Saturday, March 2, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Zadbane stopy na co dzień

Zadbane stopy na co dzień

W natłoku codziennych zajęć nie masz czasu na zadbanie o stopy? Przekonaj się, że pielęgnacja stóp wcale nie musi być tak czasochłonna.

Raz na tydzień warto zrobić swoim stopom prawdziwe „święto” – a jednocześnie samej skutecznie się przy tej okazji zrelaksować.

Raz na tydzień warto zrobić swoim stopom prawdziwe „święto” – a jednocześnie samej skutecznie się przy tej okazji zrelaksować. / fot. fotolia

W natłoku codziennych zajęć nie masz czasu na zadbanie o stopy? Przypominasz sobie o nich dopiero latem, kiedy wstydzisz się założyć sandały? Przekonaj się, że pielęgnacja stóp wcale nie musi być tak czasochłonna.

Codzienna pielęgnacja

Dbanie o stopy rzeczywiście wymaga nieco starań każdego dnia. Na szczególną uwagę zasługują stopy suche, z twardą, zrogowaciałą skórą czy popękanymi piętami. Warto mieć na uwadze, że zaniedbane stopy będą wymagały poświęcenia i znacznie większej uwagi, jednak przy regularnej pielęgnacji skóra stawać się będzie coraz bardziej miękka i nawilżona, a co za tym idzie – mniej problematyczna. Wystarczy zrobić pierwszy krok! Tak więc po codziennej kąpieli nie zapominajmy o użyciu odpowiedniego kremu nawilżającego lub regenerującego. Latem koniecznie sięgajmy po dezodoranty i zasypki do stóp, które nie tylko zapewnią świeżość i przyjemny zapach, lecz również będą zapobiegać np. rozwojowi grzybicy czy powstawaniu otarć.

Raz na tydzień warto zrobić swoim stopom prawdziwe „święto” – a jednocześnie samej skutecznie się przy tej okazji zrelaksować.

Raz na tydzień warto zrobić swoim stopom prawdziwe „święto” – a jednocześnie samej skutecznie się przy tej okazji zrelaksować. / fot. fotolia

Raz w tygodniu

Raz na tydzień warto zrobić swoim stopom prawdziwe „święto” – a jednocześnie samej skutecznie się przy tej okazji zrelaksować. Dobrym rozwiązaniem będzie przyjemna kąpiel dla stóp, najlepiej z wykorzystaniem aromatycznych olejków oraz soli, dzięki którym skóra stanie się o wiele bardziej miękka i podatna na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Następnie za pomocą pumeksu lub innych przyrządów możemy pozbyć się martwego naskórka (doskonale sprawdzi się także delikatny peeling do stóp). Po takiej kąpieli możemy nałożyć odpowiedni dla naszej skóry krem, czy też, używając oliwki do masażu, starannie wymasować stopy, uwalniając je od napięć i rozluźniając.

Zadania specjalne

Niestety, raz na jakiś czas nasze stopy mogą potrzebować specjalnych działań i specjalistycznej pomocy. Tak dzieje się na przykład wtedy, gdy pojawią się na nich kurzajki, czyli inaczej brodawki. Są one spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego, a zarazić się nimi można np. na basenie (podobnie jak inną częstą chorobą stóp – grzybicą). Choć nie stwarzają one bezpośredniego zagrożenia, potrafią być bolesne, nie są też estetyczne. Dlatego musimy reagować, szybko sięgając np. po spray na brodawki stóp marki Scholl bądź inne specjalistyczne produkty. Nierzadko na naszych stopach pojawiają się również bolesne odciski czy pęcherze – jeśli chcemy, by nie utrudniały nam chodzenia, skorzystajmy z ochronnych plastrów.

Nasze stopy nie wymagają wcale dużo uwagi – wystarczy regularne złuszczanie i nawilżanie naskórka, a także ochrona przed działaniem potu. Nie zapomnijmy też o wygodnym obuwiu, a chodząc w szpilkach, sięgajmy np. po ochronne kliny czy wkładki żelowe.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dr KAROL 17 lipca, 2019

    Drogie Panie! Lady Versa, Softy czy Lady High Heel – które z tych wkładek sprawdzają się w Waszym codziennych chodzeniu na obcasach? ? ? Jeśli jeszcze ich nie macie, to sobie koniecznie kupcie! Takie wkładki to niezbędnik każdej kobiety ??
    https://pl.footwave.com

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ