Friday, July 19, 2024
Home / Kuchnia  / Zapach czekolady – otwarcie nowej sklepokawiarni Wawel

Zapach czekolady – otwarcie nowej sklepokawiarni Wawel

Zapraszamy

Wawel

Nowe miejsce na słodkiej mapie Krakowa / fot. materiały prasowe

Już 17 maja uroczyste otwarcie nowej kawiarni i sklepu firmowego Wawel w Krakowie. Nowe słodkie miejsce na mapie miasta przywołuje wyjątkowe wspomnienia mieszkańców, bowiem sklep zlokalizowany jest w miejscu dawnej fabryki Adama Piaseckiego przy ulicy Wrocławskiej 17, czyli późniejszy zakład nr. 1 Wawel. Na gości kawiarni czekają nie tylko kultowe słodycze, ale także firmowe ciasta Wawel oraz lody. Wystrój wnętrza utrzymany jest w industrialnym klimacie nawiązującym do historii miejsca. To obowiązkowy punkt na słodkiej mapie Krakowa!

 

Istnieją miejsca, które przywołują słodkie wspomnienia. Takim punktem jest bez wątpienia nowa kawiarnia firmowa Wawel – zlokalizowana w okolicy znajdującej się tu przed laty fabryki czekolady. To w tej okolicy, przy ul. Wrocławskiej 17, w 1923 roku, Adam Piasecki, protoplasta dzisiejszej marki Wawel, rozpoczął działalność na większą skalę, uruchamiając nowoczesną fabrykę słodyczy A. Piasecki, fabrykę czekolady i cukrów w Krakowie. To również w tym miejscu, aż do 2005 r., odbywała się produkcja doskonałych słodyczy Wawelu: w tym Mieszanki Krakowskiej, kultowych czekoladek Kasztanki, Malaga Tiki Taki czy ponadczasowej czekoladki Danusia.

 

W nowej kawiarni, której otwarcie zaplanowano na 17 maja, powstał kącik utrzymany w stylu industrialnym – zainspirowany przeszłością tego miejsca i klimatem nawiązujący do historii obiektu. Oprócz możliwości skosztowania kultowych słodkości, degustacji firmowych tart, wyjątkowych lodów o smaku Michałków, Malagi i Tiki Taków, a także wypicia pysznej czekolady na gorąco, kawy czy herbaty, w świat życia dawnej fabryki wszystkich gości przeniesie także samo wnętrze. Na niepowtarzalny klimat tego miejsca składa się sam obiekt oraz zgromadzone wewnątrz pamiątki – stare fotografie na ścianach, historyczne opakowania i formy do produkcji czekolady.

 

Fabryka czekolady

W 1923 roku, Adam Piasecki, protoplasta dzisiejszej marki Wawel, rozpoczął działalność na większą skalę, uruchamiając nowoczesną fabrykę słodyczy / fot. materiały prasowe

 

W dniach 17-19 maja (piątek – niedziela) Wawel zaprasza na uroczyste otwarcie połączone z degustacją słodyczy i ciast. Nowa Kawiarnia firmowa Wawel mieści się w Krakowie przy ulicy Władysława Łokietka 8D w lokalu nr 3. To część inwestycji, które powstała na terenie dawnego zakładu produkcyjnego Wawel S.A. w Krakowie. Otwarta będzie 7 dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 19:00. Sklep został zaprojektowany w taki sposób, aby przywoływać pamięć mieszczącej się tu przed laty fabryki. To idealne miejsce by wspólnie z bliskimi celebrować dobre chwile – skosztować czekoladowych pyszności od Wawelu i ożywić wspomnienia. Tu każdy poczuje się dobrze!

 

 

Dawna fabryka przy ul. Wrocławskiej

Dawna fabryka przy ul. Wrocławskiej / fot. materiały prasowe

 

Sieć sklepów marki Wawel, łącznie z nowym punktem, to już 15 lokalizacji – miejsc wyjątkowych, w których tradycja i kunszt wyrobu łączą się z nowoczesnymi wnętrzami i wyjątkową atmosferą. W każdym z nich Wawel oferuje szeroką ofertę swoich znanych i uwielbianych produktów, a także wyroby niedostępne w innych punktach sprzedaży – jak czekolady i bombonierki z akwarelowymi widokami polskich miast, zestawy prezentowe przygotowywane na zamówienie Klienta czy unikalne konfitury z czekoladą Wawel.

 

Wnętrze kawiarni Wawel

Już 17 maja uroczyste otwarcie nowej kawiarni i sklepu firmowego Wawel w Krakowie / fot. materiały prasowe

 

Mapka z siecią sklepów dostępna na stronie: www.wawel.com.pl/sklepy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ