Monday, July 15, 2024
Home / Kultura  / Zakynthos w Grecji – warto czy nie warto?

Zakynthos w Grecji – warto czy nie warto?

Decydując się na spędzenie wakacji w Grecji, do wyboru mamy albo część kontynentalną, albo jedną z wielu pięknych wysp.

Decydując się na spędzenie wakacji w Grecji, do wyboru mamy albo część kontynentalną, albo jedną z wielu pięknych wysp. Wśród najpopularniejszych z nich są m.in. Kreta, Korfu, Rodos czy Zakynthos. Przyjrzymy się tej ostatniej z nich, podpowiadając czego spodziewać się po tamtejszych miejscowościach wypoczynkowych, co warto zwiedzić na wyspie i w okolicy, oraz dla kogo tak naprawdę Zakynthos będzie dobrym miejscem na spędzenie urlopu.

fr_zakytnhos-w-grecji

fot. materiał prasowy

Informacje podstawowe
Zakynthos (Zakinthos) to trzecia pod względem wielkości wyspa wchodząca w skład archipelagu Wysp Jońskich na Morzu Jońskim. Większymi o niej są tylko Kefalonia oraz Korfu. Z punktu widzenia turysty ważne jest ukształtowanie terenu i tak północno zachodnia część wyspy jest górzysta, a jej wybrzeże klifowe. Główne kurorty turystyczne znajdują się więc na przeciwległym wybrzeżu, które jest nizinne i może pochwalić się wieloma pięknymi, piaszczystymi plażami.

Do najważniejszych miejscowości turystycznych należą m.in. Laganas, Tsilivi, Alikanas czy Argassi. To tam znajdują się nie tylko najładniejsze plaże na Zakynthos w Grecji, ale także bardzo dobra baza hotelowa.

Która miejscowość dla kogo?
Laganas to największa i najbardziej rozrywkowa miejscowość wypoczynkowa na Zakynthos. Znajdziemy tutaj wiele dyskotek oraz klubów przyciągających młodzież spragnioną imprez. Także tamtejsza plaża nie należy do najcichszych, stąd miejsce to polecamy głównie młodym rozrywkowym osobom.

Alikanas to istne przeciwieństwo Laganas. Jest to niewielka miejscowość, choć powoli rozbudowująca swoją bazę hotelową, polecana przede wszystkim osobom starszym oraz rodzinom z dziećmi. Jej wielkim atutem jest piękna piaszczysta i szeroka na kilka kilometrów plaża.

Tsilivi to z kolei miejscowość dość spokojna, można powiedzieć, że jest czymś pomiędzy Laganas a Alikanas. Można ją spokojnie polecić zarówno osobom młodym, które lubią zabawę ale z umiarem, oraz rodzinom z dziećmi, które lubią gdy w okolicy coś się dzieje.

Argassi jest niewielkim kurortem wypoczynkowym położonym niedaleko stolicy wyspy. Co ważnie, miasto nie straciło swojego greckiego klimatu, stąd wieczorami warto przespacerować się tu wśród typowych greckich tawern.

A co warto zwiedzić?
Zwiedzanie Zakynthos warto rozpocząć od wypożyczeni samochodu i pojechania w kilka miejsc. Najbardziej znanym z pewnością jest słynna Zatoka Wraku, położona na zachodnim wybrzeżu. Dojeżdżając na miejsce, znajdziemy parking dla samochodów oraz niewielką platformę widokową z której można zrobić zdjęcie zatoki z góry.

Kolejnym ważnym miejscem jest stolica wyspy – miasto Zakynthos, którego głównym punktem jest plac Solomos z pomnikiem Dionysiosa Solomosa, który jest autorem słów greckiego hymnu narodowego.

Z innych ciekawych miejsc warto wskazać najpiękniejszą plażę na Zakynthos, którą jest Banana Beach na południowym wybrzeżu. Jest to przepiękna, szeroka i piaszczysta plaża, ciągnąca się przez kilka kilometrów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ