Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Zakwaszenie organizmu i złogi – co począć? Oczyścić organizm!

Zakwaszenie organizmu i złogi – co począć? Oczyścić organizm!

Trójskok usuwania złogów według dr h. c. P. Petera Jentschury

kobieta skacze na tle szczytu góry

Trójskok usuwania złogów / fot. Canva

Wiele osób ma w dzisiejszych czasach tak zanieczyszczony i zakwaszony organizm, że nie działają już na nich naturalne metody lecznicze, takie jak np. homeopatia. Skuteczne usuwanie złogów samo lub w połączeniu z innymi zabiegami jest efektywną terapią podstawową dla każdego pacjenta oraz naturalną profilaktyką dla każdego człowieka. Oczyszczony i wolny od złogów organizm staje się ponownie otwarty na skuteczną pracę z ciałem, umysłem i energią

 

Uroda i zdrowie są zasadowe, bo taki odczyn ma nasza krew

Krew łączy pojedyncze komórki naszego ciała w jedną całość. Nieprzerwanie dostarcza ona trylionom komórek tlenu i składników odżywczych. Nieprzerwanie uwalnia cały organizm od dwutlenku węgla i innych, przeważnie kwaśnych, produktów przemiany materii. Tylko w zasadowym, bardzo wąskim zakresie pH od 7,35 do 7,45 krew może optymalnie spełniać swoje funkcje. Spadek pH może skutkować zatkaniem żył, zawałem serca, udarem mózgu czy innymi chorobami cywilizacyjnymi.
Aby utrzymać tę krytyczną dla życia wartość pH w wąskich granicach, krew wykształciła różne systemy buforowe. Mają one stale dbać o utrzymanie odpowiedniego pH krwi. Organizm posiada ponadto narządy wydalnicze, takie jak nerki, jelita i płuca,
a także skórę i błony śluzowe, przez które w pewnym stopniu mogą być wydalane kwasy i toksyny.

Kwaśne niebezpieczeństwo

W ciągu zaledwie kilku dekad drastycznie oddaliliśmy się od natury. Nasze pierwotnie zasadotwórcze nawyki żywieniowe i styl życia zmieniły się diametralnie w kwasotwórczym kierunku. Spożywamy dziś za dużo białka zwierzęcego, za dużo przetworzonych tłuszczów, za dużo produktów gotowych z dodatkami, za dużo soli i cukru, za dużo produktów z białej mąki itd. W porównaniu z naszymi przodkami bardzo mało ćwiczymy albo wręcz przeciwnie –uprawiamy sporty ekstremalne. Stres jest stałym obciążeniem. Nasze systemy buforowe i narządy wydalnicze są przeciążone zalewem kwasów i toksyn. Jednocześnie dzisiejsza dieta zawiera zbyt mało substancji witalnych, które neutralizują szkodliwe substancje, a których źródłem są np. warzywa, sałatki, kiełki czy owoce. A przecież to odżywianie jest jedynym sposobem na dostarczenie naszemu organizmowi regenerujących substancji witalnych.

Czym właściwie są złogi?

Kwasy i toksyny, które nie mogą być wydalone przez nerki, jelita, płuca, skórę i błony śluzowe, nasz organizm neutralizuje przy pomocy substancji witalnych, wskutek czego powstają neutralne sole. Ponieważ organizm może je wydalać tylko w ograniczonym stopniu, musi je magazynować jako złogi związane w wodzie lub tłuszczu.

Wolność od złogów dzięki „trójskokowi oczyszczania”

Fakt, nasz organizm nie ma innego wyjścia niż odkładanie tych niewydalanych zanieczyszczeń, jest źródłem wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. W procesie oczyszczania złogi zostają usunięte ze skóry i błon śluzowych, z komórek, tkanek, gruczołów, stawów i narządów organizmu. W przypadku naszego metabolizmu oczyszczanie to odbywa się w trzech etapach:

  • Rozpuszczanie złogów – rozbicie zdeponowanych złogów na ich poszczególne składniki poprzez wyjątkowo skuteczną ziołową herbatę.
  • Neutralizacja – metabolizowanie i bezpieczne usuwanie rozpuszczonych kwasów i toksyn za pomocą omnimolekularnej żywności.
  • Wydalanie – przez skórę i błony śluzowe dzięki alkalicznej pielęgnacji ciała.
herbatka oczyszczająca dr Jentschury

Zamów bezpłatne próbki: +48 604 556 775 · biuro@naturaph.pl · Import i dystrybucja: NaturapH Sp. z o.o. / fot. materiały prasowe www.naturaph.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://naturaph.pl/

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ