Sunday, April 14, 2024
Home / Kultura  / Zakochać się

Zakochać się

"Zakochać się" Cecelii Ahern to wnikliwa, porywająca, a ostatecznie także dodająca otuchy powieść niezwykle utalentowanej autorki.

"Zakochać się" Cecelia Ahern

"Zakochać się" Cecelia Ahern / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

„Zakochać się” Cecelii Ahern to wnikliwa, porywająca, a ostatecznie także dodająca otuchy powieść niezwykle utalentowanej autorki.

Miała tylko dwa tygodnie, żeby mu pokazać, jak się zakochać – w swoim życiu. Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, gdy Christine przekracza dubliński most Ha’Penny. Adam stoi tam opanowany, gotowy do skoku.

"Zakochać się" Cecelia Ahern

„Zakochać się” Cecelia Ahern / fot. materiał prasowy

Chociaż przez mężczyznę przemawia desperacja, kobieta zawiera z nim szaloną umowę. Twierdzi, że przed upływem jego trzydziestych piątych urodzin, które zbliżają się wielkimi krokami, zdoła przekonać go, że warto żyć.

Pomimo ogromnej determinacji Christine zdaje sobie sprawę, że złożyła niebezpieczną obietnicę. Przy akompaniamencie tykającego zegara oboje wyruszają na dzikie eskapady, zdobywają się na wielkie romantyczne gesty i umawiają na nieprawdopodobne wyjścia późną nocą. Powoli Christine zaczyna nabierać przekonania, że Adam odnajduje utraconą miłość do życia. Ale czy naprawdę tylko o to chodzi?

Powieść, która skłania do śmiechu, łez i doceniania życia. Oto Cecelia Ahern w najlepszym wydaniu: wnikliwa i zaskakująca.

Recenzje

Wybitnie wyraziste postaci i historia, w której można się zakochać; to jak dotąd jedna z naszych ulubionych powieści Cecelii Ahern. Heat

Afirmacja życia… rozgrzewający serce romans. Essentials

Afirmująca życie lektura, która w dowcipny sposób przeprowadza czytelnika od ciemności do światła. Glamour

To kolejna wzruszająca, romantyczna opowieść, podszyta ciętym dowcipem, dzięki któremu bohaterowie wydają się prawdziwi i wzbudzają sympatię. Naprawdę dobrze się ją czyta. Hello

Napisany z typowymi dla Ahern poczuciem humoru i lekkością, ten osadzony w Dublinie romans przyjemnie i łatwo się czyta. Sunday Mirror

Christine czyta mnóstwo poradników. Dzięki zdobytej z nich wiedzy potrafi odwieść Adama od skoczenia z mostu Ha’Penny. Wkrótce on odjeżdża jednym wozem policyjnym, żeby przejść ocenę psychologiczną, a ona drugim, żeby złożyć zeznania. Adam otrzymuje jednak numer telefonu Christine.

Gdy do niej dzwoni, postanawiają wrócić razem na most Ha’Penny. Spacerują tak długo, aż docierają do hotelu Gresham, gdzie zatrzymał się Adam. Christine rusza za nim do jego apartamentu Grace Kelly.

Na miejscu Adam się otwiera i zdradza powód przyjazdu do Dublina. Wyznaje Christine, że zamierzał spotkać się ze swoją dziewczyną, według której zaczęło się między nimi psuć. Ukochana oświadczyła mu, że wyjeżdża do Mediolanu w towarzystwie koleżanek. Adam pojechał za nią, żeby zrobić jej niespodziankę. Poczuł się ogromnie zraniony, gdy ujrzał ją trzymającą za rękę jego najlepszego przyjaciela, Seana. A przecież to Adam ich sobie przedstawił. Zdrada dziewczyny wstrząsnęła nim do tego stopnia, że chciał popełnić samobójstwo.

To jedna z najlepszych powieści Cecelii Ahern, jaką czytałam. Nie mogę się doczekać jej kolejnej książki. Mam nadzieję, że „Zakochać się” wszystkim czytelnikom sprawi tak dużą przyjemność jak mnie. Książkę można kupić od listopada na stronach www.lovereading.co.uk i www.waterstones.com

Wydawnictwo: Akurat

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ