Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Zadbaj o siebie od wewnątrz

Zadbaj o siebie od wewnątrz

Zastanawiałaś się kiedyś, czemu inni starzeją się szybciej, a inni wolniej?

Znasz indywidualne potrzeby swojego organizmu? / fot. materiały prasowe

Zdrowa dieta, dobre kosmetyki, aktywność fizyczna, unikanie używek i stresu… sposobów na to, by zadbać o nasze ciała jest wiele. A jednak niejednokrotnie wysiłki mające na celu oszukanie czasu, nie przynoszą spodziewanych efektów. A to dlatego, że nie są dopasowane do naszych, indywidualnych potrzeb.

Znasz indywidualne potrzeby swojego organizmu? / fot. materiały prasowe

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego niektórzy ludzi starzeją się szybciej niż inni? Dlaczego wcześniej na ich twarzach pojawiają się zmarszczki, a ich włosy siwieją? Dlaczego wcześniej zaczynają narzekać na różne dolegliwości bólowe i ograniczenia ciała? Dlaczego w końcu – wcześniej czują się staro?

Oczywiście przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele – niewłaściwa dieta, długotrwały stres, ciężka praca, brak aktywności fizycznej. Wszystkie one zależą od naszych decyzji i działań, od naszego stylu życia. Ale jedna – ta najważniejsza przyczyna determinująca to jak radzimy sobie z działaniem czasu – jest od nas kompletnie niezależna. Zapisana jest w DNA i nie sposób jej zmienić. Nasza predyspozycja genetyczna.

Czy to oznacza, że w walce z oznakami starzenia jesteśmy absolutnie bezradni? Absolutnie nie. Żeby nasze wysiłki miały sens, warunkiem koniecznym jest poznanie naszych uwarunkowań biologicznych, specyficznych indywidualnych predyspozycji i dostosowanie się do nich. Teraz jest to możliwe dzięki nowoczesnym badaniom genetycznym – iGenesis.

Moduł Detox badania iGenesis określa polimorfizmy w genach, które pełnią ważną funkcję w procesie detoksykacji organizmu, usuwaniu wolnych rodników i związków rakotwórczych, metabolizowaniu leków oraz aktywacji glutationu – jednego z czołowych antyoksydantów komórkowych- mówi Anna Adamczyk z DF Medica Polska. – Informacje te wskazują również w jaki sposób wesprzeć organizm, aby zwiększyć jego odporność, spowolnić proces starzenia oraz zadbać o młody i zdrowy wygląd skóry.

Innymi słowami – badanie podsuwa najskuteczniejsze i pożądane metody pomocy naszemu organizmowi. Mówi jakich kosmetyków powinniśmy używać, by zachować młody wygląd skory. Jakie produkty spożywcze nam służą, a jakich powinniśmy unikać. Jakie ćwiczenia fizyczne wybrać, aby uzyskać i zachować świetną formę…

Co ważne, testy genetyczne – choć są niezwykle specjalistycznymi badaniami – są przyjazne dla pacjenta. Wystarczy pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka – które trwa zresztą tylko kilkadziesiąt sekund, aby poznać metody walki z upływającym czasem, które przyniosą efekt.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ