.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ