Thursday, February 22, 2024
Home / Moda  / Zamienniki perfum ‒ czy są warte uwagi?

Zamienniki perfum ‒ czy są warte uwagi?

Pachnieć jak milion dolarów

zamienniki perfum szklane buteleczki

Zamienniki perfum są nie tylko dla oszczędnych / fot. materiały prasowe

Perfumy to świetny dodatek do każdej stylizacji, idealnie pasujący na każdą okazję. To właśnie zapach odróżnia nas od innych ludzi, tak samo jak my kojarzymy osoby z naszego otoczenia z konkretną nutą zapachową. Wiemy, jak pachnie nasza przyjaciółka, gdy się z nią zobaczymy, wiemy, jak pachnie nasz dom rodzinny czy ulubiony sklep. Czujemy zapach świeżego powietrza gdy wchodzimy do parku czy lasu. Zapachy są nierozłączną częścią naszej rzeczywistości. Dlatego też różnego rodzaju perfumy są tak popularne. Większość z nas nie wyobraża sobie swojej codziennej toalety bez spryskania skóry pięknym zapachem. Na rynku możemy spotkać także zamienniki perfum. Dlaczego warto je kupić? Dowiecie się tego z poniższego artykułu

 

Kliknij i znajdź zamienniki pięknych perfum damskich dla siebie -> https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-damskie/perfumy-francuskie-damskie/

Z czego składają się perfumy?

Na zawartość butelki perfum składają się mieszaniny zapachów, czyli tak zwane olejki zapachowe. Kiedyś były one pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, obecnie są to przeważnie olejki syntetyczne. Następnie w kompozycji perfum znajdziemy substancje homogenizujące i wzmacniające, które mają za zadanie wzmocnić zapach. Ciekawe jest to, że takie substancje solo nie mają przyjemnego zapachu. Naturalne substancje wzmacniające to przede wszystkim ambra, piżmo, cywet oraz kastoreum. Na końcu rozpuszczalnik, którym najczęściej jest alkohol, a w szczególności etanol.

 

Każda perfuma to starannie wyselekcjonowana kompozycja zapachów, czyli piramida zapachowa. Złożona jest z nuty serca, nuty głowy oraz nuty bazy. Różnica między tymi trzema nutami to czas ich uwalniania na skórze. Na samym początku uwalnia się nuta głowy, która jest najintensywniejszą ze wszystkich nut. Przysłowiowo „uderza nam do głowy” i zmysłów. To właśnie ona powinna trafić do naszego serca i gustu. Zaraz po niej uwalnia się nuta serca, którą będziemy odczuwać na skórze przez następne dwie do czterech godzin. Po niej wydobywa się nuta bazy, czyli podstawa perfum i jej zapach zostaje najdłużej na naszej skórze. Nuty bazy to tak naprawdę wzmocnienie nuty serca i głowy. Razem cała mieszanka tworzy spójną kompozycję i każdy element jest w niej z jakiegoś powodu.

Czym różnią się zamienniki perfum od oryginałów?

Oryginalne perfumy i ich zamienniki tak naprawdę wiele się nie różnią. Pierwszym rzucającym się w oczy aspektem jest kwestia wizualna. Oryginalne perfumy to przede wszystkim fikuśne flakoniki z najciekawszymi zakrętkami. Widać to na przykładzie perfum Marc Jacobs Daisy, gdzie zakrętka to ozdobne, wielkie plastikowe kwiatki, czy Caroline Herrera Good Girl, których flakonik przypomina szpilkę. Męskie perfumy takie, jak Paco Rabbane Invictus, których flakon wygląda jak puchar też przykuwają uwagę. Jednak takie opakowania poza kwestią estetyczną są mniej ekologiczne i nie wpływają na jakość zapachu. Zamienniki perfum są za to pakowane w szklane fiolki, które łatwiej poddać recyklingowi, a ich zapach jest tak samo trwały jak tych oryginalnych.

Zalety zamienników perfum

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić zamiennik perfum, to przedstawiamy parę zalet takiego rozwiązania. Na pewno ogromną korzyścią zamienników perfum jest ich cena. Potrafią być nawet kilkanaście razy tańsze niż oryginalne, dzięki czemu nie przepłacamy za marketing, który jest sporą składową ceny perfum oryginalnych.

 

Zamienniki perfum ponadto są wyjątkowo trwałe i na długo pozostaną na skórze, a w zapachu zbliżone są do oryginalnych, więc możemy jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i pięknie pachnieć. To również doskonały wybór dla niezdecydowanych osób lub takich, które lubią posiadać parę zapachów na różne okazje. Czasami okazuje się też, że dany zapach nam nie pasuje. Wybierając zamienniki perfum możemy spokojnie przetestować większą ilość zapachów i znaleźć swoją perfumę. Oryginalne zapachy potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, więc jeśli nie trafimy z zapachem, będziemy to mocno odczuwać. Zdecydowanie warto wybrać zamienniki perfum i cieszyć się wspaniałym zapachem przez długie godziny!

 

Szukasz zamienników ulubionych perfum męskich? Kliknij tutaj -> https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-meskie/perfumy-francuskie-meskie/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kasia 8 kwietnia, 2021

    Moim zdaniem jak najbardziej. Niektóre pefumy są zdecydowanie za drogie, a nie potrzebne nam zazwyczaj super opakowanie czy flakon tylko zapach.
    Plus wiele perfum, które są świetne już nie są produkowane z różnych powodów.
    I od tego są właśnie zamienniki 🙂 mogę polecić przykładowo Szara Panthera to zamiennik dla Szarej Pumy której juz nie robia

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ