Wednesday, April 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Zabiegi poprawiające wygląd skóry, takie jak usuwanie znamion, nie tylko podkreślą twoje naturalne piękno, ale również poprawią samopoczucie – duże przebarwienia w widocznych miejscach często są bowiem przyczyną kompleksów.

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem! / fot. fotolia

Twoje ciało to twój najlepszy przyjaciel – czas więc, abyś odpowiednio o nie zadbała. Zabiegi poprawiające wygląd skóry, takie jak usuwanie znamion, nie tylko podkreślą twoje naturalne piękno, ale również poprawią samopoczucie – duże przebarwienia w widocznych miejscach często są bowiem przyczyną kompleksów.

Pieprzyki – czy należy się nimi martwić?

To pytanie z pewnością zadajesz sobie zawsze wtedy, gdy na twojej skórze pojawi się nowe znamię. Wiesz zapewne, że pieprzyki, czyli punktowe zmiany barwnikowe na skórze, mogą w odpowiednich warunkach dać początek groźnym zmianom nowotworowym. Właśnie dlatego wszystkie znamiona warto mieć pod stałą i wnikliwą obserwacją – jeśli nie jesteś pewna co do oceny pieprzyka, udaj się koniecznie do dermatologa. Z pewnością doradzi on, jak chronić przebarwienia przed wpływem czynników drażniących, takich jak promieniowanie UV. Jeśli zmiana skórna będzie stwarzała ryzyko transformacji, to jedyną słuszną decyzją będzie ta o jej trwałym usunięciu.

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem! / fot. fotolia

Ostatnimi czasy coraz częściej wykonuje się zabiegi laserowego eliminowania zmian skórnych, jakimi są pieprzyki. Skuteczność, a także bezpieczeństwo takich zabiegów – przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – jest bardzo wysoka. Zwykle już po pierwszej wizycie w gabinecie zabiegowym przebarwienia stają się o 50-70 proc. mniej widoczne. W niektórych tylko przypadkach zachodzi konieczność powtórzenia zabiegu laserowego aż do uzyskania satysfakcjonującej pacjenta poprawy.

Nie tylko usuwanie pieprzyków

Laser, od momentu wynalezienia go, znalazł wiele zastosowań w niezliczonej liczbie dziedzin naszego życia, również w medycynie. Urządzenia laserowe są szeroko stosowane w chirurgii oraz okulistyce, od niedawna również w dermatologii. Umożliwiają one bezpieczne usuwanie lub łagodzenie widocznych zmian skórnych – piegów lub plam wątrobowych, które są przyczyną kompleksów i wpływają na samopoczucie osób, u których występują. Nic więc dziwnego, że popularność zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera stale rośnie. Przekonanie się pacjentów do takich usług sprawiło, że nowe gabinety kosmetyczne pojawiły się dość licznie na naszym rynku. W poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego miejsca wykonania takiego zabiegu należy jednak zebrać kilka opinii i dokładnie zapoznać się ze standardami pracy, które panują w danym gabinecie. Zaleca się korzystanie przede wszystkim z renomowanych i sprawdzonych klinik dermatologii laserowej, takich jak na przykład lasermed.pl, bowiem chodzi tutaj przede wszystkim o nasze dobro i zdrowie, które jest – jak wiemy – bezcenne.

Czy warto się zdecydować?

Jak więc widzimy, zabiegi dermatologiczne z wykorzystaniem lasera odznaczają się wysoką skutecznością. Ponadto, wysoki profil bezpieczeństwa takich operacji sprawia, że na poprawę swojej urody z pomocą najnowszych osiągnięć techniki laserowej decyduje się stale rosnąca liczba kobiet.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ