Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Zalety nowoczesnych okien PCV

Zalety nowoczesnych okien PCV

To właśnie one sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne i komfortowe

Nie można zbudować klasycznego bądź nowoczesnego domu bez montażu odpowiedniej klasy okien

Nie można zbudować klasycznego bądź nowoczesnego domu bez montażu odpowiedniej klasy okien! / fot. materiały prasowe

Nie można zbudować klasycznego bądź nowoczesnego domu bez montażu odpowiedniej klasy okien. To właśnie one sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne i komfortowe, a także można zachować odpowiedni komfort cieplny oraz akustyczny.

 

Wybór odpowiedniego zestawu okien PCV, a także wybór fachowego producenta okien PCV to jedne z najważniejszych kwestii, które inwestor musi podjąć podczas budowy domu. Okna są bowiem tym elementem, który bezpośrednio przekłada się na jakość mieszkania, komfort użytkowania wnętrz, nasze zdrowie, a także rachunki.  Na polskim rynku budowlanym funkcjonuje obecnie wielu producentów stolarki okiennej, którzy oferują okna w różnym przedziale cenowym oraz charakteryzujące się różnymi parametrami technicznymi. Z jednej strony potencjalny inwestor ma możliwość wyboru najkorzystniejszej dla siebie oferty, z drugiej jest on mocno utrudniony.

 

Zalety okien PCV

Okna PCV to obecnie najbardziej popularny rodzaj okien. Montuje się je nie tylko w dużych obiektach mieszkalnych (bloki), ale również nowoczesnych, energooszczędnych domach jednorodzinnych. Okna PCV to idealna alternatywa dla często drogich okien drewnianych oraz aluminiowych. Inwestorzy wybierając producenta okien w pierwszej kolejności kierują zapytania o okna właśnie z PCV. Powodów takiego działania jest bardzo dużo.

 

Okna PCV – rozwiązanie praktyczne

Okna PCV są najbardziej praktycznym oraz bezpiecznym rozwiązaniem dla budownictwa mieszkaniowego. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny typ okien, mamy wątpliwości dotyczące jakości wykonania okien oraz zastosowanych materiałów to zdecydowanie najbezpieczniejszym wyjściem jest zakup okien PCV. Tworzywa, z którego wykonywane są okna charakteryzują się bardzo duża plastycznością, dzięki czemu możliwe jest wykonanie przez producenta okien o różnych rozmiarach oraz nietypowych kształtach. Tworzywo PCV jest również wyjątkowo szczelne dzięki czemu zmniejszymy koszty ogrzewania. Znany i ceniony producent okien PCV to Eurocolor.

 

Okna PCV są najbardziej praktycznym oraz bezpiecznym rozwiązaniem dla budownictwa mieszkaniowego

Okna PCV są najbardziej praktycznym oraz bezpiecznym rozwiązaniem dla budownictwa mieszkaniowego / fot. materiały prasowe

 

Łatwy montaż gwarancją sukcesu

Okna – producent oferujący rozwiązania z PCV będzie w stanie dopasować rodzaj oraz wielkość okien, a także ich specyfikację do rodzaju obiektu. Decydując się na okna PCV warto również zadbać o zatrudnienie doświadczonej ekipy montażowej, której zadaniem będzie:

– usunięcie starych okien (w przypadku wymiany okien na nowe),
– odpowiednie przygotowanie otworów okiennych,
– usunięcie luźnych fragmentów tynku,
– uzupełnienie ewentualnych ubytków,
– montaż ram zgodnie z ogólnie przyjętymi normami,
– wykonanie ciepłego montażu,
– regulację okien.

 

Okna PCV dla doświadczonej ekipy montażowej są bardzo łatwe w montażu. Sztywność ram wykonanych z dobrej klasy tworzywa sprawia, że po montażu skrzydeł okna się nie wyginają, a to przekłada się na ich komfortowe użytkowanie oraz brak konieczności częstej regulacji.

 

Duża wytrzymałość oraz estetyka

Dla każdego, kto buduje dom liczy się to, aby okna były nie tylko solidne, ale przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Okna PCV dla inwestorów ceniących jakość powinny być najkorzystniejszym rozwiązaniem. PCV jest materiałem odpornym na uszkodzenia, zadrapania, utratę koloru, promieniowanie UV, zmiany temperatury, a także inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest także powierzchnia, która nawet mimo upływu lat nie wymaga konserwacji. W przypadku okien drewnianych lub okien aluminiowych co kilka lat wymagane jest wykonanie prac naprawczych, aby stolarka zachowała swoje oryginalne parametry techniczne.

 

Inwestorzy, którzy mają kłopot z wyborem najbardziej odpowiedniej kolorystyki okien ucieszą się, że najpopularniejszym i najczęściej wybieranym kolorem jest biel – niezwykle elegancka, ponadczasowa, uniwersalna, pasująca do wszystkich systemów oraz sposobów ociepleń budynków.

 

Okna PCV Synego – wysoki komfort użytkowania

Wśród wielu okien wyróżniają się okna PCV Synego producenta Eurocolor. Są to okna idealnie nadające się do wszystkich domów energooszczędnych i posiadające parametry pozwalające na oszczędzanie ciepła, doskonałą wentylację latem oraz zimą, a tym samym uzyskanie maksymalnego komfortu cieplnego. Okna Synego zostały wyposażone w profil marki Rehau, 7/6 komorowy (7 rama/6 skrzydło) o szerokości 80 mm.

 

Okna Synego posiadają nowoczesne szyby wykorzystujące technologię SuperSpacer®. Jest to bardzo efektywny system ramek dystansowych. Całość konstrukcji nie zawiera metalu, a to bezpośrednio przekłada się na 15% oszczędność ciepła oraz hałas zmniejszony o 2dB. Okna PCV dzięki swoim właściwościom wentylacyjnym redukują wilgoć dzięki czemu nie będzie problemów z zagrzybieniem.

 

Nowoczesne okna PCV sprawią, że dom będzie w pełni energooszczędny i tańszy w utrzymaniu. Dla posiadaczy decentralnych systemów ogrzewania (klimatyzacja, ogrzewanie podczerwone) nie bez znaczenia będzie ekologia całej inwestycji oraz możliwość wyeliminowania zbędnych kosztów (które pojawiają się przy zakupie okien o słabych parametrach technicznych).

 

Nowoczesne okna PCV sprawią, że dom będzie w pełni energooszczędny i tańszy w utrzymaniu.

Nowoczesne okna PCV sprawią, że dom będzie w pełni energooszczędny i tańszy w utrzymaniu / fot. materiały prasowe

 

Źródło: materał Partera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ