Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Zasługujesz na profesjonalną lokówkę do włosów!

Zasługujesz na profesjonalną lokówkę do włosów!

Gdy burza włosów wymaga wspomagania, postaw na profesjonalizm

Lokówki do włosów

fot. 123RF

Marzysz o tym, żeby Twoje włosy były kręcone, jednak boisz się zniszczenia od agresywnej stylizacji? Rozumiemy Twoje obawy. Częste stosowanie stylizacji włosów wysoką temperaturą niestety często kończy się zmęczeniem, a nawet zniszczeniem pasm. W związku z tym niezwykle istotne jest, jakiego sprzętu używamy do tworzenia kręconych włosów

 

W sklepach znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju lokówek do włosów, że może nas to przysporzyć o zawrót głowy. Chociaż modeli profesjonalnych lokówek do włosów jest bardzo wiele, wybranie dla siebie właściwego urządzenia wcale nie jest takie trudne. Aby dokonać trafnego dla siebie wyboru, trzeba przyjrzeć się kilku parametrom technicznym i zastanowić się, jak często będziemy chcieli korzystać z lokówki. Bo jeśli chcemy używać lokówki codziennie lub niemal każdego dnia, to urządzenie to powinno jak najmniej szkodzić naszym włosom. Ważnym kryterium wyboru będzie również długość włosów, bo od niej przecież zależy wielkość, to jest średnica lokówki. Na krótkie włosy stosujemy mniejsze średnice, a do długich z kolei sprawdzą się duże średnice.

Powłoka – podstawowa kwestia

W przypadku lokówek fryzjerskich mamy do czynienia z różnymi rodzajami powłok. Zastosowanie tych typów materiałów gwarantuje jednakże każdorazowo bardzo dobre rezultaty. Oraz co niezwykle istotne, chroni to przed zniszczeniami. Każda z powłok jest dobrym wyborem, możesz zapoznać się z głównymi właściwościami, aby wybrać tę, która Ci najbardziej odpowiada.

 

Najczęściej spotykanym rodzajem powłoki jest powłoka ceramiczna. Ceramika ma tę zaletę, że zapewnia szybkie nagrzewanie oraz równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki temu na całej długości możemy uzyskać tę samą temperaturę, co decyduje o bardzo dobrych rezultatach.

 

Innym rodzajem materiału jest turmalin, który doskonale sprawdza się w zastosowaniu wysokiej temperatury. Powłoka turmalinowa ma takie same działanie jak generator jonów, bowiem oferuje wykorzystanie naturalnie występujących w tym minerale jonów ujemnych. A nie od dzisiaj wiadomo, jaki wpływ na włosy ma jonizacja. Sprawia ona, że włosy stają się bardziej błyszczące i miękkie w dotyku. Przy turmalinie znika elektryzowanie i puszenie się włosów.

 

Uznawana za najmocniejszą jest powłoka tytanowa. Tytan bowiem uważa się za bardzo mocny i odporny na wszelkie uszkodzenia czy też potencjalnie możliwe zarysowania. Powłoka tytanowa jest doceniana w szczególności przez użytkowniczki urządzeń do stylizacji, które mają tak zwane oporne włosy, trudniej układające się – zazwyczaj grube.

Jakie parametry są istotne?

Kiedy wybieramy lokówkę do włosów z pewnością na samym początku zwracamy uwagę na średnicę części grzewczej. Jest to dosyć oczywiste kryterium wyboru, ponieważ musimy dostosować urządzenie do tego, na jakiej długości włosów będzie się ono musiało sprawdzić. Ważne jest także to, czy chcemy stworzyć drobne loczki wąską lokówką czy też chcemy pofalować włosy, wykorzystując duże średnice lokówek. Jeżeli nie decydujesz się na jedną grubość loków, to dobrym rozwiązaniem będzie lokówka stożkowa, która oferuje różne średnice: od najmniejszej do szerszej przy rączce.

lokówki do włosów

fot. materiał Partnera

Kolejnym istotnym parametrem jest możliwość regulacji temperatury. Różne rodzaje włosów potrzebują bowiem zastosowania różnych temperatur. Włosy grubsze i oporniejsze wymagają zastosowania możliwie wysokich temperatur, nawet do 230 stopni Celsjusza. Z kolei włosy cienkie i delikatne powinny być stylizowane niższymi temperaturami od 130 do maksymalnie 170 stopni Celsjusza. Włosy normalne, średnie doskonale poczują się traktowane średnim poziomem 190 czy 210 stopni Celsjusza.

 

Wspomnieliśmy już nieco o roli technologii jonizacji, która jest bardzo pożądanym elementem w każdym urządzeniu do stylizacji na gorąco. Jeżeli nasza lokówka do włosów będzie miała jonizację, to włosy po zabiegu kręcenia włosów z pewnością będą ładnie wygładzone, pełne połysku i zdrowia. I bardzo ważny aspekt to to, że jonizacja zatrzyma elektryzowania się włosów i ich puszenie się. Będziesz mogła cieszy się wspaniałymi lokami!

Dlaczego opłaca się postawić na profesjonalną lokówkę?

Czym różnią się profesjonalne lokówki od tych amatorskich i dlaczego warto mieć profesjonalną lokówkę również w domu? Zobacz profesjonalne lokówki do włosów na fryzomania.pl, które są produkowane przez liderów światowych z myślą o fryzjerach profesjonalistach, którzy używają tego sprzętu bardzo intensywnie. A to gwarantuje Ci, że Twoja lokówka będzie działać bezproblemowo przez długi okres czasu. Lokówki takie mają również długie przewody, dlatego możesz bez trudu pracować i dotrzeć w każde miejsce.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ