Tuesday, June 18, 2024
Home / Uroda  / Zadbaj o dzieci na wakacjach!

Zadbaj o dzieci na wakacjach!

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Zadbaj o swoje dziecko, aby miało odpowiednią opiekę podczas wyjazdu, w razie choroby. A Ty miej spokojną głowę.

Zadbaj o swoje dzieci na wyjeździe wakacyjnym! / fot. fotolia

Wybierając się wraz z małymi dziećmi na wakacje za granicą, zawsze musimy się solidnie przygotować. Nie chodzi tu tylko o zapewnienie odpowiednich szczepień, które m.in. w krajach basenu Morza Śródziemnego będą wymagane, ale o zagwarantowanie im należytej ochrony podczas wczasów. Możemy ją zapewnić, wykupując dla całej rodziny ubezpieczenie turystyczne.

Zadbaj o swoje dzieci na wyjeździe wakacyjnym! / fot. fotolia

Zadbaj o swoje dzieci na wyjeździe wakacyjnym! / fot. fotolia

Choroba dziecka w podróży

Dzieci podatne są na wszelkiego rodzaju choroby ‒ zwłaszcza podczas wakacji w ciepłych krajach. Inny klimat, zwiększona wilgotność i mocno grzejące słońce to mieszanka wybuchowa. Dziecko przebywając długo na słońcu w pobliżu plaży czy basenu, może doznać udaru słonecznego i wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Podobnie w przypadku zatrucia pokarmowego, o które niestety nietrudno w krajach arabskich. Maluch szybko może odwodnić się w wyniku dolegliwości układu pokarmowego. Pomoc lekarska za granicą kosztować może niemało, ale posiadając na przykład ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczyciel zwróci koszty leczeni, zapewni pomoc i ochronę prawną oraz pełny pakiet assistance.

Ubezpieczenie turystyczne m.in. w firmie Signal Iduna zapewnia wszystkim turystom wyjeżdżającym za granicę w celach wypoczynkowych i biznesowych kompleksową ochronę ubezpieczeniową. Pomaga również przy następstwach nieszczęśliwych wypadków. W przypadku zabierania na wycieczkę dzieci warto mieć taką polisę, nawet jeśli to rodzic ulegnie wypadkowi lub rozchoruje się. Firma ubezpieczeniowa zagwarantuje pokrycie kosztów leczenia, w tym szpitalnego i opiekę dla dzieci na czas nieobecności mamy lub taty.

Dodatkowe ubezpieczenia

Często podstawowe ubezpieczenie turystyczne można poszerzyć o dodatkowe, w tym polisę bagażu podróżnego. Jeśli walizka zostanie zniszczona lub zgubiona, firma ubezpieczeniowa wypłaca klientowi odszkodowanie. Pod pojęciem „bagaż podróżny” mieści się również np. wózek dziecięcy ‒ to wszystkie rzeczy zwyczajowo zabierane w podróż. Sprzęt fotograficzny, komputerowy czy audio-video także zostanie objęty zakresem takiego dodatkowego ubezpieczenia.

Polisa turystyczna będzie stanowiła solidne zabezpieczenie dla całej rodziny na wszelki wypadek. Dzięki niej będzie można wypoczywać w komfortowych warunkach psychicznych. Jeśli nawet zdarzy się smutna przygoda, zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela ‒ finansową i merytoryczną. Warto więc wydać stosunkowo niewiele na składkę ubezpieczeniową, aby zyskać pełną ochronę podczas wyjazdu zagranicznego.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ