Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Startują zapisy do Kraków Business Run

Startują zapisy do Kraków Business Run

Dowiedz się, jak i kiedy zarejestrować swoją drużynę!

Krakow Business Run 2015 / fot. T. Prokop

W dniu 22 maja o godzinie 12:00 ruszą zapisy do Kraków Business Run. Ten charytatywny bieg biznesowy w formie pięcioosobowej sztafety odbędzie się 2 września 2018 i w Krakowie wystartuje już po raz siódmy

Krakow Business Run 2015 / fot. T. Prokop

Rejestracja do Kraków Business Run rusza 22 maja punktualnie o godzinie 12:00 i będzie prowadzona online. Chociaż w tym roku na starcie biegu stanie aż 5500 biegaczy – reprezentantów lokalnych firm, to warto pospieszyć się ze zgłoszeniem, gdyż lista startowa w Krakowie w poprzednich latach zapełniła się w rekordowym tempie.

Aby zgłosić drużynę do biegu, należy:

– zalogować się na swoje konto lub z wyprzedzeniem założyć nowe;

– w momencie startu rejestracji w panelu użytkownika pojawi się możliwość zgłoszenia drużyny. Dane bezwzględnie wymagane przy zgłoszeniu to: nazwa drużyny, dane do faktury oraz dane minimum jednego zawodnika.

Kraków Business Run to bieg absolutnie dla każdego. Jego dystans – 3.8km, jest osiągalny nawet dla początkujących biegaczy. W tej imprezie bardziej od wyniku biegowego liczy się cel, gdyż Poland Business Run, którego częścią jest także Kraków Business Run, to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Dochód z niego pomoże „stanąć na nogi” osobom z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku Kraków pobiegnie między innymi dla Sylwii Kokot, u której konieczna była amputacja nogi przeprowadzona ze względu na złośliwy nowotwór. Sylwia ma 22 lata i po wielu miesiącach leczenia aktualnie wszystko jest na dobrej drodze – dziewczyna ma nadzieję nie tylko „stanąć na nogi”, ale również dzięki protezie myśleć o planowaniu przyszłości.
Przeczytaj wywiad z Danką Bujok, dla której uczestnicy poprzednich edycji wybiegali nogę.

W tym roku Poland Business Run odbędzie się w ośmiu miastach, w których zapisy już trwają lub ruszają niebawem – oprócz Krakowa są to: Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Lublin.

– We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.
Zeszłoroczna edycja Poland Business Run była rekordowa pod wieloma względami – pobiegła w niej ogromna liczba aż 20135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Drużyna Women & The City jeszcze w niepełnym składzie. Od lewej: Agna Karasińska (MK), Anna Ława, Agi Skrzymowska, Ilona Przetacznik, Dominika Dąbrowska i Kasia Samborska (trenerka), rok 2016 / fot. M. Samborski

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS Digital, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dołącz do naszej grupy na FB i bądź na bieżąco: Miasto Kobiet Biega

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ