Monday, March 4, 2024
Home / PARTNER MK  / Zasłony jako niesztampowa dekoracja wnętrz

Zasłony jako niesztampowa dekoracja wnętrz

Z firankami i zasłonami w oknach jest przytulniej

Zasłony w kuchni

fot. Pexels

Dobrze dobrane zasłony odmienią charakter każdego wnętrza ‒ niezależnie od tego czy mówimy o mieszkaniu czy też domu. Nie dość, że mogą stanowić niebanalny dodatek obok którego nie będzie można przejść obojętnie, to jeszcze dają szansę na zmianę proporcji wnętrza. Nie bez znaczenia pozostaje także ich funkcjonalność. Sprawdźmy, na jakie modele postawić w zależności od pomieszczenia

Zasłony do kuchni ‒ jakie wybrać?

Bardzo często w przestrzeni, jaką jest kuchnia, wiele osób decyduje się na zakup zasłon. Mogą być one nieco cieńsze, ponieważ zwykle przestrzeń nie jest zbyt duża. Zastosowanie za grubej tkaniny mogłoby sprawić, że metraż jeszcze bardziej optycznie pomniejszy się. Kuchnia jest miejscem, w którym potrzebujemy zdecydowanie więcej światła, dlatego za dnia nie zasłaniamy okien tak często. Można jednak postawić na bardziej zwiewną opcję. Nada to delikatności, a przy okazji osłoni nas od dociekliwych spojrzeń sąsiadów.

 

Bardzo częstym wyborem są w takiej sytuacji zasłony do kuchni z motywem kwiatowym. Doskonale wpasują się w styl rustykalny czy vintage. Ważne jest jednak, aby całość wystroju ze sobą współgrała. Zbyt wiele połączonych motywów może sprawić, że przestrzeń będzie sprawiała wrażenie zabałaganionej. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami kilku stylów, możemy z powodzeniem szukać bardziej odważnych tkanin.

Jakie zasłony sprawdzą się w salonie?

Salon jest z kolei przestrzenią, w której często wypoczywamy i spędzamy najwięcej czasu w trakcie dnia. Dobrze jest, aby zaaranżować go w taki sposób, aby nie męczył naszych oczu i spełniał swoją praktyczną stronę. Do tego celu sprawdzą się jakościowe zasłony do salonu. Najczęściej szyje się je z tkanin zaciemniających. Nadają one przytulnego charakteru wnętrzu, a także zapobiegają niechcianym spojrzeniom sąsiadów. W trakcie dnia izolują także pokój od nagrzewania się przez promienie słoneczne, a wieczorem mogą stanowić idealny dodatek do stworzenia intymnego klimatu.

 

Tu również zasłony szyje się z grubszego materiału. Dzięki ich właściwościom możemy regulować temperaturę wewnątrz salonu. Można także szukać wariantów bardziej przejrzystych, jeśli zależy nam na stylu bardziej loftowym.

Zasłony do łazienki

W niektórych przypadkach w naszych łazienkach posiadamy niewielkie okno, które również można odpowiednio zaaranżować. Najlepiej sprawdzają się zasłony wykonane z mocniejszych tkanin, które będą odporne na wilgoć. Najczęściej takie elementy widuje się w wersjach z motywami kwiatowymi czy marynistycznymi. W zależności od stylu, w jakim mamy utrzymaną łazienkę, możemy swobodnie dobierać sobie zasłony czy firanki.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ